Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  zwolnienia lekarskiego od pracy z powodu choroby polega na ustaleniu, czy: w okresie zwolnienia lekarskiego pracownik nie wykonuje pracy zarobkowej, lub czy nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  których mowa w ww. pkt 2 lit. k-m jako wyłączonych ze zwolnienia, którzy przed wykonaniem takiej usługi nie dokonywali sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności

 • Drobni przedsiębiorcy a VAT - stan prawny na 1 styczeń 2008 r.

  ustawy o VAT (tj. czynności opodatkowanej). Czy jest możliwy powrót do zwolnienia od podatku VAT? Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia lub zrezygnował ze zwolnienia, (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienia od VAT

  sprzedaży od podatku bądź zrezygnował z tego zwolnienia, może, nie wcześniej niż po upływie roku, licząc od końca roku, w którym utracił prawo do zwolnienia lub zrezygnował (...)

 • Ułatwienia dla początkujących ryczałtowców

  terminie do 31 stycznia roku podatkowego, w którym podatnik będzie korzystał z tego zwolnienia. Kiedy traci się prawo do zwolnienia? Podatnicy tracą prawo do zwolnienia, jeśli (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  zwolnienia lub zrezygnował z tego zwolnienia, ponownie skorzystać ze omawianego zwolnienia(oczywiście tylko jeśli spełni określone wyżej warunki)  Wyłączenie możliwości zastosowania (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  sprzedaży (200 tys. zł) uprawniającego do podmiotowego zwolnienia z VAT? Możesz wrócić do zwolnienia. Kto może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT? Ze zwolnienia (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  wysyłkowej towarów korzystanie ze zwolnienia możliwe jest tylko przez podatników, którzy niezależnie od innych wymogów dotyczących zwolnienia z ewidencjonowania prowadzą

 • Zwolnienia grupowe (stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2003 r.)

  dni przed terminem dokonywania wypowiedzeń, informując o przyczynach uzasadniających zwolnienia i wskazując liczbę pracowników oraz grupy zawodowe objęte zamiarem zwolnienia z pracy. Po

 • Podatek u źródła (WHT)

  zwolnienia z poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych na rzecz tego podatnika należności (opinia o stosowaniu zwolnienia). Naczelnik wydaje opinię bez zbędnej zwłoki, nie później (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  płatnika składek. Zwolnienia w dotychczasowej - papierowej formie Do końca czerwca 2018 r. lekarz będzie mógł wystawiać papierowe zwolnienia według dotychczas obowiązujących zasad. (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  nieodpłatnie - 14 dni zwolnienia od pracy, bez prawa do wynagrodzenia. Skazany nie może zrzec się prawa do zwolnienia od pracy.§ 2. Wymiar urlopu wypoczynkowego przysługującego skazanemu zatrudnionemu (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  postanowienia o odmowie zwolnienia od kosztów sądowych nie wstrzymuje biegu toczącego się postępowania, chyba że chodzi o zwolnienie powoda od kosztów sądowych na skutek wniosku zgłoszonego (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem

  wykorzystywania zwolnienia lekarskiego zgodnie z jego celem itd. Ciężkie naruszenie obowiązków „poza czasem pracy” może być również podstawą do rozwiązania umowy o pracę (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  zwolnienia od grzywny; przymusowego sprowadzenia lub aresztowania świadka oraz odmowy zwolnienia od przymusowego sprowadzenia; wynagrodzenia i zwrotu kosztów poniesionych przez biegłego, (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  ., w związku z zaistniałymi do dnia 31 grudnia 2007 r. okolicznościami powodującymi utratę prawa do zwolnienia, innymi niż wyznaczony przepisami określony termin obowiązywania zwolnienia do (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT

  , podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub zrezygnował z tego zwolnienia, może dopiero po upływie 3 lat, licząc od końca miesiąca, w którym utracił prawo do zwolnienia (...)

 • Pracownice w ciąży a zwolnienia grupowe

  , które niedawno rodziły, bądź pracownicom karmiącym piersią szerszą ochronę.   Na podst.: www.curia.europa.eu zwolnienia grupowe, urlop macierzyński, ciąża, kobieta, matka, pracownik

 • Rezygnacja z VAT

  do zwolnienia od podatku lub zrezygnował z tego zwolnienia, może, nie wcześniej niż po upływie roku, licząc od końca roku, w którym utracił prawo do zwolnienia lub zrezygnował (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  ;niedotrzymania warunku zwolnienia, polegającego na niezatrudnianiu pracowników, z wyjątkiem małżonka, tracą prawo do zwolnienia z obowiązku zamontowania kas fiskalnych po upływie 2 miesięcy, (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  przypadku ze zwolnienia z VAT, akcyzy, i in. opłat z tytułu mienia przesiedleńczego? Kwestie zwolnienia z należności celnych przywozowych rzeczy wchodzących w skład tzw. "mienia przesiedlenia", (...)

 • Kiedy możesz ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych oraz adwokata z urzędu?

  zwolnienia od kosztów sądowych lub cofnięcie zwolnienia oraz odmowę ustanowienia adwokata albo jego odwołanie przysługuje zażalenie. Zgłoszenie wniosku o zwolnienie od kosztów (...)

 • Uzupełnienie braków formalnych pozwu

  , zgodnie z art. 101 ust. 2, czy strona domaga się zwolnienia w części ułamkowej, w części procentowej - i jeśli tak, to jaki ma to być ułamek lub procent. W przypadku domagania się zwolnienia (...)

 • Zwolnienie przedsiębiorców od kosztów sądowych

  prawna: Ustaw z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jednolity: Dz. U. 2010 r. Nr 90 poz. 594 z późn. zm.). zwolnienia, zwolnienie z kosztów, sądowych, koszty

 • Uprawnienia przewodniczącego związku zawodowego

  . Wynagrodzenie ustala się ponownie w razie zmiany zasad wynagradzania ogółu pracowników lub grupy zawodowej którymi pracownik byłby objęty, gdyby nie korzystał ze zwolnienia od pracy. Pracownik korzystający (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • Zwolnienia

  Witam, słyszałam, że od pewnego czasu kodeks pracy gwarantuje lepszą ochronę pracownika zatrudnionego na czas określony przed zwolnieniem. Zna ktoś (...)

 • zwolnienie dyscyplinarne

  Witam, chciałabym zapytać o jeszcze jedną kwestię. Czy opuszczenie kraju (w ważnych powodach, ale nie życiowych) podczas zwolnienia lekarskiego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane