Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  ;niedotrzymania warunku zwolnienia, polegającego na niezatrudnianiu pracowników, z wyjątkiem małżonka, tracą prawo do zwolnienia z obowiązku zamontowania kas fiskalnych po upływie (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego, (ex PKWiU 33.40.3);  przy dostawie wyrobów z metali szlachetnych lub z (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  33.40.3);  przy dostawie wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których sprzedaż nie może korzystać z podmiotowego zwolnienia od podatku (...)

 • Porada prawna na temat zwolnienia z lekcji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwolnienia z lekcji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uczniowie pokochają sport

  dziedziny wychowania fizycznego. Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej szkoły będą rozliczane z efektów nauczania poszczególnych przedmiotów. W przypadku wychowania (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  wypadków przy pracy i chorób zawodowych (z ubezpieczenia wypadkowego). Zgodnie bowiem z przepisami ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  Finansów z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących. Z dniem 27 grudnia 2005 r. ulega ono zmianie wynikającej z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  niniejszego rozporządzenia oraz nie zostali zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania zgodnie z poprzednimi podrozdziałami - zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania traci moc z dniem (...)

 • Drobni przedsiębiorcy a VAT - stan prawny na 1 styczeń 2008 r.

  ustawy o VAT (tj. czynności opodatkowanej). Czy jest możliwy powrót do zwolnienia od podatku VAT? Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia lub zrezygnował ze zwolnienia, (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, i z niepełnosprawnościami sprzężonymi; najbliższej (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  zwolnienia lub zrezygnował z tego zwolnienia, ponownie skorzystać ze omawianego zwolnienia(oczywiście tylko jeśli spełni określone wyżej warunki)  Wyłączenie możliwości (...)

 • Zwolnienia od VAT

  sprzedaży od podatku bądź zrezygnował z tego zwolnienia, może, nie wcześniej niż po upływie roku, licząc od końca roku, w którym utracił prawo do zwolnienia lub zrezygnował (...)

 • Ułatwienia dla początkujących ryczałtowców

  terminie do 31 stycznia roku podatkowego, w którym podatnik będzie korzystał z tego zwolnienia. Kiedy traci się prawo do zwolnienia? Podatnicy tracą prawo do zwolnienia, (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  sprzedaży (200 tys. zł) uprawniającego do podmiotowego zwolnienia z VAT? Możesz wrócić do zwolnienia. Kto może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego VAT? Ze zwolnienia (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej osób fizycznych są zasady, wynikające z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  ) detektywistycznych i ochroniarskich, z wyłączeniem robót związanych z instalowaniem systemów przeciwpożarowych i przeciwwłamaniowych z późniejszym monitoringiem (...)

 • Bezpieczniej w nowym roku szkolnym

  ogólnego – to jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa rok szkolny 2019/2020. Wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz NASK realizujemy program Ogó

 • Zwolnienia grupowe (stan prawny obowiązujący do 31 grudnia 2003 r.)

  zatrudnić pracownika, z którym został rozwiązany stosunek pracy z przyczyn uzasadniających zwolnienia zbiorowe (z wyjątkiem ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy), (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  dochody z udziału w zyskach osób prawnych, odsetki, należności licencyjne, dochód z wykonywania wolnych zawodów, wynagrodzenie dyrektorów, dochód z działalności

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  skazanego lub wykonywanie przez niego pracy zarobkowej z przyczyn związanych z funkcjonowaniem zakładu karnego, a zwłaszcza z jego bezpieczeństwem. O cofnięciu zgody powiadamia się pisemnie (...)

 • Zasady ustalania zwolnionego z podatku dochodowego dochodu z nowej inwestycji

  wsparcie (pomoc publiczną). Z powyższego wynika, że zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT i art. 21 ust. 1 pkt 63b ustawy o PIT podlega dochód z (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  innej rzeczy albo prawa, z których prowadzi się egzekucję według przepisów o egzekucji z nieruchomości; umorzenie książeczki oszczędnościowej w związku z zajęciem wkładu, (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

   terminem  7 dni na dostarczenie zwolnienia. Nie dotyczą go  w związku z tym  ewentualne obniżenia zasiłku chorobowego czy opiekuńczego z powodu przekroczenia tego (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem

  . Wskazanie to ma znaczenie przy ocenie prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego. Kontrola sposobu wykorzystywania zwolnienia może bowiem zostać przeprowadzona zarówno przez (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  strony przeciwnej powziął wątpliwości co do rzeczywistego stanu majątkowego strony domagającej się zwolnienia od kosztów sądowych lub z niego korzystającej. Sąd odmawia (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT

  VAT. Moje obroty jednak nigdy nie przekraczają ustalonego w art. 113 ustawy o VAT limitu sprzedaży do zwolnienia podmiotowego z VAT. Czy w świetle powyższego mogę skorzystać ze zwolnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • plan lekcji

  witammam pytanie moje dziecko chodzi do gimnazjum i jako uczen ma 4 okienka w tygodniu czy to jest mozliwe?? zgodne z prawem?? inni uczniowie maja 5 okienek (...)

 • Dług Allegro - windykacja Intrum Justitia

  Witam Byłem kiedyś użytkownikiem allegro i nie zapłaciłem prowizji za wystawianie przedmiotów. Allegro przekazało sprawę do windykacji. Tylko jedna (...)

 • prawa licealistów - ŁAMANE!!!!!!

  Witam!!! Jestem licealistom i bardzo szokuje mnie fakt, że Ci, którzy powinni przekazywać nam wartości i uczyć przestrzegania prawa i zasad sami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane