Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  do pracy,  Zakład Ubezpieczeń Społecznych może cofnąć upoważnienie do wystawiania zaświadczeń lekarskich na okres nieprzekraczający 12 miesięcy od daty uprawomocnienia się decyzji.  

 • Wypowiedzenie zmieniające dla pracownicy w ciąży

  lekarskim, następnie wykorzystała urlop macierzyński, kolejno urlop wypoczynkowy w trakcie którego przedłożyła zwolnienie lekarskie od psychiatry na okres 6 miesięcy (do 29-12-2006). (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  szpitalu, ma prawo do wynagrodzenia za okres choroby i/lub zasiłku chorobowego, jeżeli przedstawi zaświadczenie lekarskie na druku ZUS ZLA albo elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA). Zasada (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie lekarskie od psychiatry płatne 100

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie lekarskie od psychiatry płatne 100, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  lekarskiego pracę zarobkową albo wykorzystywał zwolnienie lekarskie od pracy niezgodnie z celem tego zwolnienia, co zostało stwierdzone w trakcie kontroli prawidłowości wykorzystywania (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego

  Pani X miała być zwolniona z pracy, wielokrotnie pracodawca rozmawiał z nią o tym fakcie. W dniu, w którym miała otrzymać wypowiedzenie przyniosła zwolnienie lekarskie L4. Praktycznie od (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  odwołać od orzeczenia? Jeżeli orzeczenie wydane przez powiatowy zespół nie spełnia oczekiwań wnioskodawcy – powinien on w ciągu 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie, pokój 41. Czy zaświadczenie o niekaralności jest wydawane „od ręki”, ile trwa załatwienie zaświadczenia? Co do zasady w Punktach Informacyjnych

 • Chorobowe w trakcie trwania wychowawczego

  . Czy mogę przerwać urlop wychowawczy i przejść na zwolnienie lekarskie. Czy zwolnienie lekarskie będzie płatne. Czy powinnam przepracować jakiś czas aby nabyć prawo do (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a zwolnienie

  na zwolnieniu lekarskim. Ostatnie zwolnienie zostało wystawione 24.06.2010 do 14.07.2010, ale leczenie na pewno nie będzie zakończone i najprawdopodobniej zwolnienie zostanie przedłużone.Czy (...)

 • Zwolnienie lekarskie kobiety w ciąży a zasiłek

  Pracownica przebywa na urlopie wychowawczym do dnia 14.01.2007 r. W dniu 8.01.2007 r. dostarczyła zwolnienie lekarskie od dnia 6.01.2007 r. do 26.01.2007 r, oraz zaświadczenie lekarskie (...)

 • Brak doręczenia pracodawcy zwolnienia lekarskiego

  prawo zażądać od pracownika wyjaśnienia, czy w okresie zwolnienia z obowiązku wykonywania pracy z powodu choroby przeprowadzał zaleconą przez lekarza kurację, czy też wykorzystywał zwolnienie (...)

 • Kontrola zwolnienia lekarskiego

  Jestem na zwolnieniu lekarskim, na druku zaznaczone jest, że chory może chodzić - zwolnienie od lekarza pierwszego kontaktu - zwolnienie od psychiatry. Kto może skontrolować (...)

 • Jak urwać się z woja?

  następuje zwolnienie żołnierza odbywającego nadterminową zasadniczą służbę wojskową? Zwolnienie żołnierza odbywającego nadterminową zasadniczą służbę wojskową następuje nie później (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  karnego przepadku, które nieruchomości tej dotyczy.§ 2. W razie wytoczenia przez osobę trzecią powództwa o zwolnienie nieruchomości od wykonania środka karnego przepadku, wpis własności (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  , jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; dwumiesięczne wynagrodzenie, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat; trzymiesięczne wynagrodzenie

 • Zwolnienie lekarskie wydawane obcokrajowcowi

  przez lekarza za granicą? Czy są potrzebne jakieś dokumenty i jakie przy wjeździe do Polski, aby zabezpieczyć się na taką ewentualność? Tak, takie zwolnienie lekarskie w stosunku do obcokrajowca (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy

  W czerwcu 2007 urodziłam dziecko. Od dnia urodzenia dziecka korzystałam z urlopu macierzyńskiego, a następnie wypoczynkowego do lutego 2008 r. Od lutego 2008 r. do 15 czerwca 2008 r. byłam na (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  Czy osobie, która sprawuje opiekę nad chorym w wieku powyżej lat 80, przysługuje płatne zwolnienie lekarskie? Jeżeli tak, to jakie musi spełnić warunki? Na jak długo można uzyskać (...)

 • Kiedy przysługuje i w jakiej wysokości wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy?

  pracownikowi wynagrodzenie za wszystkie dni choroby, niezależnie od tego, czy zwolnienie lekarskie zostało wystawione na 5, 6 czy więcej dni. Uchylony został przepis kodeksu pracy, który (...)

 • Zasady wypłacania wynagrodzenia i zasiłku chorobowego

  2004 r., pracodawca obowiązany jest wypłacać pracownikowi wynagrodzenie za wszystkie dni choroby, niezależnie od tego, czy zwolnienie lekarskie zostało wystawione na 5, 6 czy więcej dni. (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy

  Zleceniobiorca zatrudniony od 1.01.2011 do 31.06.2011 podlega dobrowolnemu ubezpieczaniu chorobowemu. Dostarczył nam zwolnienie lekarskie od 18.01 - 21.01.2011 (posiada prawo do zasiłku (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  na jakąś chorobę, która nie pozwala na pracę, np. na grypę, przysługuje Pani zwolnienie lekarskie na zasadach ogólnych. Wydaje się je na okres wymagany do wyleczenia. Jednakże (...)

 • Ważne zmiany w rozliczaniu chorobowego

  powodu choroby będzie kontrolowana przez komisje lekarskie podległe właściwym ministrom, natomiast prawidłowość jego wykorzystania będzie kontrolowana przez przełożonego i odpowiednie komisje (...)

 • Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?

  zwolnienie z pracy na podstawie art. 52 K.p. Kontekst sytuacyjny może uzasadniać rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. Przykładowo: od oceny konkretnej sytuacji zależy, czy zakłócenie

 • Zwolnienie lekarskie ma przełomie roku

  Jestem pracodawcą. Zatrudniam panią, która obecnie jest w ciąży. Moja pracownica przedstawiła mi zwolnienie lekarskie od 17 grudnia 2008 r. do 15 stycznia 2009 r. Moje pytanie: czy limit (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane