Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  . Nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wynosi 9.900 zł i podatnik ma prawo do zwrotu tej kwoty na swój rachunek bankowy. Generalnie zwrot ten przysługiwałby w terminie 60 dni [zwrot w terminie (...)

 • Ustawa o zwrocie nadpłaty akcyzy od samochodów!

  . Natomiast podatnicy, którzy złożą wniosek o zwrot po upływie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy, otrzymają odsetki od nadpłaconej kwoty liczone od dnia powstania nadpłaty do 30-ego (...)

 • Zwrot nieruchomości a dziedziczenie

  opłaty związane z nabyciem praw własności? Czy w ten sposób nabyta własność może zostać również potraktowana jako masa spadkowa po poprzednich właścicielach, pomimo że grunt został odzyskany (...)

 • Porada prawna na temat zwrot po

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot po, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja najemcy

  zwrot listu poleconego wysłanego na adres wynajmowanego lokalu-punktu sprzedaży pieczywa (adnotacja "zwrot") a po kolejnym tygodniu zwrot drugiego listu poleconego wysłanego równolegle (...)

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  konkretnego samochodu (osoba, której przysługuje zwrot musi być właścicielem samochodu osobowego, którego zwrot dotyczy w momencie składania wniosku o zwrot). Istotą nadania ww. kategoriom (...)

 • Czy możesz otrzymać zwrot kosztów zatrudniając osobę niepełnosprawną?

  warunków zwrotu kosztów przewidzianych do uwzględnienia w umowie. Za co możesz otrzymać zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy niepełnosprawnego? Zwrot kosztów przystosowania stanowiska (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  oszczędnościowo-kredytowej na podstawie polecenia przelewu. § 2. Przepis § 1 stosuje się również do wpłat dokonywanych przez płatnika lub inkasenta. § 3. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  o podział został złożony: 1) po upływie 6 miesięcy, licząc od dnia podjęcia przez gminę uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu miejscowego, lub  2) po wyłożeniu projektu (...)

 • Nowe zasady zwrotu VAT za materiały budowlane

  2005 r. była znana 15 lutego 2006 r., po opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Głównego Urzędu Statystycznego.   Zwrot od innych organów  Dodany przez nowelizację (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku

  fizyczną wniosku o zwrot wydatków nie budzi wątpliwości, urząd skarbowy dokonuje zwrotu kwoty wykazanej w tym wniosku bez wydania decyzji, w terminie 4 miesięcy od dnia złożenia wniosku o zwrot

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • OBYWATELSTWO NIEMIECKIE.

  Witam! Jestem polakiem i mieszkam na stałę w Polsce. Chciałbym sobie załatwić również obywatelstwo niemieckie (mogę załetwiać ze strony matki (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane