Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Błąd w zwolnieniu lekarskim

  zauważyłem, że jest błąd w L-4 w ilości dni zwolnienia. Czy jako pracodawca mam obowiązek sprawdzić L-4 przed wysłaniem dokumentów do ZUS? Czy grożą mi z tego niedopatrzenia (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  rozwiązującym umowę, że pracodawca dopuścił się takiego naruszenia. Gdy takiego naruszenia nie było, roszczenie po stronie pracownika nie może powstać i wobec tego pracodawca nie ma obowiązku (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie lekarskie kto placi zus czy pracodawca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie lekarskie kto placi zus czy pracodawca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  Właśnie minął termin 182 dni zasiłku chorobowego , złożyłem papiery do ZUS-u o świadczenie rehabilitacyjne i nadal mam wystawiane zwolnienie lekarskie. Czy po ustaniu tego czasu (...)

 • Idziesz na chorobowe? Szef może cię sprawdzić

  albo chorobą zawodową. Co grozi za sfałszowanie zwolnienia? Pracodawca oraz ZUS mogą również sprawdzić podczas kontroli, czy pracownik nie sfałszował zwolnienia, np. czy (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, (Dz.U. 1999.65.741 ze zm.). choroba, zwolnienie, ubezpieczony, ZUS, lekarz

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS

  Przebywam na zwolnieniu lekarskim, oryginalne zwolnienia lekarskie były zawsze na czas dostarczane przez pracodawcę do ZUS. Od dłuższego czasu pracodawca nie dostarcza do ZUS oryginalnych (...)

 • Pracownik nie dostarczył zwolnienia lekarskiego

  o niezdolności do pracy, pracodawca ani pracownik nie będą ponosili negatywnych konsekwencji z tego tytułu. praca, pracownik, pracodawca, zwolnienie, lekarskie, ZUS, zaświadczenie, (...)

 • Brak doręczenia pracodawcy zwolnienia lekarskiego

  zwolnieniu, zwolnienie wystawione było na 5 dni, pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób. Czy pracodawca może się dowiedzieć np z ZUS że byłam na zwolnieniu i pracowałam (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  otrzymał zwolnienie lekarskie i okres tego zwolnienia jeszcze nie upłynął, pracownik nie powinien wykonywać pracy, a pracodawca nie powinien go do tej pracy dopuścić. Miarodajna jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane