Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie z przyczyn ekonomicznych

  z nową osobą fizyczną to nie narusza to przepisów, gdyż są to właśnie zmiany organizacyjne, bądź ekonomiczne. Zwolnienie z przyczyn ekonomicznych, zwolnienie, (...)

 • Zwolnienie z przyczyn ekonomicznych

  w ustawie z dnia 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy (tzw. zwolnienia zbiorowe). W wyniku (...)

 • Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych

  okreslenia dokładnych przyczyn rozwiązania stosunku pracy na rzecz ogólnego sformułowania "przyczyn niedotyczących pracowników". W związku z tym każde rozwiązanie stosunku pracy z (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie z przyczyn ekonomicznych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie z przyczyn ekonomicznych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych

  tego czasu nie mogę dogadać się z pracownikiem. Atmosfera w pracy jest nie do zniesienia. Chciałbym rozwiązać umowę o pracę. Czy rozwiązanie umowy o pracę może być z przyczyn ekonomicznych (...)

 • Kodeks pracy

  ; § 1. Z dniem śmierci pracodawcy umowy o pracę z pracownikami wygasają, z zastrzeżeniem przepisu § 3. § 2. Pracownikowi, którego umowa o pracę wygasła (...)

 • Prawo do odprawy i świadczenia przedemerytalnego

  niewypłacalności pracodawcy. Z powyższego wynika, że spełnia Pani warunki z punktu 2 przytoczonego przepisu. Dlatego też, gdyby zostało wobec Pani dokonane wypowiedzenie z powodów wspomnianych (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  strefach ekonomicznych (Dz. U. Nr 123, poz. 600, z 1996 r. Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 121, poz. 770, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 2000 r. Nr 117, poz. 1228, z 2002 (...)

 • Zwolnienia grupowe (stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2003 r.)

  Co to jest zwolnienie zbiorowe? Zwolnienie zbiorowe ma miejsce wówczas gdy w zakładzie pracy zmniejszenie zatrudnienia następuje: z przyczyn ekonomicznych, w związku ze (...)

 • Zwolnienie z powody trudnej sytuacji firmy

  , przysługuje odprawa pieniężna. Przepisy ustawy stosuje się do zakładów pracy, w których następuje zmniejszenie zatrudnienia z przyczyn ekonomicznych lub w związku ze zmianami organizacyjnymi, (...)

 • Zwolnienie pracownika w wieku przedemerytalnym

  ) może być zwolniony z przyczyn ekonomicznych? Czy może być zwolniony w sytuacji kiedy likwidowane jest jego stanowisko pracy? Zgodnie z art. 39 kodeksu pracy, pracodawca nie może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane