Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie z długu w liście

  ciocia przyznała, że wcześniej zrzekła się odsetek i mając świadka, który był obecny przy oddawaniu długu i słyszał o zrzeczeniu się odsetek mamy jakieś szanse w sądzie? Zwolnienie (...)

 • Odpowiedzialność wspólników za długi spółki cywilnej - opinia prawna

  zwalniany (np. z części obejmującej odsetki), fakt dokonania częściowej zapłaty powinien być również w umowie opisany. Należy również zaznaczyć, że zgodnie z art. 373 k.c. zwolnienie (...)

 • Umorzenie odsetek

  z długu. Nazwa oczywiście nie ma większego znaczenia. Ważna jest treść tej instytucji. Otóż zwolnienie z długu ma charakter umowny. Zrzeczenie się wierzytelności musi (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie z długu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie z długu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie z długu

  W jaki sposób następuje zwolnienie z długu? Zgodnie z art. 508 Kodeksu cywilnego zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, a dłużnik zwolnienie (...)

 • Konsekwencje podatkowe zwolnienia z długu

  cywilnoprawnych (PCC) i podatku od towarów i usług (VAT). umorzenie zobowiązania, zwolnienie z długu, przychód, dywidenda, wierzyciel, dłużnik

 • Umorzenie zobowiązania z kredytu przez bank

  zwolnienie z długu, jednakże należy stwierdzić, że takie wypadki będą się w praktyce zdarzały bardzo rzadko. Poza tym takie zwolnienie z długu nie może stać (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ; Dz. U. z 1984 Nr 45, poz. 242; Dz. U. z 1985 Nr 22, poz. 99; Dz. U. z 1989 Nr 3, poz. 11; Dz. U. z 1989 Nr 33, poz. 175; Dz. U. z 1990 Nr 34, poz. 198; Dz. U. z 1990 Nr (...)

 • Likwidacja spółki z o.o.

  prawnym nie doszło. Zgodnie bowiem z przepisami Kodeksu cywilnego (art. 498-508), umorzenie zobowiązania może mieć miejsce przez potrącenie, odnowienie oraz zwolnienie z długu. (...)

 • Przychód z tytułu umorzenia pożyczki

  przedawnionych zobowiązań. Umorzenie pożyczki (zwolnieniem z długu) jest instytucją cywilnoprawną. Zgodnie z przepisem art. 508 Kodeksu cywilnego, zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel (...)

 • Umorzenie długu

  poniosą w tym przypadku obydwie strony? Zgodnie z art. 508 kodeksu cywilnego, zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu a dłużnik zwolnienie przyjmuje. Jeżeli (...)

 • Umowne zwolnienie dłużnika z długu

  został przekroczony. Dopuszczalne jest zwolnienie dłużnika z części długu, tj. z odsetek od świadczenia głównego. W tym celu konieczne jest oświadczenie wierzyciela o zwolnieniu (...)

 • Powstrzymanie likwidacji spółki z o.o.

  jedynego udziałowca (spółka zagraniczna) w kwocie przekraczającej możliwość spłaty. Spółka matka rozważa zwolnienie spółki likwidowanej z długu. Czy zwolnienie z (...)

 • Bezskuteczność i zaskarżanie czynności upadłego

  rzeczowym, zrzeczenie się ograniczonego prawa rzeczowego, czy na przykład zwolnienie z długu. Skoro w przepisie jest mowa o czynnościach prawnych nieodpłatnych, to konieczne jest scharakteryzowanie (...)

 • Opodatkowanie umorzenia długu

  (podatek od darowizny)? Jeżeli rzeczywiście nie ma szans na ściągnięcie długu, korzystne podatkowo może być jego umorzenie (w całości lub w części). Wprawdzie wierzyciel rezygnuje wtedy z (...)

 • Wezwanie do zapłaty nieistniejących zobowiązań

  długu, zgoda wierzyciela, zwolnienie z długu

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  komandytowemu możemy podzielić na zarzuty niezwiązane i związane z wykonywaniem uprawnień prawnokształtujących. Zgodnie z zasadą KSH komandytariusz pozwany z tytułu odpowiedzialności (...)

 • Niespłacenie karty kredytowej.

  z Panem w tej sprawie, aż do ostatniej rozmowy z przedstawicielem firmy windykacyjnej. Wobec powyższego należy wskazać, iż roszczenie z tytułu spłaty karty prawdopodobnie uległo już (...)

 • Zaksięgowanie umorzenia pożyczki

  nie kosztem działalności statutowej, to podlegają podatkowi dochodowemu? Zgodnie z art. 508 Kodeksu cywilnego, zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, a dłużnik (...)

 • Odstąpienie od wykonania wyroku

  . Zobowiązanie bowiem wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, a dłużnik zwolnienie przyjmuje (art. 508 k.c.). Strony mogą również zawrzeć w przedmiocie zasądzonych kwot ugodę (...)

 • Zwolnienie od zapłaty odsetek

  konsekwencje prawne należy odnosić do odsetek. Odsetki są bowiem długiem dłużnika względem wierzyciela i wierzyciel może od ich zapłaty dłużnika zwolnić. odsetki, zwolnienie od odsetek, zwolnienie (...)

 • Spłacenie konkubenta

  wartości rynkowej mieszkania, a nie jedynie zwolnienie z długu (zakładamy tu oczywiście, że inaczej to zagadnienie nie jest uregulowane w umowie kredytu). Do zawarcia wskazanej wyżej (...)

 • Egzekucja w stosunku do poręczyciela

  . 366 par. 1 k.c.). Niemniej dokonanie spłaty przez jednego współdłużnika solidarnego powoduje zwolnienie z długu również drugiego ze współdłużników. Z kolei spłata częściowa (...)

 • Absolutorium a roszczenia po likwidacji spółki

  o udzieleniu absolutorium jest w rzeczywistości zwolnieniem likwidatora z długu, o którym mowa w art. 508 kodeksu cywilnego. Zwolnienia z długu dokonuje spółka, a nie wspólnicy, (...)

 • Podatek od przeniesienia prawa własności domu

  należy zwrócić uwagę, iż opodatkowaniu podlega odpłatne zbycie nieruchomości. Można przypuszczać, iż właściciel w zamian za zwolnienie z długu nie uzyska żadnych kwot pieniężnych. (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  jego dokonania na terytorium RP, sąd z urzędu uchyla nakaz zapłaty: Art. 5021 . § 1. Jeżeli doręczenie nakazu zapłaty nie może nastąpić z przyczyn wskazanych w art. 499 pkt 4, sąd z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane