Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot partycypacji TBS a rozwód22 Grudnia 2008

  ;w. Fakt, że Pani wypowiedziała umowę najmu, naszym zdaniem nie wywołuje skutków prawnych, albowiem Państwo razem zawarli umowę najmu (jako współnajemcy -małżonkowie) (...)

 • Wynajem mieszkania cudzoziemcowi. 12 Maja 2015

  Jestem w trakcie tworzenia umowy najmu mieszkania obcokrajowcowi. W jaki sposób zabezpieczyć się w umowie na wypadek kiedy będę chciała eksmitować takiego najemcę? Niniejsza (...)

 • Wysokość kaucji w umowie najmu mieszkania12 Maja 2009

  . Kaucji nie pobiera się, jeżeli umowa:dotyczy najmu lokalu zamiennego lub socjalnego; jest zawierana w związku z zamianą lokalu, a najemca uzyskał zwrot kaucji bez dokonania jej (...)

 • Umowa najmu15 Października 2010

  to warunek rozwiązujący. Spełnienie się tego warunku spowodowało ustanie skutków czynności prawnej. Zatem umowa najmu uległa rozwiązaniu w całości. W takim przypadku (...)

 • Wynajem mieszkania a podatek12 Stycznia 2009

  stycznia. Natomiast wpłacili nam w 2008 r. zaliczkę na poczet wynajmu, która została wliczona w kwotę kaucji, zwrotnej po ustaniu najmu. Wpłacili nam również pozostałą część (...)

 • Zwrot kaucji po ustaniu najmu29 Września 2010

  , aby go przystosować do użytku może być uznane za pogorszenie stanu lokalu (deweloperskiego), tj. stanu, w jakim otrzymałem lokal na początku.? Jako, że mamy do czynienia z lokalem użytkowym a nie

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  umowie najmu został oznaczony bardzo długi okres wypowiedzenia, innymi słowy bardzo możliwe, iż w umowie najmu, którą zawarliście Państwo zawarto postanowienie, zgodnie (...)

 • Kaucja przy umowie najmu - rozliczenia27 Lutego 2002

  najmu, zapewnia wynajmującemu pokrycie ewentualnych szkód powstałych w wynajmowanej rzeczy, a także pokrycie powstałych zobowiązań nie uregulowanych przez najemcę w trakcie trwania (...)

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej5 Kwietnia 2005

  W jaki sposób rozliczyć kwotę kaucji mieszkaniowej, wpłaconej w 1969 roku w wysokości 2694 zł. Prosimy o podanie sposobu rozliczenia wraz ze wzorem. Kaucja dotyczy mieszkania komunalnego (...)

 • Dwie umowy zawarte do jednego przedmiotu najmu23 Stycznia 2006

  działach gospodarczych ogłaszanych przez Prezesa GUS-u w Monitorze Polskim. Jednocześnie najemca wpłacił 3000 zł kaucji. W czerwcu 2005 r. współwłaściciele zmienili administratora (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane