Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Noworoczne zmiany w VAT

  miejsca opodatkowania w przypadku sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju (Dz. U. 2007 r., Nr 205, poz. 1486) ustawa o VAT, zwrot VAT za materiały budowlane, obiekty budownictwa społecznego, (...)

 • Zwolnienie VAT 2011: limit do 150 tys. zł

  oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji. Zwolnienie z VAT a kasa fiskalna Osoby zwolnione z VAT nie muszą wystawiać faktur VAT, rozliczać podatku VAT (...)

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)

  art. 19 ustawy o VAT, uprawniającego do obniżenia podatku należnego o naliczony, w braku możliwości ich zastosowania to właśnie ogólna norma art. 19 ustawy o VAT znajdzie zastosowanie. Na (...)

 • Porada prawna na temat zwrot vat tabela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot vat tabela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot VAT przy braku sprzedaży

  zakupy z marca 2007 r., skoro w grudniu 2007 r. i kolejnych miesiącach pojawiła się sprzedaż opodatkowana VAT? Czy zwrot VAT przez US może się przedawnić? Czy Spółka powinna upomnieć (...)

 • Ostatnie 3 miesiące na zakup materiałów budowlanych i pełny zwrot VAT

  już w 2014 r.), co oznacza, że nie będzie można ubiegać się o zwrot VAT w związku z remontem. Zaplanowano także ograniczenia dotyczące metrażu: powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  . 6) Wniosek o zwrot VAT składa się na oficjalnym formularzu. Formularz ma symbol VZM-1 i tytuł "Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych (...)

 • Zwrot VAT w przypadku eksportu usług

  terminy jej złożenia, a później ewentualnego rozpatrzenia)" (A. Bartosiewicz, R. Kubacki, Podatnik czeka bo nie umotywował, "Rzeczpospolita" z 30 września 2004 r.). podatek naliczony, zwrot VAT, (...)

 • Jak podróżny może odzyskać VAT od zakupów w Polsce?

  stwierdzającego tożsamość.   Kiedy może nastąpić zwrot VAT?    Zwrot podatku może być dokonany, jeżeli podróżny wywiezie w bagażu osobistym zakupione towary (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych kas przez podatników  - mogą otrzymać zwrot kwot, o których mowa wyżej.  Zwrot (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa nowych środków transportu oraz odzyskanie podatku naliczonego

  przedziurkowaniu, w celu uniknięcia ponownego ich użycia. Kiedy podatnik otrzyma zwrot podatku? Zwrot podatku następuje na rachunek bankowy podatnika w terminie 60 dni od dnia złożenia deklaracji (...)

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  konkretnego samochodu (osoba, której przysługuje zwrot musi być właścicielem samochodu osobowego, którego zwrot dotyczy w momencie składania wniosku o zwrot). Istotą nadania ww. kategoriom (...)

 • Wkrótce będzie możliwa podzielona płatność przy regulowaniu VAT

  teoretycznie należnym a VAT faktycznie pobranym. Zgodnie z wyliczeniami przygotowywanymi na zlecenie Komisji Europejskiej, luka w podatku VAT wynosi ok. 10 mld euro. Podobnie szacuje lukę w VAT

 • Kiedy VAT może być kosztem?

  , jeżeli podatnik podlega podmiotowemu zwolnieniu od VAT (na podstawie art. 113 ustawy o VAT).  Czynności zwolnione od opodatkowania VAT Koszt uzyskania przychodu stanowi podatek naliczony (...)

 • Na czym polegają wyłudzenia VAT?

  zadeklarowania i wpłaty VAT nie wpłacają go, często znikając zanim zostaną podjęte działania zapobiegawcze. W niektórych transakcjach karuzelowych towar istnieje i jest rzeczywiście przewożony (...)

 • Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  rozliczeniowym czynności opodatkowanych i jednocześnie wnosi o skrócenie terminu zwrotu ze 180 do 60 dni. Wniosek dokonanie zwrotu podatku VAT składa się na formularzu VAT-ZT, a w razie (...)

 • Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  VAT UE podatników VAT zwolnionych (a więc przede wszystkim podatników zwolnionych podmiotowo lub wykonujących wyłącznie czynności zwolnione od podatku). W tym przypadku jednak rejestracja może (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  rozliczenia VAT?  Wybór kwartalnego systemu rozliczeń nie oznacza, iż podatnik ma obowiązek stosować go bezterminowo. Rezygnacja z tego sposobu rozliczania się z podatku VAT jest jednak (...)

 • Eksport z kasą fiskalną

  /005-90/05/Z/09). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższych opracowaniach: Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0% Dokumentacja eksportu dla celów VAT Stawka 0% (...)

 • Zwrot VAT za materiały do remontu mieszkania

  .  W związku z powyższym przysługuje Panu prawa do odzyskania podatku VAT,  o ile chodzi o wydatki omówione w poradzie: Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane? i (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  przypadku występuje jednak pewne utrudnienie, gdyż ustawa nie wskazuje, do jakiego urzędu skarbowego należy złożyć wniosek o zwrot VAT.  Jakich inwestycji dotyczy zwrot?  Zwrot  (...)

 • Rolnik ryczałtowy

  sprzedażą (dostawą) towarów rolnych na rzecz podatników czynnych VAT, którzy wystawiają na niego faktury VAT RR z doliczonym podatkiem VAT, a który to podatek sam wystawca faktury VAT (...)

 • Zwrot VAT w 25 dni zamiast po pół roku

  bankową na wnioskowany zwrot. Skuteczny przedsiębiorca może jednak odzyskać zwrot VAT już po 25 dniach. Podatnicy VAT, którzy wykazali w rozliczeniu nadwyżkę podatku naliczonego (...)

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna

  podzielone co do możliwości odliczenia VAT naliczonego od nieruchomości zakupionej przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny (VAT-R): a) Organy podatkowe często wiążą (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  podlegającego odliczeniu). W związku z tym firma A zapłaciła w maju podatki (chociaż nie otrzymała należności od kontrahenta) łącznie w kwocie 2.352 zł: VAT = 1.496 zł (1.870 zł VAT należny (...)

 • Faktury z innych państw UE

  wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, a tylko takie podlega opodatkowaniu VAT w Polsce. W przypadku jednak dokonywania nabyć z innych krajów UE przez podatnika VAT czynnego istnieje obowiązek (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • zwrot vat - czy można????

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy możliwy jest zwrot vat-u na formularzu VZM dla żony właściciela domu w którym dokonano remontu za zakupione (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane