Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak renty i emerytury będą waloryzowane?

  kalendarzowego, w którym przeprowadza się waloryzację. Waloryzacja obejmuje emerytury i renty przyznane przed terminem waloryzacji.  Ile wyniesie wskaźnik waloryzacji emerytur (...)

 • Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 marca 2009 r.

  . - waloryzacji emerytur i rent, podwyższenia świadczeń najniższych oraz dodatków do emerytur i rent. Obok emerytur i rent wypłacanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych waloryzacji (...)

 • Rosną emerytury i renty!

  ), 7,50 zł - w przypadku rent z tytułu częściowej niezdolności do pracy, 5 zł - w przypadku emerytur częściowych (gwarancja podwyższenia o co najmniej 5 zł nie dotyczy emerytur (...)

 • Porada prawna na temat zus wskaznik waloryzacji emerytur

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus wskaznik waloryzacji emerytur, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  korzystniejsze. Jeżeli chcesz skorzystać z tej możliwości, złóż do ZUS wniosek w tej sprawie! Kiedy ZUS przyzna Ci emeryturę minimalną? Jeśli Twoja emerytura będzie bardzo niska, (...)

 • Emerytury coraz mniejsze?

  ). Okresowa emerytura kapitałowa będzie waloryzowana na zasadach i w trybie waloryzacji emerytur z FUS (na dzień dzisiejszy wskaźnik waloryzacji jest równy inflacji powiększonej (...)

 • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury

  wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w kolejnych terminach waloryzacji, wynoszą: · dla emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy - 382,36 zł od 1 marca 2003 (...)

 • Zmiany wysokości świadczeń ZUS

  ubezpieczenie choroboweOd 1 marca dokonano także waloryzacji rent i emerytur. Waloryzacja ta polegać będzie na pomnożeniu obecnej wysokości emerytury i renty przez wskaźnik waloryzacji, (...)

 • Emeryci i renciści dostaną wyższe świadczenia

  skutek waloryzacji emerytur i rent wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, bez rent socjalnych, wyniesie około 516 mln zł, natomiast łączny miesięczny skutek waloryzacji (...)

 • Rewolucja w OFE - zmiany wchodzące w życie od kwietnia

  emerytalnego środki z OFE będą przenoszone na fundusz emerytalny ZUS i ewidencjonowane na prowadzonym przez ZUS subkoncie (rozwiązanie to nazwano „suwakiem bezpieczeństwa”). Wypłatą (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  waloryzację rent i emerytur w 2011 roku wyda miesięcznie 378 mln zł. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl emerytura, renta, waloryzacja, świadczenia, ZUS, waloryzacja emerytury, waloryzacja renty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane