Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych

  Prezydenta w stan oskarżenia przysługuje wyłącznie Zgromadzeniu Narodowemu. Prezydent, immunitet, zwierzchnik sił zbrojnych

 • Tarcza antyrakietowa. Prezydent podpisał ustawę

  do ostatecznego zakończenia misji w Afganistanie, zgodnie ze strategią Sojuszu przyjętą na szczytach Lizbonie i w Chicago. Prezydent, jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych, już w listopadzie (...)

 • Obchody Święta Wojska Polskiego

  Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Defiladę, w obecności przedstawicieli władz państwowych i wojskowych,  przyjmować będzie Prezydent RP Zwierzchnik Sił Zbrojnych Lech (...)

 • Porada prawna na temat zwierzchnik sił zbrojnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwierzchnik sił zbrojnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

  ;Minister ten może upoważnić Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej (...)

 • Zwiększenie poziomu finansowania wydatków obronnych

  , a zarazem najwyższego Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP to bardzo ważny i radosny moment" - powiedział Andrzej Duda po podpisaniu nowelizacji ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz (...)

 • Dowodzenie polską armią. Będzie jedno dowództwo

  strategiczny będzie odpowiadał Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, za dowodzenie ogólne - Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, za dowodzenie operacyjne - Dowódca Operacyjny Rodzajów (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  obrony dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej jest dowódcą Rodzaju Sił Zbrojnych i podobnie jak dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ) oraz Dowódca (...)

 • Armia zawodowa do końca 2010

  Zbrojnych RP na najbliższe lata (Program rozwoju Sił Zbrojnych 2009-2018). Proces profesjonalizacji zakłada stan ewidencyjny naszej armii na poziomie 120 tys. (wraz z Narodowymi Siłami (...)

 • Ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP. Kto pokieruje polską armią w czasie wojny?

  Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych, określenie zadań "kandydata" do mianowania na Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych oraz umożliwienie Prezydentowi RP korzystania z pomocy (...)

 • Jakie będą znaki wojsk obrony terytorialnej?

  – orła wojskowego i flagi rodzaju sił zbrojnych. Zgodnie z nowelizacją do katalogu Znaków Sił Zbrojnych dodano orła wojsk obrony terytorialnej i flagę wojsk obrony (...)

 • Kto nas obroni?

  ://www.wojsko-polskie.pl/sgwp  Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych: https://www.wojsko-polskie.pl/dgrsz  Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił (...)

 • Kierujący pojazdami

  . 1-3 stosuje się do szkolenia żołnierzy na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz funkcjonariuszy służb podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. (...)

 • Prawo do mieszkania z zasobów WAM po śmierci głównego lokatora - opinia prawna

  ;. Ta sytuacja, zupełnie dla Pana niekorzystna, wynika z faktu, iż z dniem 1 lipca 2004 r. ustawy o zakwaterowaniu sił zbrojnych RP została znowelizowana. Szczególnie chodzi o najistotniejszy (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  żołnierz odbywa podróż służbową pojazdem służbowym lub pojazdem niepozostającym w dyspozycji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, albo gdy nie ponosi kosztów, na których pokrycie (...)

 • Modernizacja Sił Zbrojnych RP w dłuższej perspektywie

  modernizacji Sił Zbrojnych RP będzie wydłużony do 15 lat? W Sejmie jest opracowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej rządowy projekt ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu (...)

 • Kiedy pracownikowi przysługuje dodatek zagraniczny - opinia prawna

  ;.  Rozstrzygający dla Pani sytuacji i osób zatrudnionych w podobny sposób jest jednak artykuł 6 ust. 2 ustawy o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wojskowej, c) za granicą, podczas użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa, w rozumieniu ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  Art. 1. 1. Ustawa określa:1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu; 2) zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu; 3) wymagania w stosunku do innych (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  czynności duszpasterskie w Siłach Zbrojnych, członkowie służb pomocniczych i inne osoby wykonujące świadczenia osobiste na rzecz Sił Zbrojnych Testament wojskowy może być także (...)

 • Zmiany dotyczące służby wojskowej

  obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. 2008 r., Nr 206, poz. 1288) profesjonalizacja Sił Zbrojnych, służba wojskowa, żołnierze, (...)

 • Broń dla wojsk obcych

  tej kwestii. W związku z powyższym, nowododany art. 13a przewiduje możliwość wyposażenia żołnierzy wojsk obcych w broń i amunicję, stanowiące uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej (...)

 • W sprawie planów zmniejszenia w 2009 roku budżetu na cele obronne poniżej 2%

  wielkości sił zbrojnych, tempa ich modernizacji technicznej oraz terminów realizacji, które nawet przy obecnym poziome nakładów mogą być bardzo trudne do realizacji.Ponadto (...)

 • Tytuł prawny do zajmowanej kwatery wojskowej

  zakwaterowaniu sił zbrojnych RP, ale dotyczyły one osób, które zajmowały lokal przeznaczony dla żołnierzy zawodowych, na podstawie umowy najmu lub innego tytułu prawnego niż decyzja (...)

 • Zmiany ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP

  przez studentów w trakcie studiów oraz wymóg odbywania obowiązkowych zajęć wojskowych przez studentów uczelni morskich. Zgodnie z programem profesjonalizacji Sił Zbrojnych RP, w 2010 r. zakłada (...)

 • Zaniechanie poboru podatku dochodowego od offsetu

  , dostawa dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, handel bronią, amunicją, materiałami wojennymi

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane