Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  kapitałowych), z urzędu (art. 13 ustawy o emeryturach kapitałowych). Wniosek o emeryturę można złożyć: przez internet, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), osobiście (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;zaświadczenie płatnika zasiłku o okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczoną matkę dziecka, o okresie przysługującego jej zasiłku macierzyńskiego oraz o stawce (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  prawie do odbioru tej dokumentacji i terminie jej odbioru. Niezależnie od Ciebie  – ZUS poinformuje pracownika o złożeniu raportu informacyjnego ZUS RIA: w informacji o (...)

 • Porada prawna na temat zus wnioski o sanatorium

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus wnioski o sanatorium, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Złóż wniosek o 500+

  obywatel.gov.pl  Złóż wniosek Rodzina 500+ przez PUE ZUS Jeżeli chcesz złożyć wniosek za pomocą PUE ZUS, to musisz mieć profil na PUE ZUS. Jeśli jeszcze nie masz (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  poprosić ZUS o decyzję. Co, gdy nie zgadzasz się z decyzją ZUS? Od decyzji możesz odwołać się do rejonowego sądu pracy i ubezpieczeń społecznych za pośrednictwem oddziału ZUS, (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  rodzinnej, ZUS jest zobowiązany do wypłacania dodatku stanowiącego różnicę w wysokości renty.   Warto pamiętać, że o rentę rodzinną należy wystąpić samemu, składając wniosek (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  zapobiega jednoczesnemu pobieraniu pełnej kwoty świadczeń o charakterze rodzinnym na te same dzieci w dwóch państwach w tym samym okresie.  W przypadku, gdy osoba ubiega się o świadczenia (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  turnusach rehabilitacyjnych organizowanych przez ZUS, KRUS, NFZ, ponieważ mają one odmienna formułę i są finansowane na podstawie przepisów o świadczeniach opieki zdrowotnej lub przepisów (...)

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?

  o zakwalifikowaniu do leczenia uzdrowiskowego, należy czekać na pisemne powiadomienie o terminie wyjazdu.  O terminie wyjazdu zainteresowany zostanie powiadomiony listownie na minimum (...)

 • Kodeks wyborczy

  zaufania.informacje o jednostceakty wykonawcze z Dz.U. i M.P.Art. 31. O dopisaniu lub wpisaniu do spisu wyborców osób, o których mowa w art. 28, art. 29 § 1 i art. (...)

 • E-akta - o czym trzeba pamiętać?

  europejskich krajach, będą mogli przekazaćw postaci elektronicznej dane ważne dla ubezpieczonych do instytucji państwowej, czyli ZUS. To oszczędzi czas pracownikom, gdy będą składać wnioski (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ na PUE ZUS Od 1 lipca 2018 r. możesz złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+’’ (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  gospodarczej. Tak więc to organ ewidencyjny, który otrzymał od przedsiębiorcy wniosek o wpis informacji o zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej albo wniosek o wpis informacji (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  zarejestrowana z ZUS jako płatnik. Nie trzeba wysyłać do ZUS dodatkowych dokumentów. Wspólnicy spółki z o.o. nie mają obowiązku ubezpieczeń ZUS z tego tytułu (dotyczy (...)

 • Leczenie sanatoryjne ze skierowania z ZUS

  . Tak więc nie można w ciągu 12 miesięcy wyjechać więcej niż raz do sanatorium. sanatorium, skierowanie, ZUS, NFZ, leczenie, rehabilitacja, prewencja rentowa, ubezpieczony

 • Jakie prawa ma pacjent?

  wszystkich informacji o Twoim stanie zdrowia i o niepomyślnym rokowaniu, masz prawo żądać, aby udzielono Ci pełnych informacji. Pamiętaj, możesz pytać o wszystko, co Cię niepokoi oraz (...)

 • Możesz pojechać z ZUS do sanatorium

  , wniosek o przeprowadzenie rehabilitacji. Powyższy wniosek stanowi podstawę do wydania przez lekarza orzecznika ZUS orzeczenia o potrzebie rehabilitacji. Ponadto lekarz orzecznik ZUS (...)

 • Świadczenie rekompensacyjne z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla

  po zmarłej osobie uprawnionej lub zaświadczenie z ZUS o pobieraniu renty rodzinnej na stałe, sierota - decyzję ZUS lub zaświadczenie o pobieraniu renty rodzinnej po zmarłej (...)

 • Zgłoszenie do ZUS razem z wnioskiem o wpis do CEIDG

  -1. Jakie dokumenty można złożyć razem z wnioskiem o wpis - CEIDG-1? Razem z wnioskiem o wpis - CEIDG-1 - możesz złożyć w urzędzie miasta, dzielnicy lub w gminie dokumenty: ZUS (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  .: zaświadczenia z właściwego urzędu gminy o przeznaczeniu nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego, wypisu z ewidencji gruntów i budynków, decyzji o warunkach zabudowy, (...)

 • Elektroniczny Urząd Podawczy ZUS także dla komorników sądowych

  zmianie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji oraz niektórych innych ustaw, przygotowany został i jest wdrażany w EUP nowy formularz ZUS-EKS - wniosek o udostępnianie danych (...)

 • Wszystko gotowe na przywrócenie wieku emerytalnego

  w obsłudze. Nowe rozwiązania w ZUS ZUS podjął szereg działań, które zapewnią prawidłową i terminową realizację zadań związanych ze zmianami w systemie emerytalnym. Doradcy emerytalni We

 • Czym jest informacja publiczna?

  1956/2002, LexPolonica nr 358842). „Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001 r. Nr 112 poz. 1198) pytanie o zamierzenia organów (...)

 • Nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy

  wniosek wraz z załącznikami do ZUS. Komunikat o treści „Pliki zostały wysłane” potwierdza przesłanie dokumentów w formie elektronicznej do ZUS. Podpisz wersję (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • ZUS I CHOROBA- PRZECZYTAJCIE PILNE !!!!!

  W kwietniu uleglam wypadkowi przy pracy. Doznałam złamania kregu trzonu L 1 oraz kosci ogonowej. 18 czerwca dostalam wezwanie do orzecznika ZUS ktory, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane