Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot kosztów pogrzebu

  . Zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie, która pokryła koszty pogrzebu 3. W razie poniesienia kosztów pogrzebu przez więcej niż jedną osobę zasiłek pogrzebowy ulega podziałowi między (...)

 • Mieszkanie po zmarłej dla niespokrewnionego

  testament? Kilka uwag o formie O zwrot kosztów pogrzebu faktycznie nie musi się Pani obawiać, bowiem zgodnie z artykułem 78 ustawy o emeryturach i rentach z FUS zasiłek pogrzebowy przysługuje (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu przez bank

  one uzasadnione zwyczajami przyjętymi w danym środowisku. prawo bankowe, zwrot kosztów pogrzebu, wystawienie nagrobka

 • Porada prawna na temat zwrot kosztów pogrzebu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot kosztów pogrzebu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Banki zapłacą za pogrzeb klienta

  Na zwrot kosztów pogrzebu może liczyć osoba, która za niego zapłaciła. Musi tylko przedstawić odpowiedni dokument potwierdzający, że zajęła się jego organizacją. Jeśli po śmierci (...)

 • Zasiłek pogrzebowy nie pomniejsza odszkodowania

  relacji między uprawnieniem do zasiłku pogrzebowego należnego na podstawie przepisów o zabezpieczeniu społecznym, a roszczeniem odszkodowawczym o zwrot kosztów pogrzebu, przewidzianym (...)

 • Rozszerzenie żądania w pozwie

  w ten sposób, że obok roszczenia o odszkodowanie wystąpi Pan o zwrot kosztów pogrzebu, jeżeli nie spowoduje to zmiany właściwości sądu. sąd, postępowanie, powództwo, rozszerzenie, (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu przez bank

  Zmarły posiadał środki na rachunku imiennym na firmę, którą prowadził sam. Czy bank obowiązany jest wypłacić z tego rachunku kwotę osobie, która pokryła koszty pogrzebu i wystawiła nagrobek

 • Zwrot kosztów pogrzebu z rachunku bankowego

  Czy obok zasiłku pogrzebowego z ZUS/KRUS mogę żądać od banku zwrotu kosztów pogrzebu z rachunku zmarłego? Tak. Do banku należy zwrócić się w pierwszej kolejności z odpowiednimi dokumentami, (...)

 • Rozliczenie kosztów pogrzebu przed sądem

  podmiotom w wysokości udokumentowanych kosztów pogrzebu, nie wyższej jednak niż 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Zasada ta ma także zastosowanie w przypadku pokrycia kosztów (...)

 • Koszty pogrzebu liczone do zasiłku pogrzebowego

  środowiskach w naszym społeczeństwie. Z kolei w wyroku SN z dnia 6 stycznia 1982 r., II CR 556/81 stwierdzono, że obowiązek zwrotu kosztów pogrzebu na podstawie art. 446 § 1 k.c. obejmuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Koszty zastępstwa procesowego do depozytu sądowego ?

  Witam, Mam mały dylemat i może ktoś z Was mi pomoże. Otóż wyrokiem Sądu zobligowany zostałem do zapłaty kosztów zastępstwa procesowego drugiej (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane