Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  form płodowych i embrionalnych; 2) zwierzęta doświadczalne - zwierzęta przeznaczone do wykorzystania lub wykorzystywane do doświadczeń; 3) zwierzęta laboratoryjne - zwierzęta (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  transporcie zwierząt w przypadku podróży samolotem dostępnych jest na stronie IATA). podróż, zwierzęta, pies, kot, paszport, szczepienie przeciwko wściekliźnie, wyjazd, zwierzę, pupil, (...)

 • Odszkodowanie za wypadek z udziałem dzikich zwierząt

  przez zwierzęta łowne objęte całoroczną ochroną (art. 50 ust. 1). Obecnie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 marca 2005 r. w sprawie określenia okresów polowań na (...)

 • Porada prawna na temat zwierzęta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwierzęta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie tak łatwo uzyskać odszkodowanie za zderzenie z łosiem

  dnia 7 grudnia 2007 r. sygn. akt III CZP 120/07 zwierzęta łowne, łoś, Prawo łowieckie, szkoda, samochód, zderzenie, odpowedzialność, odszkodowanie

 • Wracasz z podróży? Dowiedz się co możesz wwieźć do Unii Europejskiej

  naszych wschodnich sąsiadów, można liczyć się z tym, że zostaniemy poddani kontroli w zakresie przewożonego paliwa.  Zwierzęta domowe, przewożone w celach niehandlowych Zwierzęta (...)

 • Odszkodowanie z OC rolnika za szkody wyrządzone przez jego psa

  wiejskich. Jeżeli zwierzęta te pełnią użytkową rolę w gospodarstwie, np. pilnując inwentarza, zbiorów lub maszyn i urządzeń wykorzystywanych w tym gospodarstwie, zapewniając jego bezpieczeństwo, (...)

 • Komornik zostawi bieliznę i konia z uprzężą

  . Dariusz Madejski, e-prawnik.pl komornik, egzekucja komornicza, egzekucja, dłużnik, rolnik, emerytura, renta, konto bankowe, pieniądze, zwierzęta

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osobę, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie;21) kierowca - osobę uprawnioną do kierowania

 • Egzekucja z gospodarstwa i jej ograniczenia

  ściółki niezbędne dla tego inwentarza do najbliższych zbiorów. Zajęte zwierzęta gospodarskie, wpisane do księgi zwierząt zarodowych albo uznane za rozpłodniki odpowiednie do dalszej hodowli, wyłącza (...)

 • Podatek od psów

  gospodarstwach rolnych występują różne zwierzęta, ale za psa powyżej 2 sztuk trzeba zapłacić podatek. A w mieście ludzie posiadają różne zwierzęta, ale psy tylko są opodatkowane. Jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane