Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  stopień:  1) nauczyciela kontraktowego - 9 miesięcy;    2) nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego - 2 lata i 9 miesięcy.   2. Nauczyciel (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  okres pracy niezbędny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego oraz z 1 roku do 4 lat wydłuży się okres pracy konieczny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego. (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  organowi prowadzącemu szkołę na przeniesienie nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły – bez zgody nauczyciela, jednak na okres nie dłuższy niż 3 lata, z prawem (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie nauczyciela dyplomowanego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie nauczyciela dyplomowanego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Finansowanie zadań oświatowych

  niezbędny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego oraz z 1 roku do 4 lat wydłuży się okres pracy konieczny do rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego. (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  dokumentacji i informacji naukowej są zatrudniani na stanowiskach:  1) starszego kustosza dyplomowanego, starszego dokumentalisty dyplomowanego;  2) kustosza dyplomowanego

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  egzaminacyjną, w przypadku nauczyciela mianowanego - uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po dokonaniu analizy dorobku zawodowego nauczyciela i przeprowadzonej rozmowie. Postępowanie kwalifikacyjne (...)

 • Czy i jak można zwolnić nauczyciela - opinia prawna

  Nauczyciela, zgodnie z którymi nauczyciel zatrudniony w szkole przechodzi kolejne szczeble kariery nauczycielskiej – od nauczyciela stażysty, przez nauczyciela kontraktowego, mianowanego (...)

 • Podstawy zwolnienia nauczyciela

  mogę zwolnić tego nauczyciela? Czy i w jakim trybie mogę zwolnić nauczyciela dyplomowanego, który złożył na mnie doniesienie o popełnieniu przestępstwa, którego rzeczywiście nie (...)

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły: w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego po zapoznaniu się z projektem oceny (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  ;rym: nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w czasie trwania umowy o pracę. W przypadku braku kwalifikacji wymaganych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane