Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienie z kosztów apelacji sprawy rozwodowej

  powinno być opłaty sądowej) będę miała czas na taki wniosek? Z ostrożności procesowej należy wniosek o zwolnienie z kosztów złożyć jednocześnie z zażaleniem. W chwili (...)

 • Kredyt a wysokość alimentów

  od kosztów sądowych nie zwalnia strony od obowiązku zwrotu kosztów przeciwnikowi, chyba że wystąpiła ona o zwolnienie z kosztów wytaczając powództwo lub była z nich zwolniona z (...)

 • Koszty postępowania o alimenty

  alimentów. Ewentualna Pańska zgoda nie byłaby dla powódki równoważna w świetle prawa z uzyskanym wyrokiem sądowym. alimenty, podwyższenie alimentów, koszty sądowe, zwolnienie (...)

 • Opinia prawna na temat zwolnienie z alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie z alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  przepisach; 2) niezbędne, udokumentowane wydatki adwokata albo radcy prawnego, w szczególności wydatki związane z porozumiewaniem się w niezbędnym zakresie z wnioskodawcą niewładającym (...)

 • Nakazanie wyjawienia majątku

  alimentów lub zwolnienie z tego obowiązku. alimenty, egzekucja, wyjawienie majątku, egzekucja alimentów, dochodzenie alimentów

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  którego mnie nie stać (żona nie pracuje). Czy mogę się ubiegać o adwokata z urzędu i zwolnienie z kosztów sądowych? Czy sąd może nie wyrazić zgody na rozwód? Czy w tak trudnej (...)

 • Alimenty na dziecko - od a do z

  ;lności: z pobieranej renty rodzinnej (na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym), z dochodów uzyskiwanych z majątku rodzeństwa, z którym dziecko razem (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  zawieszeniu z urzędu. Zawieszenie dotyczy roszczeń alimentacyjnych za czas od wytoczenia pozwu o rozwód. Zgodnie z orzeczeniem SN z dnia 14 lipca 1966 r. sygn. III CZP 52/66, opubl. OSNCP (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  wycofania tej sprawy z egzekucji. Wszyscy twierdzą, że tylko była żona jest władna, aby ten wniosek wycofać. A ona nie chce tego zrobić, trochę z obawy, że gdyby mąż nie zapłacił alimentów (...)

 • Egzekucja alimentów pomimo ich terminowej zapłaty

  rozwodowy z klauzulą wykonalności? Od czego zależy, która strona ponosi koszty takiej egzekucji? W niniejszej sytuacji dłużnik nigdy nie uchylał się ani nie zalegał z realizację alimentów. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane