Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach

  form płodowych i embrionalnych; 2) zwierzęta doświadczalne - zwierzęta przeznaczone do wykorzystania lub wykorzystywane do doświadczeń; 3) zwierzęta laboratoryjne - zwierzęta (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  transporcie zwierząt w przypadku podróży samolotem dostępnych jest na stronie IATA). podróż, zwierzęta, pies, kot, paszport, szczepienie przeciwko wściekliźnie, wyjazd, zwierzę, pupil, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kuriera. ##baner## Zwierzęta  Zwierzęta domowe, towarzyszące podróżnym (psy, koty, fretki, w liczbie nieprzekraczającej 5 sztuk zwierząt) mogą być przywożone do Polski, pomiędzy (...)

 • Porada prawna na temat zwierzęta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zwierzęta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za wypadek z udziałem dzikich zwierząt

  przez zwierzęta łowne objęte całoroczną ochroną (art. 50 ust. 1). Obecnie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 marca 2005 r. w sprawie określenia okresów polowań na (...)

 • Nie tak łatwo uzyskać odszkodowanie za zderzenie z łosiem

  dnia 7 grudnia 2007 r. sygn. akt III CZP 120/07 zwierzęta łowne, łoś, Prawo łowieckie, szkoda, samochód, zderzenie, odpowedzialność, odszkodowanie

 • Wracasz z podróży? Dowiedz się co możesz wwieźć do Unii Europejskiej

  naszych wschodnich sąsiadów, można liczyć się z tym, że zostaniemy poddani kontroli w zakresie przewożonego paliwa.  Zwierzęta domowe, przewożone w celach niehandlowych Zwierzęta (...)

 • Odszkodowanie z OC rolnika za szkody wyrządzone przez jego psa

  wiejskich. Jeżeli zwierzęta te pełnią użytkową rolę w gospodarstwie, np. pilnując inwentarza, zbiorów lub maszyn i urządzeń wykorzystywanych w tym gospodarstwie, zapewniając jego bezpieczeństwo, (...)

 • Komornik zostawi bieliznę i konia z uprzężą

  . Dariusz Madejski, e-prawnik.pl komornik, egzekucja komornicza, egzekucja, dłużnik, rolnik, emerytura, renta, konto bankowe, pieniądze, zwierzęta

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osobę, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie;21) kierowca - osobę uprawnioną do kierowania

 • Egzekucja z gospodarstwa i jej ograniczenia

  ściółki niezbędne dla tego inwentarza do najbliższych zbiorów. Zajęte zwierzęta gospodarskie, wpisane do księgi zwierząt zarodowych albo uznane za rozpłodniki odpowiednie do dalszej hodowli, wyłącza (...)

 • Podatek od psów

  gospodarstwach rolnych występują różne zwierzęta, ale za psa powyżej 2 sztuk trzeba zapłacić podatek. A w mieście ludzie posiadają różne zwierzęta, ale psy tylko są opodatkowane. Jeżeli (...)

 • Dochodzenie odszkodowania za zderzenie z dzikiem

  łowieckiego lecz tylko za szkody spowodowane przez zwierzęta łowne przy polowaniu oraz za szkody wyrządzone przez te zwierzęta w uprawach rolnych. Natomiast ustawa o ochronie przyrody ustanawia (...)

 • Jakie odpady można przekazywać podmiotom niebędącym przedsiębiorcami?

  drapieżnych innych niż zwierzęta z ogrodów zoologicznych i zwierzęta cyrkowe, zwierzyny dzikiej, której mięso nie jest przeznaczone do spożycia przez ludzi, psów z uznanej hodowli, sfor psów (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  kuriera. Zwierzęta Zwierzęta domowe, towarzyszące podróżnym (psy, koty, fretki, w liczbie nieprzekraczającej 5 sztuk zwierząt), mogą być przywożone do Polski, między państwami członkowskimi (...)

 • Odszkodowanie za zniszczenia przez dziki

  innej odpowiedzialności SP za dzikie zwierzęta - w tym i za zniszczone ogrodzenie. Nie przewiduje także możliwości żądania wydatkowania środków na odpowiednie zabezpieczenie się przed ewentualnymi

 • Odpowiedzialność właściciela zwierząt za szkody

  chowa zwierzęta) wyrządzoną czynem niedozwolonym (wina w nadzorze jest takim czynem właśnie) zobowiązany jest do jej naprawienia. Tak więc w opisanej sytuacji poszkodowany może żądać całkowitego (...)

 • „Plan dla wsi” i inne nowości dla rolników

  , pasze, ARiMR, ASF, zwierzęta, grupy producentów

 • Zmiany w ochronie zdrowia zwierząt. Co nowego?

  standardy higieny i zahamują szerzenie się chorób zakaźnych. Źródło: Kancelaria Premiera ochronie zdrowia zwierząt, zwierzęta, zdrowie,

 • Rząd zakazuje niebezpiecznych zwierząt

  niebezpieczne gatunki, zwierzęta, hodowla

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  wejść w życie? Zaproponowano, aby nowelizacja weszła w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.  bestia, traktowanie zwierząt, zwierzęta, zabijanie zwierząt, ubój, znęcanie (...)

 • Zmiany dla uczciwych obywateli?

  ataków na ludzi przez zwierzęta pozostawione bez właściwego dozoru. Ofiarami psów bestii niejednokrotnie padają dzieci. Brak odpowiedniej reakcji karnej na takie przypadki powoduje poważne

 • Ochrona zwierząt podczas ich uśmiercania

  śmierć, zabijanie, zwierzęta

 • Jakich zwierzaków nie wolno hodować w domu?

  ); Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. 2004 r., Nr 92, poz. 880, ze zm.) gatunki zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, drapieżne, zwierzęta (...)

 • Nowa regulacja w zakresie doświadczeń na zwierzętach

  , jednostek hodowlanych i dostawców, w tym do: wstępu do wszelkich obiektów oraz miejsc lub pomieszczeń, w których zwierzęta doświadczalne są hodowane, utrzymywane lub poddawane doświadczeniom, żądania

 • Kontrola lokalu przez Sanepid

  także zawiadomić administratora budynku, w którym zwierzęta te zanieczyszczają klatki schodowe, uniemożliwiając czy też utrudniając codzienną egzystencję mieszkańcom. zwierzęta, koty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane