Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  :  1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;   2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  ? Mianowanie na stanowisko nauczyciela nastąpić może tylko wtedy, gdy istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nie określony, a kandydat (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  w pierwszej kolejności nauczyciela pozostającego w stanie nieczynnym w razie powstania możliwości ponownego podjęcia przez nauczyciela pracy w pełnym wymiarze zajęć (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie lekarskie nauczyciela w czasie wakacji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie lekarskie nauczyciela w czasie wakacji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  ciągu 3 dni roboczych od wystawienia zaświadczenia lekarskiego w trybie alternatywnym. Zaświadczenie lekarskie e-ZLA powinno zawierać dane i informacje zawarte w zaświadczeniu lekarskim (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  eZLA, w którym został popełniony błąd. Zasady przedstawione wyżej mają odpowiednio zastosowanie w przypadku stwierdzenia błędu w zaświadczeniu lekarskim wystawionym w (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, a w okresie przejściowym także uczniom dotychczasowego gimnazjum, bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  . zmiany w systemie awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli, a także wypłata dodatku za wyróżniającą pracę, ma jednak wejść w życie w innych terminach. Jakie zmiany w (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych

  oczekiwaniom samorządów terytorialnych i nauczycieli. W 2018 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponuje kolejny etap zmian w tym zakresie. Zmiany w finansowaniu zadań oświatowych Dotacja (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  . Nagrody wymienione w art. 138 § 1 pkt 7 lub 8 można przyznać skazanemu, którego postawa w czasie odbywania kary uzasadnia przypuszczenie, że w czasie pobytu poza zakładem (...)

 • Czy można zwolnić nauczyciela przebywającego na urlopie dla poratowania zdrowia?

  pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  niezdolności do pracy niż orzeczona w zaświadczeniu lekarskim, za okres od tej daty zaświadczenie lekarskie traci ważność.  8. W przypadkach, o których mowa w (...)

 • Zwolnienie nauczyciela

  zezwolił na urlop to należy przyjąć, że nie spowodowało to zakłócenia w pracy w szkole i w razie powrotu nauczyciela do pracy będą możliwe takie zmiany organizacyjne, które (...)

 • Rozwiązanie umowy przez nauczyciela mianowanego

  Nauczyciel mianowany mający wieloletni staż pracy, chciałby zmienić miejsce pracy (zatrudnić się w innej szkole), zachowując jednocześnie wszystkie przywileje m.in. wynagrodzenie w czasie (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  ferie szkolne Nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie (...)

 • Za co i w jaki sposób odpowiada dyscyplinarnie nauczyciel?

  pełnieniu obowiązków nauczyciela i dyrektor szkoły z mocy prawa w razie jego tymczasowego aresztowania lub w razie pozbawienia go wolności w związku z postępowaniem (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia (§ 15 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie warunków i sposobu organizowania (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  – przez jedno z rodziców, równocześnie – przez oboje rodziców (np. w tym samym czasie wykorzystują po 16  lub 17 tygodni, czyli łącznie cały (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  dostęp do danych pacjenta (ubezpieczonego), jego pracodawców (płatników składek) oraz członków jego rodziny - jeśli zwolnienie będzie wystawiane w celu (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wina niemusujące – 0,5 litra, i piwa - 2 litrów; Zwolnienie w ramach tych norm można stosować do dowolnego połączenia różnych rodzajów alkoholu i napojów (...)

 • Kierujący pojazdami

  kierowców, instruktorów i egzaminatorów oraz kandydatów na kierowców, instruktorów i egzaminatorów; 6) zasady prowadzenia (...)

 • Zwolnienie nauczyciela na urlopie macierzyńskim

  nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć rozwiązuje z nim stosunek pracy lub, na wniosek nauczyciela, przenosi go w stan nieczynny. Nauczycielowi przysługuje w takich wypadkach (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  . Zwolnienie to dostarczy w piątek. Nie wiem czy będzie w zwolnieniu kod B. W jakim dniu najpóźniej w tym konkretnym przypadku lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie? (...)

 • Jesteś niezadowolony z wykupionej wycieczki? Dowiedz się czego możesz żądać od biura podróży.

  odpoczynek, który pozwoli na zregenerowanie sił oraz oderwie nasze myśli od pracy i problemów życia codziennego. W związku z tym chcemy spędzić wakacje w miłym dla oka (...)

 • Jak urwać się z woja?

  pokoju,  trwale i całkowicie niezdolnego do czynnej setOstatni( '70' ); służby setOstatni( '71' ); wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia

  wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane