Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Błąd w zwolnieniu lekarskim

  zauważyłem, że jest błąd w L-4 w ilości dni zwolnienia. Czy jako pracodawca mam obowiązek sprawdzić L-4 przed wysłaniem dokumentów do ZUS? Czy grożą mi z tego niedopatrzenia jakieś konsekwencje? (...)

 • Zwolnienie lekarskie w dniu wolnym od pracy

  niezbędne jest przeprowadzenie ponownego badania stanu zdrowia ubezpieczonego”. W związku z powyższym, zwolnienie lekarskie (zaświadczenie lekarskie) stanowi tylko dowód pomocny (...)

 • Zwolnienie lekarskie L4 a ustawa o lekarzu sądowym

  Do pisma o przywrócenie terminu na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku dołączono zwolnienie L4, jako powód niedotrzymania siedmiodniowego terminu. Zwolnienie wystawił lekarz nie wpisany (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie lekarskie l60

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie lekarskie l60, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego

  Pani X miała być zwolniona z pracy, wielokrotnie pracodawca rozmawiał z nią o tym fakcie. W dniu, w którym miała otrzymać wypowiedzenie przyniosła zwolnienie lekarskie L4. Praktycznie (...)

 • Niekorzystanie ze zwolnienia L4

  dla samego chorego. zwolnienie, zwolnienie lekarskie, L4, choroba pracownika

 • Urlop wychowawczy a L4

  za zgodą pracodawcy; w praktyce pracownik do pracy by nie powrócił, lecz jedynie przesłał oświadczenie o rezygnacji z urlopu wychowawczego i jednocześnie zwolnienie lekarskie L-4. (...)

 • Zasiłek chorobowy po zwolnieniu

  gospodarczą) 3) jest uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego. zwolnienie lekarskie, L-4, zasiłek chorobowy

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS

  W jakim terminie musi pracodawca dostarczyć zwolnienie lekarskie (opieka nad dzieckiem chorym pracownika) do ZUS? Jaki jest termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS - zwolnienie dotyczy

 • Łatwiejsze wystawianie e-zwolnień, a od połowy 2018 r. koniec z papierowymi zwolnieniami

  dnia ogłoszenia). Natomiast przepisy wykluczające wystawianie papierowych zwolnień będą obowiązywały od 1 lipca 2018 r. wystawianie, zaświadczenie, e-zwolnienie, zwolnienie lekarskie, (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  , elektroniczne zaświadczenie lekarskie, e-ZLA, płatnik, ZUS ZLA, L4, ePUAP, zaświadczenie, zwolnienie, chorobowe, pracownik, pracodawca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane