Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak odwołać prezesa ze stanowiska?

  ;lników do zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników, czy zdecyduje się Pan sam zwołać ww. zgromadzenie, całą procedurę powinno rozpocząć zgłoszenie przez wspólników

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy - zasady zwoływania i obrad

  , rada nadzorcza może sama zwołać nadzwyczajne WZA.Natomiast akcjonariusz lub grupa akcjonariuszy reprezentujący co najmniej jedną dziesiątą kapitału zakładowego spółki, ma prawo żądania (...)

 • Jesteś właścicielem odrębnej własności lokalu? Sprawdź jakie uprawnienia względem wspólnoty ma zebranie właścicieli

  pierwszym kwartale każdego roku zwołać zebranie ogółu właścicieli lokali, jeżeli zarząd w przewidzianym terminie nie zwoła zebrania, wówczas coroczne zebranie ma prawo zwołać każdy z (...)

 • Porada prawna na temat zwołać

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwołać, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  , zwołane w celu powzięcia tej uchwały, nie odbyło się z powodu braku tego kworum, można zwołać kolejne walne zgromadzenie, podczas którego uchwała może być powzięta bez względu na liczbę (...)

 • Zwoływanie zgromadzenia wspólników przez wspólnika

  zarząd nie uwzględnił żądania wspólników, wspólnicy powinni uzyskać stosowne upoważnienie sądu, by móc zwołać zgromadzenie wspólników. nadzwyczajne zgromadzenie wspólników, zwoływanie (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  zwołać również sędzia-komisarz, który przewodniczy posiedzeniu, bez prawa głosu.Art. 209. 1. Z posiedzenia rady wierzycieli spisuje się protokół, który podpisują

 • Rezygnacja ze stanowiska prezesa.

  braku rady nadzorczej i pełnomocnika, w celu złożenia rezygnacji z funkcji prezesa powinien Pan w pierwszej kolejności zwołać zgromadzenie wspólników wskazując, że w jego porządku (...)

 • Odwołanie członków zarządu stowarzyszenia

  drugim formularzu). Do wniosku należy załączyć uchwałę członków stowarzyszenia.Podsumowując, należy kolejno:Zwołać zebranie członków stowarzyszenia,Podjąć uchwałę o odwołaniu (...)

 • Termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego

  ? Zwołuje je wtedy nie mając jeszcze sprawozdania. A może powinna w dniu 09 lipca zwołać na 09 lipca, jeśli wspólnicy wyrażą na to zgodę? Jaka data powinna być wpisana na dokumentach sporządzonych (...)

 • Zgromadzenie wspólników

  . Nie mógł więc Pan sam zwołać nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników bez podjęcia uchwały zarządu. Byłoby to możliwe, gdyby zgodnie z umową spółki mógł Pan sam podejmować uchwały w sprawach

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Konflikt w zarządzie

  Co zrobić gdy w 3 osobowym zarządzie jest konflikt skutkujący paraliżem działania spółki? Jestem jednym z członków zarządu. Zgodnie z kodeksem (...)

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)

 • Rezygnacja członka Zarządu wspólnoty oraz brak chęci pracy pozostałych członków

  W naszej wspólnocie jest następująca sytuacja: jeden członek Zarządu złożył oficjalną rezygnację a dwaj nie mogą przychodzić na zebranie Zarządu (...)

 • SPRYTNY DEWELOPER

  Witajcie, potrzebuję pomocy w wymuszeniu na dewloperze zorganizowania spotkania ze świeżopowstałą wspólnotą mieszkaniową tak aby można było zweryfikować (...)

 • Administracja budynkiem

  W kamienicy, w której mieszkam 12 mieszkań należy do właścicieli, a pięć do gminy. W tym tygodniu odbył sie w Zarządzie Budynków Komunalnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane