Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pożyczka a dopłata

  (pożyczki) posiadam umowę pożyczki, w której w par. 2, jest napisane, iż zwrot pożyczki zostanie zwrócony z chwilą pozyskania środków kredytowych z tym, że nie było to zgłoszone (...)

 • Potrącenie wierzytelności spółki

  pożyczki udzielonej wspólnikowi. Obie wierzytelności muszą być wymagalne. Jeśli chodzi o wierzytelność spółki o zwrot przedmiotu pożyczki to nie ma tu żadnych wątpliwości, że (...)

 • Termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki oraz miejsce złożenia powództwa

  Jaki jest termin przedawnienia roszczeń o zwrot pożyczki i jak należy wnieść powództwo o to roszczenie? Termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki wynosi dziesięć lat, (...)

 • Porada prawna na temat zwrot pożyczki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot pożyczki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa pożyczki bez potwierdzenia odbioru kwoty

  r., I CKN 1086/99). umowa pożyczki, pokwitowanie, odbiór kwoty, zwrot pożyczki, zarzut, pożyczka, umowa realna, konsensualna, zobowiązanie, wydanie pieniędzy

 • Umowa pożyczki

  do wydania przedmiotu pożyczki ustaje w dwóch przypadkach: jeśli dający pożyczkę odstępuje od umowy, gdy zwrot pożyczki jest wątpliwy z powodu złego stanu majątkowego drugiej (...)

 • Rozwiązanie i odstąpienie od umowy pożyczki

  , odstąpienie od umowy pożyczki, zwrot pożyczki

 • Zmiana osoby dłużnika - przejęcie długu

  małżeństwo A ma roszczenie o zwrot pożyczki od małżeństwa B. W takim przypadku małżeństwo A może wystąpić na drogę sądową przeciwko małżeństwu B z powództwem o zwrot pożyczki. (...)

 • Udzielenie pożyczki spółce przez wspólnika

  dacie wymagalności roszczenia. W przedstawionym przypadku należy więc przyjąć, że nastąpiło przedawnienie roszczenia o zwrot kwoty pożyczki. pożyczka, spółka, wspólnik, przedawnienie,

 • Termin przedawnienia roszczeń z umowy pożyczki

  Jaki jest termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki? Przedawnienie roszczeń o zwrot pozyczki następuje zgodnie z ogólnymi terminami przedawnienia roszczeń. Jeżeli umowa pozyczki (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  stwierdzona pismem. Art. 721. Dający pożyczkę może odstąpić od umowy i odmówić wydania przedmiotu pożyczki, jeżeli zwrot pożyczki jest wątpliwy z powodu złego stanu majątkowego (...)

 • Mój znajomy wyłudził ode mnie pieniądze.

  się z punktu widzenia interesów majątkowych osoby rozporządzającej mieniem (a więc udzielającej pożyczki) z chwili udzielania pożyczki. Wydaje się, że można by uznać, iż udzielenie (...)

 • Obowiązek zwrotu pieniędzy przez dłużnika a przedawnienie

  Kiedy dłużnik zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy i ile wynosi okres przedawnienia takiego roszczenia o zwrot pożyczki? Bezskuteczny upływ terminu zwrotu pożyczki wynikającego z umowy (...)

 • Jak dochodzić zwrotu pożyczki

  pożyczki. Wskazanie konkretnego terminu zwrotu świadczenia nie jest konieczne, gdyż wynika on z art. 723. Forma wypowiedzenia jest obojętna, jeśli jednak umowa pożyczki ma formę pisemną, to (...)

 • Zwrot pożyczki stwierdzonej wyłącznie przelewami

  wypowiadania umowy pożyczki - termin zwrotu był bowiem uzgodniony. Jeśli pożyczkodawca nie zwróci przedmiotu pożyczki, będzie Pan mógł skierować do sądu pozew.Należy jednakże (...)

 • Sądowe dochodzenie roszczeń okresowych

  poszczególnych rat pożyczki nie spełnia świadczenia, tym samym nie wykonuje zobowiązania, w konsekwencji znajdując się w zwłoce. Ponieważ co do niektórych rat pożyczki upłynął (...)

 • Odsetki w umowie pożyczki

  kapitałowe od kwoty pożyczki (do dnia wymaganej spłaty) i odrębnie od tej kwoty odsetki za opóźnienie (od dnia, kiedy upłynął termin spłaty). Następnie zsumowanie tych kwot (pożyczka + odsetki (...)

 • Przedawnienie zobowiązania żyranta

  którym miał nastąpić zwrot pożyczonej kwoty. To umowa zawarta z bankiem powinna wskazywać w jakim terminie powinien nastąpić zwrot pożyczki w sytuacji gdy umowa ta zostanie wypowiedziana, (...)

 • Pożyczka bez umowy pisemnej

  mogę się domagać zwrotu pożyczki nawet niepotwierdzonej pismem? Czy mogę ewentualnie wystąpić do sądu o zwrot pożyczki od pożyczkobiorcy, niepotwierdzonej pismem? Zgodnie z art. 720 (...)

 • Jaki podatek od czynności cywilnoprawnych trzeba zapłacić od pożyczki?

  same skutki prawne, jak umowa pożyczki (zmiana umowy pożyczki).  ##baner##  Zasięg terytorialny opodatkowania Zasięg terytorialny opodatkowania podatkiem PCC określono poprzez dwie (...)

 • Wypowiedzenie umowy pożyczki

  przedmiotu pożyczki, jeżeli zwrot pożyczki jest wątpliwy z powodu złego stanu majątkowego drugiej strony. Uprawnienie to nie przysługuje dającemu pożyczkę, jeżeli w chwili zawarcia (...)

 • Pozyczka zawarta w formie ustnej

  pożyczki, której wartość przenosi 500 złotych powinna być stwierdzona pismem. Z przedstawionego opisu wynika, że umowa pożyczki nie została stwierdzona pismem. Nie jest jednak z tego powodu (...)

 • Przedawnienie roszczeń z weksla in blanco

  w sądzie w postępowaniu nakazowym o zapłatę weksla skoro w zawiadomieniu o wypełnieniu weksla była data jego zapłaty w dniu 18.03.2008 roku? Roszczenie o zwrot pożyczki przedawnia się na (...)

 • Odsetki od prywatnej pożyczki przychodem

  pożyczkodawcy zwrot pożyczki nie skutkuje uzyskaniem przez niego przychodu. Przychód ten powstanie natomiast, gdy pożyczkodawca otrzyma wynagrodzenie w postaci odsetek. Jeśli pożyczki (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot pożyczki

  rat w zależności od zawartej umowy i spłaty pożyczki. Termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki wynosi lat dziesięć, a gdy roszczenie to jest związane z prowadzeniem działalności (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot pożyczki

  pracodawca wezwał pracownika do zwrotu kwoty pożyczki z ZFŚS. Czy w opisanym przypadku doszło do przedawnienia roszczenia? Czy roszczenie zwrotu takiej pożyczki pracodawca może wnieść do sądu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot pożyczki

  Spisałysmy umowę pozyczki. Termin spłaty długu już minął a znajoma nie wykazuje woli jej spłaty, nie odbiera telefonów, nie ma z nią kontaktu. (...)

 • naleznosc od dluznika

  Witam, mam taki problem. Pozyczylam komus pieniadze. Okazalo sie, ze ta osoba, kiedys bardzo duzo zarabiala, az spadla na dno. Ma sprawe w sadzie o niezaplacone (...)

 • POŻYCZKA-do zwrotu!!!

  Pożyczyliśmy przyjacielowi sporo pieniedzy na miesięc. Jest obecnie nieuchwytny. Miał działalność gospodarczą i sprzęt transportowy. Więc miał (...)

 • DO MIKAWI-PYTANIE!!!!

  Jeśli mógłbyś odpowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rozdzielczości majątkowej po rozwodzie( z datą wsteczną). Otóż przeglądałm (...)

 • Przedawnienie długu

  Półtora roku temu pożyczyłam znajomemu dużą sumę pieniędzy. Spisaliśmy umowę mówiącą, że pieniądze mają mi zostać zwrócone po trzech (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane