Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  wynagrodzenie (np. odsetki) za okres do dnia wykonania usługi,budowlanej (budowlano-montażowej), wynagrodzenie to powinno być wliczane do podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usługi budowlanej (...)

 • Współdziałanie stron dla terminowego zrealizowania zobowiązania - opinia prawna

  sprzedawcę nie ma znaczenia dla dochodzenia kaucji, skoro, jak to zostało wykazane powyżej, nie powstał w ogóle obowiązek zapłaty tej kaucji. Natomiast ilość zwróconych półosi ma znaczenie (...)

 • Waloryzacja i zwrot kaucji

  własność mieszkania przenoszona jest na Starostwo Powiatowe w Z, w związku z czym ma nastąpić zwrot tamtej kaucji. KWP w X naliczyło zwrot wcześniej naliczonej kaucji w kwocie (...)

 • Porada prawna na temat zwrot kaucji budowlanej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwrot kaucji budowlanej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  % - z działalności w zakresie handlu hurtowego lub detalicznego, 2) 10% - z działalności budowlanej lub montażowej albo w zakresie usług transportowych, 3) 60% - z działalności w zakresie

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  należności wynajmującego z tytułu najmu lokalu (art. 6. ust. 4 u.o.p.l.). Uprawnienie stron do zastrzeżenia kaucji ogranicza art. 6 ust. 2 u.o.p.l.; niedopuszczalne jest pobranie kaucji, jeżeli (...)

 • Zwrot kaucji przy wykupie mieszkania

  daty wpłacenia kaucji. lokal, najem, kaucja, zwrot kaucji, waloryzacja

 • Zwrot kaucji z oprocentowaniem

  lokalu. Zwrot zwaloryzowanej kaucji następuje w kwocie równej iloczynowi kwoty miesięcznego czynszu obowiązującego w dniu zwrotu kaucji i krotności czynszu przyjętej przy pobieraniu (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  zamawiającego (art. 636 § 1 K.c.), przewidziany w art. 646 K.c. dwuletni termin przedawnienia roszczenia zamawiającego o zwrot kosztów poprawienia dzieła przez inną osobę rozpoczyna (...)

 • Zwrot kaucji za mieszkanie

  o zwrot kaucji za mieszkanie? Informuję, że dotychczasowy właściciel nie żyje a jego syn (spadkobierca) twierdzi, iż nie otrzymał żadnych pieniędzy. Do kogo należy się zwrócić o zwrot (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  zwaloryzowanej kaucji następuje w kwocie równej iloczynowi kwoty miesięcznego czynszu obowiązującego w dniu zwrotu kaucji i krotności czynszu przyjętej przy pobieraniu kaucji, jednak (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wystąpić o zwrot kaucji w razie terminowej wpłaty podatników, w tym również wpłaty realizowanej jako płatnika. Może się więc okazać, że urząd skarbowy odmówi zwrotu kaucji w (...)

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej

  art. 6 ust. 3; kaucje wpłacone w okresie obowiązywania ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych podlegają reżimowi waloryzacji przewidzianemu w art. 36 ust. 2, a do kaucji

 • Zwrot kaucji mieszkaniowej

  zwrot kaucji mieszkaniowej, którą wpłacił gdy zawierał z zakładem pracy umowę najmu. Niestety - nie zachował żadnego dowodu wpłaty kaucji, ani kopii umowy najmu. Gdzie powinien zwrócić (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  opodatkowaną w okresie krótszym niż 12 miesięcy, otrzymuje zwrot podatku w związku z dokonywaniem wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów w terminie 180 dni. Jeżeli chciałby (...)

 • Wysokość kaucji w umowie najmu mieszkania

  . Kaucji nie pobiera się, jeżeli umowa:dotyczy najmu lokalu zamiennego lub socjalnego; jest zawierana w związku z zamianą lokalu, a najemca uzyskał zwrot kaucji bez dokonania jej waloryzacji. (...)

 • Przedawnienie zwrotu kaucji za wynajem mieszkania

  treści umowy najmu postanowień przewidujących wpłacenie kaucji na zabezpieczenie roszczeń wynajmującego. Zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów zwrot kaucji powinien nastąpić (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  ;wydzielenia działki budowlanej, jeżeli budynek został wzniesiony na tej działce przez samoistnego posiadacza w dobrej wierze;  3) wydzielenia części nieruchomości, której własność (...)

 • Zwrot partycypacji TBS a rozwód

  domagać się zwrotu połowy kaucji od byłego męża. Niestety TBS bez uprzedniego podziału majątku wspólnego małżonków, nie może Państwa podzielić akurat tą częścią majątku. Zwrot (...)

 • Przedawnienie roszczenia o kaucję mieszkaniową

  Czy zwrot kaucji mieszkaniowej wpłaconej w latach 60-tych ulega przedawnieniu po 10 - u latach od daty wykupu mieszkania na własność? Kaucja jest pewnym zabezpieczeniem chroniącym np. wynajmującego

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu

  zobowiązania wobec US i ZUS. Ma na koncie 300 PLN (ale to się zmniejsza z miesiąca na miesiąc bo opłata za prowadzenie konta wynosi 25 PLN). Dodatkowo oczekuje na zwrot kaucji z firmy która (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  może wystąpić do naczelnika urzędu skarbowego o zwolnienie lub zwrot kaucji po upływie 12 miesięcy, za które podatnik składał deklaracje podatkowe oraz rozliczał się terminowo z podatków (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  , odliczenie podatku naliczonego, zwrot podatku, podatnik

 • Zwrot opakowań zwrotnych

  przyjmowania wszystkich opakowań w tej samej cenie. Zwrot pełnej kaucji dotyczy tylko opakowań, za które sklep pobrał kaucję przy zakupie. Pozostałe zaś opakowania sklep ma obowiązek (...)

 • Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  złożenia kaucji gwarancyjnej, lecz złożenie w takim przypadku kaucji nie jest konieczne dla rejestracji jako podatnika VAT UE, lecz do otrzymywania zwrotu podatku w terminie 60 dni (niezłożenie (...)

 • Zwrot kaucji po ustaniu najmu

  ;cenia stanu poprzedniego. ustanie najmu, zwrot kaucji, potrącenie z kaucji, zwrot wydatków, ulepszenie rzeczy, stan niepogorszony

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane