Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto z państw trzecich może przyjechać do Polski?

  Europejską) Gruzja (zwolnienie z wymogu posiadania wiz odnosi się jedynie do posiadaczy paszportów biometrycznych) Gwatemala Honduras* Izrael* Japonia* Kanada Kiribati (zwolnienie (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  oddalonego wniosku. Ponowny wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, oparty na tych samych okolicznościach, podlega odrzuceniu. Na odrzucenie wniosku nie przysługuje zażalenie.  Zwolnienie (...)

 • Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych?

  , która uzyskała zwolnienie od kosztów sądowych na podstawie świadomego podania nieprawdziwych okoliczności, sąd, cofając zwolnienie, skazuje na grzywnę w wysokości do 1 (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  zwolnienie od kosztów sądowych na podstawie świadomego podania nieprawdziwych okoliczności, sąd, cofając zwolnienie, skazuje na grzywnę w wysokości do 1 000 złotych. Niezależnie od (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych

  , zwolnienie od kosztów sądowych nie zwalania strony od obowiązku zwrotu drugiej stronie poniesionych przez nią kosztów celowych, zwolnienie od kosztów sądowych jest przesłanką (...)

 • Dla kogo zwolnienie od kosztów sądowych?

  zwolnienia od kosztów sądowych. Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych można wnieść na każdym etapie postępowania sądowego, lecz zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą, zwolnienie (...)

 • Zwolnienie przedsiębiorców od kosztów sądowych

  osobami prawnymi, sąd może przyznać zwolnienie od kosztów sądowych, jeżeli podmiot taki wykaże, iż nie ma dostatecznych środków na ich uiszczenie. Zwolnienie dla osób (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  , a podatnik nie korzysta z kosztów uzyskania przychodów określonych w art. 22 ust. 2 pkt 3 4.15. Zwolnienie, o którym mowa w ust. 1 pkt 20, nie ma zastosowania do wynagrodzenia:  

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  ;Polecamy też: Samochód jako mienie przesiedleńcze z USA Przedawnienie należności podatkowych Przerejestrowanie samochodu a koszty   mienie przesiedleńcze, Norwegia, zwolnienie, cło, VAT, akcyza

 • Rozpatrzenie wniosku o warunkowe zwolnienie z kary

  zwolnienie. Zawiera informacje dotyczące przebiegu odbywania kary oraz zachowania się skazanego przebywającego zarówno w zakładzie karnym, jak i poza nim w związku z udzielanymi mu przepustkami

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a zabezpieczenie

  jest konieczne składanie osobnego wniosku o zwolnienie z kosztów postępowania rozpoznawczego i osobnego o zwolnienie z kosztów postępowania egzekucyjnego, wystarcza jeden wniosek

 • Zwolnienie od kosztów sądowych

  oddalenia wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych strona nie może ponownie domagać się zwolnienia powołując się na te same okoliczności, które stanowiły uzasadnienie oddalonego wniosku. Taki (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  czasowe zwolnienie go z realizacji tego obowiązku. Art. 131. § 1. Skazani mogą za zgodą dyrektora zakładu karnego uczyć się w szkołach poza obrębem zakładu karnego, jeżeli spełniają ogólnie (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych

  zażalenie na odmowę? Zakładając, że uzyskałaby Pani zwolnienie od kosztów to i tak strona, której sąd przyznał całkowite zwolnienie od kosztów sądowych, ma obowiązek uiścić opłatę (...)

 • Zwolnienie z długu w liście

  umową zawieraną między wierzycielem i dłużnikiem, więc dla skutecznego zwolnienia z długu konieczna jest zgoda dłużnika na to zwolnienie. Zwolnienie z długu może obejmować cały dług, (...)

 • Kiedy możesz ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych oraz adwokata z urzędu?

  logiki. Sąd może przyznać stronie częściowe zwolnienie od kosztów sądowych, jeżeli strona jest w stanie ponieść tylko ich część. Częściowe zwolnienie może być przyznane także (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  ;art. 111 ust. 8. zwolnienie z obowiązku, prowadzenie ewidencji, zastosowanie kas rejestrujących, kasa fiskalna, VAT, obrót, sprzedawca

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  Polskiej lub na terytorium takiego państwa.  Na czym polega zwolnienie od podatku od spadków i darowizn dla najbliższych?  Kogo obejmuje zwolnienie od podatku?  Zgodnie (...)

 • Zażalenie na odmowę zwlonienia z kosztów sądowych

  , majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów. Oświadczenie sporządza się według ustalonego wzoru. Sąd może odebrać od osoby ubiegającej się o zwolnienie (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych

  sytuacji, może ona ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych. Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych? Zwolnienie od kosztów sądowych (...)

 • Nabycie spadku a zwolnienie od kosztów sądowych

  1.000 złotych. Niezależnie od obowiązku uiszczenia grzywny strona powinna uiścić wszystkie przepisane opłaty i pokryć obciążające ją wydatki. Osobę, która ponownie zgłosiła wniosek o zwolnienie (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  , zwolnienie

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  opłaty paliwowej.  Ww. zwolnienie jest udzielane na czas oznaczony, nie dłuższy niż 2 lata, w drodze decyzji, na pisemny wniosek podmiotu. Na pisemny wniosek zwolnionego podmiotu, zwolnienie (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  (przekierowanie na You Tube): założyć profil na PUE i poznać zalety wystawiania e-ZLA, wystawić e-zwolnienie, wystawić e-zwolnienie na opiekę, wystawić e-zwolnienie za okres wsteczny, anulować (...)

 • Jak urwać się z woja?

  następuje zwolnienie żołnierza odbywającego nadterminową zasadniczą służbę wojskową? Zwolnienie żołnierza odbywającego nadterminową zasadniczą służbę wojskową następuje nie później (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane