Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  niepozostającym w dyspozycji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przysługuje zwrot kosztów przejazdu według stawek za 1 km przebiegu, określonych na podstawie przepisów (...)

 • Przychody pracownika z tytułu podróży służbowych i jazd lokalnych

  przejechał w podróży służbowej 500 km samochodem o poj. silnika 1,6. Maksymalna stawka za 1 km podróży takim samochodem wynosi 0,7846 zł. Wypłata do kwoty 392,30 (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  WYDATKI   KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU 1 2 3 4 5   6 7   8 Miesiąc Ilość km Stawka za km 2x 3 Przebieg narastająco   Wydatki miesiąca Wydatki (...)

 • Porada prawna na temat zwrot kosztów delegacji służbowej 2011 r stawka za 1 km

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot kosztów delegacji służbowej 2011 r stawka za 1 km, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych

  obowiązek podróżować? Środek transportu właściwy do odbycia podróży służbowej określa pracodawca. Jakie wydatki pracownika w zagranicznej podróży służbowej ma zrekompensować zwrot (...)

 • Stawka diety za podróż służbową

  drogie i musiałbym je finansować sam (w przypadku braku polisy)? Jaka jest obecnie stawka dobowa delegacji i kto ją ustala? Przepisy prawa pracy regulują zwrot kosztów podróży (...)

 • Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju

  służbowej na obszarze kraju (Dz. U. 2002 r., Nr 236, poz. 1990 ze zmianami).  delegacje, podróże służbowe, dieta, zwrot kosztów, ryczałt

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  zaległości podatkowe z tytułu podatków stanowiących dochody ich budżetów. § 2. Przeniesienie następuje na wniosek podatnika: 1) w przypadku, o którym mowa w § 1 pkt 1, (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  rozpoznawalne i widoczne z dostatecznej odległości, zarówno w dzień, jak i w nocy. 3. Przepis ust. 2 w zakresie łatwej rozpoznawalności:1) dotyczy osoby wymienionej w ust. 1 pkt 1 (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  latach 2002-2007 metoda proporcjonalnego odliczenia obowiązywała w umowach z następującymi krajami: Armenią (od 1 stycznia 2006 r.), Australią, Austrią (od 1 stycznia 2006 r.), (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  wykonania kary pozbawienia wolności wobec sprawcy określonego w art. 37 § 1 pkt 2 5 okres próby wynosi od 3 do 5 lat, a dozór jest obowiązkowy. Art. 42. § 1. Jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane