Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  okresu nieobecności w pracy wynikającej z przebywania na urlopie macierzyńskim, urlopie wychowawczym lub urlopie dla poratowania zdrowia oraz okresu służby wojskowej lub (...)

 • Wypowiedzenie podczas urlopu wychowawczego

  zasady należy wykluczyć możliwość rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem kontraktowym przebywającym na urlopie wychowawczym w okresie trwania tego urlopu. W braku stosownych uregulowań (...)

 • Zwolnienie nauczyciela

  zezwolił na urlop to należy przyjąć, że nie spowodowało to zakłócenia w pracy w szkole i w razie powrotu nauczyciela do pracy będą możliwe takie zmiany organizacyjne, które pozwolą nauczycielowi (...)

 • Opinia prawna na temat zwolnienie nauczyciela na urlopie wychowawczym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie nauczyciela na urlopie wychowawczym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie nauczyciela na urlopie macierzyńskim

  stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania może nastąpić również: 1) na mocy porozumienia stron, 2) w razie nieusprawiedliwionego niezgłoszenia się nauczyciela (...)

 • Czy można zwolnić nauczyciela przebywającego na urlopie dla poratowania zdrowia?

  ) lub zakazu dyskryminacji (art. 112 i 183a k.p. w związku z art. 91 c Karty Nauczyciela). W razie wymuszonej obiektywnie potrzeby redukcji zatrudnienia - zwolnienie konkretnego nauczyciela (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy

  będzie mi przysługiwał na zasadach ogólnych? Czy pracodawca może mnie zwolnić? Słyszałam, że powinnam się pojawić w pracy po urlopie wychowawczym przynajmniej na 1 dzień? (...)

 • Likwidacja Spółki a odprawy pracownicze

  w związku z likwidacją firmy muszę wypłacić odprawę pracownikom, którzy chcą z własnej inicjatywy rozwiązać umowę na mocy porozumienia stron oraz pracownicy na urlopie wychowawczym? (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego

  się będą tylko, gdy dotyczą okresu pracy u danego pracodawcy (szkoła). Wcześniejsze przebywanie na urlopie wychowawczym u innego pracodawcy lub na zasiłku chorobowym czy na (...)

 • Jak rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem, gdy żąda udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia - opinia prawna

  miesiąca, w którym upływa trzymiesięczne wypowiedzenie, licząc od otrzymania przez nauczyciela negatywnej oceny pracy (art. 23 ust. 2 pkt. 5 Karty Nauczyciela) niezależnie czy w tym czasie przebywa (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  przypadku pracownik może skorzystać z instytucji urlopu na żądanie. Pracownik może złożyć wniosek o urlop na żądanie najpóźniej w dniu, w którym chciał skorzystać z urlopu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane