Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Miejsce złożenia odwołania od decyzji ZUS-u

  Po uprawomocnieniu się wyroku, w którym sąd przywrócił mi prawo do renty, ZUS wydał decyzję o wypłacie zaległych świadczeń, ale bez odsetek. Odsetek tych chcę domagać się od ZUS-u. Do (...)

 • Warunki nabycia prawa do renty

  pracy. Niezależnie od faktu uzyskania renty, może Pan domagać się także odszkodowania od osób - sprawców pobicia. renta, pobicie, ZUS, bezrobotny, ubezpieczenia, prawo do renty

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna

  Świadectwo pracy - treść, tryb wydawania i prostowania, sposób wypełniania wygaśnięcie, umowa, praca, odprawa emerytalna, emerytura, renta, pracownik, pracodawca, ZUS, świadczenie, (...)

 • Porada prawna na temat zus renta schizofremia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus renta schizofremia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie renty

  W jakim terminie od uzyskania decyzji z ZUS o pozbawieniu renty z tytułu niezdolności do pracy, mogę odwołać się do Sądu Pracy? Decyzja organu rentowego o pozbawieniu renty z tytułu niezdolności (...)

 • Odwołanie do sądu od decyzji rentowej

  . renta, decyzja, niezdolność, odwołanie, sąd, dowody, biegli, świadkowie, wyrok

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  macierzyństwa (tekst jednolity: Dz.U. 2005 r. Nr 31, poz. 267 ze zm.) wypadek przy pracy, zasiłek, świadczenie rehabilitacyjne, niezdolność do pracy, pracownik, pracodawca, renta, wypowiedzenie, podstawa (...)

 • Na jakiej podstawie oblicza się rentę policjanta?

  , ZUS

 • Dwa adresy zameldowania a emerytura

  , proszę o zajęcie stanowiska i dostarczenie mi aktów prawnych, na które mogę się powołać w ZUS-ie, w sprawie możliwości posiadania dwóch stałych zameldowań, dzięki czemu będę mógł otrzymywać (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  (początkowo pod nazwą renta chorobowa). Charakterystyczne dla świadczenia rehabilitacyjnego jest to, że ma służyć zabezpieczeniu pracownika, u którego stwierdzono czasową niezdolność do pracy (...)

 • Czy cudzoziemcowi z polskim obywatelstwem przysługuje emerytura?

  transferowanie świadczeń osobom zamieszkałym w drugim państwie - Stronie Umowy. Oznacza to, że emerytura/renta z ZUS może być przekazywana osobie uprawnionej do miejsca zamieszkania na Ukrainie, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Renta po ojcu

  Witam W tym roku zmarł mój ojciec, był jednak po rozwodzie z moją mamą. Mama ułożyła sobie życie z nowym mężczyzną ale ojciec wciąż płacił (...)

 • Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka

  Witam Głupia sprawa, aż wstyd się przyznać ale co zrobić Od 2001r do maja 1012r pobierałem rentę socjalną okresowo przyznawaną (najpierw przez (...)

 • Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

  Dzień Dobry! Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie Odmowy Zus przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy otrzymanej w dniu 06.05.2006 (...)

 • Renta rodzinna

  Mam obecnie rentę rodzinną ,która skończy mi sie gdy we wrześniu skończe 25 lat.Mogłabym mieć ją przedłużoną o rok gdybym była na ostatnim (...)

 • Praca a renta rodzinna

  Mam 19 lat. Nie ukończyłem szkoły średniej z powodów rodzinnych. Od września podejmuję naukę w rocznym LO dla dorosłych w Olsztynie (pochodzę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane