Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy trzeba zapłacić podatek od spadku?

  przynależności do danej grupy i wahają się od kilku do kilkunastu procent.. Zwolnienia z podatku od spadku Wszystkie spadki i darowizny przekazywane w ramach najbliższej (...)

 • Podatek przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego

  ; Podstawa prawna:  ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn; ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa; rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  Przedsiębiorstwo w spadku: jest podatnikiem podatku PIT, VAT, akcyzy i podatku od gier,  korzysta z NIPu przedsiębiorcy,  z jego majątku regulowane są zaległe (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienia z podatku od spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienia z podatku od spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  podatku od spadków i darowizn (gdy nabywca jest obywatelem polskim lub ma miejsce stałego pobytu na terytorium RP), między innymi zwalnia się od podatku nabycie w drodze spadku (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  obowiązują? Ustawa o podatku od spadków i darowizn przewiduje jednak szereg zwolnień przy nabyciu majątku w drodze spadku, darowizny itd. Zgodnie z art. 4 ustawy, zwalnia (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2018 r.

  . Termin przedawnienia Zobowiązanie podatkowe z tyutułu podatku dochodowego od osób fizycznych przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  kapitałowej lub od jego podwyższenia;  7)  podatek od towarów i usług - podatek od towarów i usług w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  zwolnienia od podatku dochodowego nazywanego "ulgą meldunkową" - zob.: Na czym polega "ulga meldunkowa"? Opodatkowujemy dochód Od dochodu z odpłatnego zbycia (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  . Zgodnie z art. 16g ustawy o podatku dochodowym­ od osób prawnych (podobnie, jednak z pewnymi odmiennościami, jak i według odpowiednich przepisów ustawy o podatku dochodowym­ (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  podatkowy powstaje przy nabyciu w drodze dziedziczenia - z chwilą przyjęcia spadku, a następnie powtórnie - z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia o stwierdzeniu nabycia spadku. (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  drodze uchwały, tryb i szczegółowe warunki zwolnienia, o którym mowa w ust. 1 pkt 7.10. Z tytułu zwolnienia od podatku rolnego, o którym mowa w ust. 2 pkt 5a, jednostkom (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  regulują odrębne ustawy.2. Zwolnienia z podatku od nieruchomości przyznane z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej na terenie specjalnych stref ekonomicznych (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tzw. ustawa o PIT); ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tzw. ustawa (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  ; oraz zmiany w zakresie podatku u źródła (ang. withholding tax / WHT) w ramach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  nieujawnienia przez płatnika podstawy opodatkowania czynności, o których mowa w art. 12, 13 18 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 (...)

 • Zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej i nowego zwolnienia

  osób fizycznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1387, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o PIT”, oraz ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym (...)

 • Zwolnienie od podatku od czynności cywilnoprawnych

  poszczególne typy zwolnień od podatku od czynności cywilnoprawnych.   Zwolnienia o charakterze podmiotowym. Zgodnie z ustawą o podatku od czynności (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  cudzoziemcu   100 zł  od wniosku o wydanie właściwemu konsulowi spadku po cudzoziemcu   500 zł od wniosku o dział spadku, a jeżeli zawiera on zgodny projekt (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  cudzoziemcu   100 zł od wniosku o wydanie właściwemu konsulowi spadku po cudzoziemcu   500 zł od wniosku o dział spadku, a jeżeli zawiera on zgodny projekt (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  szlachetnych lub z udziałem tych metali, których dostawa nie może korzystać ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 11 marca (...)

 • Łatwiej o zwolnienie od podatku od spadków i darowizn

  majątkowe, do zgłoszenia tego faktu właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego dla zachowania zwolnienia od podatku od spadków i darowizn. Z dniem 1 stycznia 2009 (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  terminie nie wywoła skutku w postaci zwolnienia od podatku! Zob. Zmiany w podatku od spadków i darowizn na 2007 rok oraz zwolnienia dla bliskich  NABYCIE SPADKU (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  z tytułu których przychody zostały wymienione w art. 12 ust. 1-6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, (...)

 • Darowizna a podatek

  przekazywanie majątku nieodpłatnie między członkami najbliższej rodziny. Nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn znosi obciążenia podatkowe tych osób. Od początku 2007 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • Mieszkanie w spadku

  Rodzice chcą przekazać dzieciom mieszkanie kupione od gminy.Co jest korzystniejsze finansowo : darowizna czy zapis w testamencie. (mirek) Rodzice ( osobno (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane