Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Błąd w zwolnieniu lekarskim

  zauważyłem, że jest błąd w L-4 w ilości dni zwolnienia. Czy jako pracodawca mam obowiązek sprawdzić L-4 przed wysłaniem dokumentów do ZUS? Czy grożą mi z tego niedopatrzenia jakieś konsekwencje? (...)

 • Zwolnienie lekarskie w dniu wolnym od pracy

  niezbędne jest przeprowadzenie ponownego badania stanu zdrowia ubezpieczonego”. W związku z powyższym, zwolnienie lekarskie (zaświadczenie lekarskie) stanowi tylko dowód pomocny (...)

 • Zwolnienie lekarskie L4 a ustawa o lekarzu sądowym

  Do pisma o przywrócenie terminu na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku dołączono zwolnienie L4, jako powód niedotrzymania siedmiodniowego terminu. Zwolnienie wystawił lekarz nie wpisany (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie lekarskie l60

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie lekarskie l60, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego

  Pani X miała być zwolniona z pracy, wielokrotnie pracodawca rozmawiał z nią o tym fakcie. W dniu, w którym miała otrzymać wypowiedzenie przyniosła zwolnienie lekarskie L4. Praktycznie (...)

 • Niekorzystanie ze zwolnienia L4

  dla samego chorego. zwolnienie, zwolnienie lekarskie, L4, choroba pracownika

 • Urlop wychowawczy a L4

  za zgodą pracodawcy; w praktyce pracownik do pracy by nie powrócił, lecz jedynie przesłał oświadczenie o rezygnacji z urlopu wychowawczego i jednocześnie zwolnienie lekarskie L-4. (...)

 • Zasiłek chorobowy po zwolnieniu

  gospodarczą) 3) jest uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego. zwolnienie lekarskie, L-4, zasiłek chorobowy

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS

  W jakim terminie musi pracodawca dostarczyć zwolnienie lekarskie (opieka nad dzieckiem chorym pracownika) do ZUS? Jaki jest termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS - zwolnienie dotyczy

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  którym zwolnienie chorobowe miało miejsce (w tym przypadku wrzesień). zwolnienie lekarskie, urlop bezpłatny, choroba, pracownik, pracodawca, praca, niezdolność, usprawiedliwienie, zaświadczenie, (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  chorym dzieckiem lub chorym innym członkiem rodziny są odpowiednie zaświadczenia lekarskie, wystawione na druku ZUS ZLA (potocznie nadal nazywany drukiem L4, który jednak przestał funkcjonować

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane