Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdzanie braków formalnych przez sąd

  ;przepisami kodeksu. Od odrzucenia pozwu należy odróżnić zwrot pozwu z powodu braku formalnych. Braki formalne pism procesowych są wynikiem niezachowania właściwych wymagań, przewidzianych (...)

 • Zwrot pozwu

  chwili jego wniesienia. Zarządzenie przewodniczącego o zwrocie pozwu doręcza się tylko powodowi pozew, postępowanie gospodarcze, zwrot pozwu, uchybienia formalne, braki formalne

 • Zażalenie - Kiedy przysługuje zażalenie na postanowienie? Jak powinno wyglądać?

  bowiem postępowanie w sprawie), a ponadto na postanowienia sądu pierwszej instancji i zarządzenia przewodniczącego, których przedmiotem jest: zwrot pozwu, odmowa odrzucenia pozwu, (...)

 • Porada prawna na temat zwrot pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata w postępowaniu upominawczym-zwrot pozwu

  odpowiedzi wystosowałem pismo o takiej treści:" W odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia braków formalnych pozwu - pismo z datą 10 kwietnia 2007 r. informuję, że w dniu złożenia pozwu dokonałem (...)

 • Zwrot opłaty sądowej po zwróceniu pozwu

  pozwu, a sygnatura akt podana mi była po raz pierwszy, toteż przyporządkowałem ją do ostatnio wniesionego pozwu. Gdybym wiedział że wezwanie dot. poprzedniej sprawy, to bym wycofał pozew gdyż (...)

 • Cofnięcie pozwu a koszty procesu

  przesłanką cofnięcia pozwu jest duży upływ czasu związany z działaniem sądu, który spowodował bezcelowowość sądowego dochodzenia określonej należności na drodze sądowej. Niestety, art. 102 (...)

 • V - Kodeks postępowania cywilnego - Środki zaskarżenia

  ;1) zwrot pozwu, odmowa odrzucenia pozwu, przekazanie sprawy sądowi równorzędnemu lub niższemu albo podjęcie postępowania w innym trybie,  2) odmowa zwolnienia (...)

 • Zwrot pozwu a uiszczona opłaty

  Sąd zarządził zwrot pozwu na podstawie art. 130 par. 2 kpc., gdyż wezwał mnie do złożenia pisma precyzującego powództwo. Złożyłam je, ale chyba źle to zrozumiałam, gdyż Sąd zarządził (...)

 • Uzupełnienie lub złożenie nowego pozwu

  się Pańska sprawa. Pierwsze z nich dotyczy sytuacji, w której nie dokonał Pan jeszcze uiszczenia opłaty sądowej od pozwu. Wówczas rozwiązaniem będzie brak wniesienia takiej opłaty, zwrot (...)

 • Wpis sądowy w postępowaniu nakazowym

  wezwałby do jego dołączenia pod rygorem zwrotu pozwu (tymczasem wezwanie sądu dotyczy jedynie wpisu sądowego i opłaty skarbowej). Zakładając zatem, że załączony do pozwu weksel został (...)

 • Zmiana pozwanego a przerwanie biegu przedawnienia

  wniesienia pozwu przeciwko danej osobie – chwilą tą jest nadanie pozwu w polskiej placówce pocztowej lub złożenie go na dzienniku podawczym sądu. Jeżeli sąd zauważa braki formalne, (...)

 • Odpisy pozwu i załączników

  nie zostałby uzupełniony nastąpi zwrot pozwu. pozew, pismo procesowe, odpisy, poświadczenie notarialne, zgodność z oryginałem

 • Pisma procesowe, pozew i wniosek w postępowaniu cywilnym

  formalne, zwrot pozwu, opłacenie, wezwanie do usunięcia braków

 • Zaskarżalność postanowień sądu

  zarządzenia przewodniczącego, których przedmiotem jest: 1) zwrot pozwu, z wyjątkiem zwrotu pozwu dokonanego na podstawie art. 130[1], odmowa odrzucenia pozwu, przekazanie sprawy (...)

 • Uzupełnienie braków pozwu a opłata

  należy stwierdzić, że zwrot pozwu może być skutkiem braków formalnych, jakie są przewidziane dla pisma (pozwu) jak i również z powodu jego nieopłacenia. Zatem jeśli pismo (...)

 • Odrzucenie zarzutów od nakazu od zapłaty

  postępowanie w sprawie, a ponadto na postanowienia sądu pierwszej instancji i zarządzenia przewodniczącego, których przedmiotem jest: 1)  zwrot pozwu, odmowa odrzucenia pozwu, (...)

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL

  okazać się wniesienie pozwu o naruszenie posiadania bez wskazywania przedstawicieli ustawowych pozwanych małoletnich. Kiedy sąd zarządzi zwrot pozwu w celu uzupełnienia można przed urzędem (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  się od pozwu i pozwu wzajemnego oraz wniosku o wszczęcie postępowania nieprocesowego. Przepisy nowej ustawy przewidujące pobranie opłaty od pozwu lub wniosku wszczynającego postępowanie (...)

 • Zadośćuczynienie za pomówienia i zniesławienie

  . Nie uzupełnienie braków w terminie powoduje zwrot pozwu, który nie wywołuje żadnych skutków prawnych, czyli nie prowadzi do wszczęcia postępowania. Pozew powinien zawierać

 • Wniosek o rozpoznanie sprawy pod nową sygnaturą

  sprawy pod nową sygnaturą akt, dzięki czemu nie będziesz musiał składać kolejnego poprawionego pozwu w tej samej sprawie. pozew, braki formalne, uzupełnienie, zwrot pozwu,

 • Żądanie eksmisji w formularzu pozwu o czynsz

  wtedy, gdy wynikają z tej samej umowy lub umów tego samego rodzaju. W wypadku niedopuszczalnego połączenia w jednym pozwie kilku roszczeń przewodniczący zarządza zwrot pozwu, stosując (...)

 • Wycofanie pozwu w sprawie cywilnej

  stronę do uzupełnienia lub poprawienia takiego braku w terminie tygodniowym pod rygorem zwrotu pisma. Nie zapłacenie wpisu i w konsekwencji zwrot pozwu sprawią, że pozew nie wywoła skutków (...)

 • Postępowanie uproszczone - kiedy można je zastosować?

  przewodniczący zarządza zwrot pozwu W związku z powyższym, jeśli powód chce dochodzić kilku roszczeń wobec tej samej osoby, a nie wynikają one z jednej umowy lub z umów tego (...)

 • Zażalenie na zwrot pozwu w postępowaniu nakazowym

  się z treścią artykułu:  Pisma procesowe, pozew i wniosek w postępowaniu cywilnym   pozew, nakaz zapłaty, zwrot, zażalenie, termin,

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  podziału wspólnego majątku pobiera się także opłatę w wysokości przewidzianej od pozwu lub wniosku w takiej sprawie 200 zł od pozwu w sprawie o: ustalenie istnienia lub nieistnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • zażalenie na zwrot pozwu rozwodowego

  witam, mam problem, złożyłem wniosek o rozwód, a następnie prośbę o umożenie wpisu tymczasowego. sąd odrzucił moją prośbę uzasadniając swoją (...)

 • Po co jest PREZES w sadzie ?

  Napisalem pismo do prezesa Sadu Rejonowego w Stalowej Woli wskazujac na uchybienia w pracy sadu { moim zdaniem } Jerzy Kuszaj New Britain,CT 01-17-08 15 (...)

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane