Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  dotyczy świadczeń także dla matki, a sprawa o sygnaturze y – dla pełnoletniej córki. Jeżeli sprawa rozwodowa jest w toku, to nie może zostać wszczęte postępowanie o alimenty (...)

 • Prowadzenie postępowania w sprawach rodzinnych

  nie utrudniam mu kontaktów z córką, mąż do nich nie dąży. Czy gdybym wycofała sprawę o alimenty i odbyłaby się tylko sprawa rozwodowa czy może mnie reprezentować moja matka? I czy mogę (...)

 • Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych?

  zwolnienie od kosztów sądowych oraz wniesienie środka odwoławczego od postanowienia o odmowie zwolnienia od kosztów sądowych nie wstrzymuje biegu toczącego się postępowania, chyba że chodzi o zwolnienie (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienie a sprawa rozwodowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienie a sprawa rozwodowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  zwolnienie od kosztów sądowych na podstawie świadomego podania nieprawdziwych okoliczności, sąd, cofając zwolnienie, skazuje na grzywnę w wysokości do 1 000 złotych. Niezależnie od (...)

 • Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego

  , chociaż przecież jest również mój). Myślę, że jest chora psychicznie, ale nie jestem tego w stanie udowodnić. Trwa sprawa rozwodowa, ale boję się, że prędzej mnie wykończy, a potem (...)

 • Dla kogo zwolnienie od kosztów sądowych?

  zwolnienia od kosztów sądowych. Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych można wnieść na każdym etapie postępowania sądowego, lecz zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą, zwolnienie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  tę rzecz lub prawo przeciwko obu stronom przed sąd, w którym toczy się sprawa (interwencja główna). Art. 76. Kto ma interes prawny w tym, aby sprawa została rozstrzygnięta na korzyść jednej (...)

 • Małżeństwo za granicą

  polskich należą nadto sprawy małżeńskie pomiędzy cudzoziemcami mieszkającymi w Polsce. Jeśli sprawa rozwodowa będzie rozpatrywana przez polski sąd, w grę wchodzi obowiązkowe postępowanie (...)

 • Zniesienie ustawowej wspólności majątkowej w trakcie trwania rozwodu

  rozwodową? Czy opinia żony jest w ogóle brana pod uwagę i ma wpływ na decyzję sądu rejonowego? Okoliczność, że sprawa rozwodowa jest w toku, nie stoi na przeszkodzie wytoczeniu powództwa (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych

  oddalenia wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych strona nie może ponownie domagać się zwolnienia powołując się na te same okoliczności, które stanowiły uzasadnienie oddalonego wniosku. Taki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwolnienie a sprawa rozwodowa

  Witam serdecznie, od dwóch lat mam stwierdzone zaburzenie dwubiegunowe (mania-depresja), moj mąż wniósl sprawę o rozwód, czy moja choroba może (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane