Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  za świadczenie usługi finansowej, do której znajdzie zastosowanie zwolnienie z podatku VAT. Podstawa prawna: art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.  Obowiązek podatkowy (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  : ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221, z późn. zm.); ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)

 • Jak nie płacić podatku od wynajmu. Oto rozwiązania

  podatnikiem VAT, nie będzie rozliczał tego podatku. Co oznacza jednocześnie także brak prawa do odliczenia VAT-u z faktur związanych z zakupami. podatek, vat, działalność (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie z podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie z podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy (...)

 • Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich

  Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług internetowych oraz wykonywania fotografii i filmów z uroczystości ślubnych. Jestem oczywiście czynnym podatnikiem podatku VAT. (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji. Wracając do zwolnienia z VAT nie będziesz mógł korzystać z uprawnień przysługujących (...)

 • Sprzedaż towarów używanych a VAT

  Czy mogę zastosować zwolnienie z podatku VAT przy sprzedaży używanych towarów sprowadzonych z Niemiec? Kupując towar, mam zaznaczone na fakturze, że jest to towar używany (...)

 • Zakup działki, zwolnienie z podatku i VAT

  wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego.Przepisy nie stanowią wprost czy wydatek na zakup gruntu to wydatek w cenie netto czy też brutto (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  VAT-5. Należy zauważyć, że podatnik staje się podatnikiem VAT nie z chwilą otrzymania tego druku z urzędu skarbowego, ale już z chwilą rejestracji. Podmioty niemające (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  :  podatnik wykonuje czynności, które nie mogą korzystać ze zwolnienia, wówczas ma obowiązek: zapłaty podatku VAT; rejestracji dla potrzeb VAT; składania deklaracji (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  , w których podatnik miał prawo do odliczenia podatku naliczonego, ale z prawa tego z różnych względów skorzystał. W zasadzie, zgodnie z art. 86 ustawy o VAT, w zakresie, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). Zmiany są nakierowane zasadniczo na uszczelnienie systemu podatku VAT i poprawę ściągalności tego podatku. Jedną (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  miejsca opodatkowania w przypadku sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju (Dz. U. 2007 r., Nr 205, poz. 1486) ustawa o VAT, zwrot VAT za materiały budowlane, obiekty budownictwa społecznego, (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  ;jpk.mf.gov.pl w sekcji jak złożyć JPK_VAT. Kto składa JPK_VAT? Jednolity plik kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  rozliczać się z podatku i składać naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu w sprawie rozliczania podatku akcyzowego deklaracje o należnych kwotach podatku (VAT-14) za (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  podatkowych obowiązujących w tym innym państwie członkowskim. Takie rozwiązanie pozwala w tych transakcjach na zwolnienie z obowiązku rejestracji dla podatku od towarów i usług (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  33.40.3);  przy dostawie wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których sprzedaż nie może korzystać z podmiotowego zwolnienia od podatku (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  , wskazane w ustawie o VAT. Chodzi o sprzedaż wyłącznie towarów i świadczenie usług zwolnionych z VAT - zwolnienie podmiotowe (m. in. wartość sprzedaży nie przekroczyła (...)

 • Drobni przedsiębiorcy a VAT - stan prawny na 1 styczeń 2008 r.

  . wykonywanie czynności opodatkowanych podatkiem VAT są zwolnieni od podatku VAT? Podatnik rozpoczynający wykonywanie czynności podlegających opodatkowaniu VAT w ciągu roku (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  netto towarów lub wykonanych usług z podziałem na poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz niepodlegających opodatkowaniu; kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  stanowiła koszt uzyskania przychodu. Natomiast nabywca, który nie ureguluje kwoty wynikającej z faktury, będzie zobowiązany do skorygowania deklaracji VAT, w której VAT wynikający (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  prowadzoną działalnością gospodarczą. Celem odzyskania naliczonego przy zakupie towarów podatku VAT  przedsiębiorca powinien sporządzić wniosek z zwrot litewskiego podatku VAT (...)

 • VAT do zmiany

  dotyczących VAT w UE, aby nie zapłacić przypadającej na nie części podatku. Z ostatnich sprawozdań wynika również, że środki pochodzące z wyłudzeń podatku (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  wyróżniają rzadziej składane deklaracje: VAT-8, VAT-9, VAT-10, VAT-11. Z kolei podatnicy opłacający ryczałt dla taksówkarzy składają deklarację VAT-12. Co istotne, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane