Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  budowlanych, budowa, remont budynku, lokalu mieszkalnego, osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym, zwrot VAT za materiały budowlane, stawka VAT, oryginały faktur VAT, wydatki (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  lokali na cele mieszkaniowe jest zwolniony od VAT, to jednak jest czynnością mieszczącą się w katalogu czynności opodatkowanych VAT. Jeśli zaś część budowanego budynku ma zamiar przeznaczyć (...)

 • Ile zwrotu VAT za materiały budowlane można uzyskać?

  . Ponieważ nie wszystkie zakupione materiały objęte były stawką podatku VAT - która po 1 maja 2004 r. wzrosła z 7 % na 22 %, więc kwota podatku VAT uprawniającego do ubiegania się (...)

 • Opinia prawna na temat zwrot vat zakup mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot vat zakup mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projektowane zmiany, czyli jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  mogły zatem otrzymać maksymalnie zwrot ok. 20-22 tys. zł podatku przy budowie mieszkania oraz ok. 10 tys. zł przy remoncie. Na jakich warunkach następuje zwrot? Zwrot dotyczy wyłącznie (...)

 • Jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  mogły zatem otrzymać maksymalnie zwrot ok. 20-22 tys. zł podatku przy budowie mieszkania oraz ok. 10 tys. zł przy remoncie. Na jakich warunkach następuje zwrot? Zwrot dotyczy wyłącznie (...)

 • Ostatnie 3 miesiące na zakup materiałów budowlanych i pełny zwrot VAT

  mieszkania, nie może mu także przysługiwać spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (za wyjątkiem domu lub mieszkania, którego dotyczy zwrot VAT). vat, materiały budowlane, (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  . 6) Wniosek o zwrot VAT składa się na oficjalnym formularzu. Formularz ma symbol VZM-1 i tytuł "Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych (...)

 • Zwrot VAT i ulgi podatkowe przy zakupie mieszkania

  aktualnie zaczyna budować spółdzielnia mieszkaniowa. Czy za zakup takiego mieszkania przysługuje mi zwrot podatku VAT? Cena mieszkania ok. 140 000 PLN z VAT. I druga (...)

 • Zwrot VAT za materiały do remontu mieszkania

  .  W związku z powyższym przysługuje Panu prawa do odzyskania podatku VAT,  o ile chodzi o wydatki omówione w poradzie: Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane? i (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  wszystkim bezterminowe przedłużenie możliwości uzyskiwania zwrotu VAT na materiały budowlane.Osoby fizyczne mogą więc nadal ubiegać się o zwrot części VAT zawartego w cenie zakupionych 

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykup mieszkania od spółdzielni.......

  Chciałbym wykupić na własność mieszkanie od spóldzielni w którym mieszkam od 20 lat, i sprzedac je za kilka dni. Czy w związku z tym poniosę jakieś (...)

 • zwrot vat - czy można????

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Zwrot VAT na ubranka dziecięce.

  Witam i prosze o pomoc. Komu teraz bedzie przysługiwał zwrot za zakup ubranke dzieciecych? Prosze panią, tylko osoby, które rocznie wydają na ubranka (...)

 • Rozwód - podział majątku

  Witam, prawdopodobnie w najbliższym czasie maż wniesie sprawe o rozwód bez orzekania o winie. Jaki bedzie podział majątku a konkretnie mieszkania, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane