Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  wyśle informację za styczeń. Do 25 marca wyśle informację za luty itd. Jeżeli podatnik zacznie składać JPK_VAT, to: otrzyma szybszy zwrot VAT – do 25. (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Porada prawna na temat zwrot vat za klinkier

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot vat za klinkier, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  za świadczenie usługi finansowej, do której znajdzie zastosowanie zwolnienie z podatku VAT. Podstawa prawna: art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.  Obowiązek podatkowy z tytułu (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  nastąpić wykreślenie z rejestru podatników VAT, m.in. jeśli: za 6 miesięcy lub za 2 kolejne kwartały nie złożył on deklaracji, bądź też za 6 miesięcy lub za (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  budowlanych, budowa, remont budynku, lokalu mieszkalnego, osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym, zwrot VAT za materiały budowlane, stawka VAT, oryginały faktur VAT, (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  mieszkaniowym (Dz. U. 2005 r., Nr 177, poz. 1468, z późn. zmianami); zwrot VAT za materiały budowlane, budownictwo mieszkaniowe, osoby fizyczne, budowa systemem gospodarczym, wejście (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  deklarację VAT-7 lub VAT-7K. Zwrot VAT przy zakończeniu działalności Gdy podatnik złoży ostatnią deklarację VAT, w której wykaże nadwyżkę podatku, otrzyma zwrot. Jeśli (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  opodatkowaną w okresie krótszym niż 12 miesięcy, otrzymuje zwrot podatku w związku z dokonywaniem wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów w terminie 180 dni. Jeżeli chciałby (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  2008 r. prawo do odliczenia VAT naliczonego będzie mogło zostać zrealizowane w deklaracji za okres, w którym otrzymano fakturę (lub w którym upłynął termin płatności) bądź (...)

 • VAT od wyposażenia biurowego

  okresów, w których podatnik przenosi odliczenie VAT), albo może żądać zwrotu VAT naliczonego na rachunek bankowy. Zwrot VAT na rachunek bankowy nie następuje natychmiast. (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy wówczas (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  wydatków. 22% 68,18% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur nie więcej niż 12,295% 23% 65,22% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur nie więcej niż 12,195% 24% 62,50% kwoty podatku (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

    Podstawowy zakres zwrotu wydatków za materiały budowlane został omówiony w poradzie: Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane? Aby (...)

 • Zwrot podatku a usługi świadczone za granicą

  W deklaracji VAT-7 za maj 2005r + wniosek (pismo) do US wystąpiliśmy o zwrot VAT w kwocie 184 zł (różnica VAT naliczony-VAT należny) na podstawie art. 87 ust 5 w terminie (...)

 • Jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  mogły zatem otrzymać maksymalnie zwrot ok. 20-22 tys. zł podatku przy budowie mieszkania oraz ok. 10 tys. zł przy remoncie. Na jakich warunkach następuje zwrot? Zwrot dotyczy wyłącznie (...)

 • Projektowane zmiany, czyli jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  mogły zatem otrzymać maksymalnie zwrot ok. 20-22 tys. zł podatku przy budowie mieszkania oraz ok. 10 tys. zł przy remoncie. Na jakich warunkach następuje zwrot? Zwrot dotyczy wyłącznie (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%

  usług - VAT-7. W konsekwencji oznacza to, że w poz. 64 deklaracji: „Wniosek o zwrot podatku” należy zaznaczyć kwadrat 1, oznaczający, że podatnik wnioskuje o zwrot podatku (...)

 • Zwrot VAT

  . Jest to standardowe postępowanie organów podatkowych mające zabezpieczyć Skarb Państwa przed wyłudzeniami zwrotów VAT. podatnik VAT, odliczenie VAT, zwrot VAT, (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ewidencjonowanie, lub za miesiące następujące po tym miesiącu. W przypadku podatników rozliczających się za okresy kwartalne, odliczenie może być dokonane w rozliczeniu za (...)

 • Leasing w podatku VAT

  ;re w pewnych okolicznościach pozwalają na zaliczenie podatku VAT do kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie z tymi przepisami, podatek VAT nie może być kosztem; jednakże jest tym (...)

 • Ile zwrotu VAT za materiały budowlane można uzyskać?

  ogłoszonej przed kwartałem, w którym inwestor złożył wniosek o zwrot VAT). Powyższa kwota zwrotu dotyczy wszystkich wydatków udokumentowanych fakturami VAT - bez względu (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy

  VAT za granicą będę mógł odzyskać i gdzie? Polscy podatnicy mogą otrzymywać zwrot VAT zapłaconego za granicą od 2001 r., bowiem wtedy weszły w życie przepisy umożliwiające (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • zwrot vat - czy można????

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane