Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  roku. Spółka z o.o. ma więc ustawowe prawo do tego, by sprzedać samochód jako zwolniony od podatku VAT. Pamiętać należy przy tym, że faktura sprzedaży dokumentująca sprzedaż towarów (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  Co podlega zwolnieniu od opodatkowanie VAT-em?  Artykuł 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) zwalnia od podatku dostawę towarów używanych, (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  majątkowego. Zwrot podatku dla byłych wspólnikówNowelizacja  wprowadza do ustawy o podatku od towarów i usług uregulowania dotyczące zwrotu podatku dla (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie od podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie od podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  ). Innymi słowy, dostawca nowego środka transportu na fakturze dokumentującej sprzedaż obowiązany jest zastosować zwolnienie od podatku VAT. Osobą, która jest obowiązana rozliczyć (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców  Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej (...)

 • Stawka VAT na sprzedaż znaczków przez agenta

  od podatku”, zawiera w pozycji 2 zwolnienie usług świadczonych przez pocztę państwową (symbol PKWiU 64.11). W zakresie wskazanym klasyfikacją PKWiU zwolnienie od podatku (...)

 • Przeniesienie autorskich praw majątkowych a VAT

  podatnika VAT (osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą) na rzecz spółki z o.o. będzie co do zasady opodatkowane VAT.  Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  transportowanego towaru, pod warunkiem że dostawa dokonywana jest na rzecz: podatnika podatku od wartości dodanej lub osoby prawnej niebędącej podatnikiem podatku od wartości (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie byłeś czynnym podatnikiem (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  opodatkowane podatkiem i którym nie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług, podatników zwolnionych od podatku (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja (...)

 • Kto jest podatnikiem VAT - wątpliwości dotyczące umów cywilnoprawnych

  scharakteryzowanie usługi w celu ustalenia, jak jest opodatkowana (ustalenie, czy usługa jest zwolniona od podatku, czy ma do niej zastosowanie stawka podatku i w jakiej wysokości).   Jeżeli: usługi

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  MF dotyczą wybranych kwestii rozliczania przez partnera prywatnego na gruncie podatku od towarów i usług (VAT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  poboru podatku od towarów i usług w imporcie (Dz. U. Nr 251, poz. 1886); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  (podatników VAT czynnych), jest podatnikiem, obowiązanym do rozliczenia podatku VAT przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia? Przepisy ustawy o VAT nie różnicują (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  . Kiedy nie trzedba składać JPK_VAT? Dane przesyłane w JPK_VAT stanowią informację o prowadzonej ewidencji VAT (o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT, tj. ustawy (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  zwolnione od podatku lub jest podatnikiem podmiotowo zwolnionym od podatku z uwagi na niskie obroty (na podstawie art. 113 ust. 1 lub 9 ustawy o VAT), urząd skarbowy dokonuje (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.)    świadczenie usług, autorzy, utwór, nowelizacja ustawy o podatku VAT, prawa autorskie, (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  deklaracji VAT-7, VAT-7K lub VAT-8, składają deklarację VAT-9M, jeśli zobligowani są na podstawie przepisów ustawy do rozliczenia podatku należnego z tytułu importu (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  VAT nie składa podatnik, który wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od podatku od towarów i usług, wskazane w ustawie o VAT. Począwszy od rozliczenia (...)

 • Drobni przedsiębiorcy a VAT - stan prawny na 1 styczeń 2008 r.

  podatników przez wartość sprzedaży uprawniającą do zwolnienia z VAT rozumie się 30-krotność kwoty prowizji lub innych postaci wynagrodzeń za wykonanie usług. Od 2008 r. zwolnienie (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  podmiotowo zwolnieni od podatku, osiągnięty obrót ewidencjonują jako obrót zwolniony od podatku od towarów i usług. Podmiotowo zwolnieni od VAT są podatnicy, (...)

 • Zwolnienia od VAT

  Ustawa o podatku od towarów i usług i rozporządzenia wykonawcze bo niej przewidują tzw. zwolnienie podmiotowe oraz różne zwolnienia przedmiotowe od podatku (...)

 • Leasing w podatku VAT

  od towarów i usług,w tej części, w której zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty lub zwrot różnicy (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej składaną (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane