Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%

  eksportu towaru ma prawo do wnioskowania o zwrot nadwyżki podatku VAT na podstawie art. 87 ust. 5 ustawy o podatku VAT, który stanowi, że: na umotywowany wniosek, podatnikom (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Porada prawna na temat zwrot podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rolnik ryczałtowy

  . Aczkolwiek odpowiedzi w tym zakresie nie można wyczytać wprost z przepisów. Rolnik ryczałtowy nie prowadzi ewidencji sprzedaży na potrzeby podatku VAT. faktura VAT RR, rolnik ryczałtowy, (...)

 • Prawidłowe udokumentowanie transakcji WDT

  dany towar odebrał, oraz dokument CMR, a także oświadczenie, że podatek VAT został zapłacony na Litwie. Czy ww. dokumenty są wystarczające dla naszej firmy, aby wystąpić o zwrot podatku (...)

 • Zwrot VAT podróżnym

  którym dokonał zakupu. Podróżny aby uzyskać zwrot VAT musi przedstawić następujące dokumenty: dokument wystawiony przez sprzedawcę zawierający kwotę podatku zapłaconego (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  przepisami, podstawowy termin zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym wynosi 180 dni. Jednakże podatnik może otrzymać zwrot w terminie 60 dni, jeżeli różnica podatku dotyczy: wartości (...)

 • Zwrot VAT zagranicznym firmom

  nienależnie z tytułu podatku od wartości dodanej, a odbiorca usług może wnieść przeciwko dostawcy powództwo cywilne o zwrot nienależnego świadczenia. Jednak w przypadku gdy zwrot (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  zawierającego wyliczenie wydatków, w przypadku których prawo do odliczenia podatku VAT jest wyłączone.Trybunał uznał, że zmiana ustawy o podatku VAT wprowadzona (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

 • Zwrot podatku VAT a czynności sprawdzające

  podatku od towarów i usług (dalej VAT ) przypadku gdy kwota podatku naliczonego, jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo do obniżenia (...)

 • Zakup apartamentu a odliczenie podatku VAT

  starać się o zwrot podatku VAT zapłaconego za ten lokal? Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (VAT) prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  podatku VAT i podał również wskaźniki, które będą w użyciu dopiero po ewentualnym podniesieniu jej do poziomu 24% lub 25%.   Stawka VAT dla zakupionych materiałów (...)

 • Spadkobiercy mogli żądać zwrotu VAT

  jest ostateczny. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 29 maja 2007 r., sygn. akt P 20/06 podatek VAT, zwrot podatku VAT, Ordynacja podatkowa

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Ulga remontowa i zwrot VAT

  ;wynosi  55,23 % kwoty podatku VAT wynikającej z faktur, nie więcej jednak niż 9,959 % kwoty stanowiącej odpowiedni iloczyn. Polecamy również artykuł e-prawnika.pl: Postaraj się o (...)

 • Niezapłacone faktury a VAT i koszty

  kraju dopiero po odpisaniu wierzytelności jako nieściągalnej, stanowiącej koszt uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym. Niestety więc w Pana przypadku odliczenie/zwrot (...)

 • Eksport z kasą fiskalną

  /005-90/05/Z/09). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższych opracowaniach: Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0% Dokumentacja eksportu dla celów VAT Stawka (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Zwrot VAT i ulgi podatkowe przy zakupie mieszkania

  aktualnie zaczyna budować spółdzielnia mieszkaniowa. Czy za zakup takiego mieszkania przysługuje mi zwrot podatku VAT? Cena mieszkania ok. 140 000 PLN z VAT. I druga sprawa - czy (...)

 • Wyrejestrowanie firmy a obowiązek zapłaty VAT

  W przypadku wyrejestrowywania firmy podatnik VAT powinien zwrócić VAT naliczony od środków trwałych. Czy tylko od środków trwałych, czy jest też wykaz innych rzeczy, które podlegają "zwrotowi (...)

 • Zwrot VAT dla francuskiej firmy

  prawa uzyskania zwrotu podatku VAT w Polsce. Ewentualne możliwości odliczenia lub zwrotu podatku od wartości dodanej (VAT) we Francji należałoby sprawdzić we francuskich organach (...)

 • Zwrot VAT za remont mieszkania

  razem jednak wydatków na ten remont nie odliczam przy obliczaniu podatku dochodowego. W Państwa materiałach nie mogłem doszukać się odpowiedzi na następującą kwestię: Czy zwrot VAT (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  podatku w formie zaliczki) oraz związanych z nim art. 94 i 95. Zmiany do art. 91 odnoszą się do korekt rozliczenia podatku naliczonego i polegają na jednoznacznym określeniu sposobu korekty (...)

 • Od 1 listopada MPP obowiązkowy dla wybranych transakcji

  zgromadzone na koncie VAT będziesz mógł wykorzystać na zapłatę: kwoty odpowiadającej podatkowi VAT z faktur otrzymanych od kontrahentów, podatku VAT, dodatkowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

  Witam. Zgodnie z art. 97 Ustawy w przypadku podatników rozpoczynających działalność gopodarczą w czasie krótszym niz 12 miesięcy i zarejestrowali (...)

 • Sfałszowana f-ra vat

  MÓJ PROBLEM JEST TAKI ; KUPIŁEM AUTO OD FIRMY- URZĄD SKARBOWY ZWRÓCIŁ MI PODATEK VAT NASTĘPNIE PO PRZEPROWADZONEJ KONTROLI NAKAZAŁ ZWROT PODATKU (...)

 • Zwrot podatku VAT z telefoni stacjonarnej

  O zwrocie z podatku za dostęp do internetu każdemu wiadomo, ale np. jak wyglada sprawa odnośnie zwrotu podatku z tytułu kosztów poniesionych za: telefenie (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane