Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Trzy dni z ZUS-em

  chorobowych w wyniku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 24 czerwca 2008 r. Obowiązki pracodawców, pracowników i ZUS w postępowaniu o przyznanie emerytury i renty. Przeliczanie (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  pogrzebu) powinni zgłosić w instytucji właściwej lub w instytucji miejsca zamieszkania (w Polsce jest to ZUS lub KRUS). Nawet jeśli ZUS nie będzie wypłacał zasiłku pogrzebowego (tylko instytucja (...)

 • Uprawnienie do przeliczenia emerytury

  świadczenia, a tylko złoży niezbędne dokumenty, ZUS zobowiązany jest do wybrania wariantu najkorzystniejszego dla wnioskodawcy. Osoba, która chce wystąpić z wnioskiem o przeliczenie emerytury, (...)

 • Porada prawna na temat zus przeliczanie emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus przeliczanie emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury

  W jaki sposób spowodować ponowne przeliczenie emerytury? Należy sporządzić stosowny wniosek. Wniosek o ponowne obliczenie podstawy wymiaru emerytury można złożyć w ZUS w każdym czasie. (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  ;rej mowa w ust. 1, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury w roku kalendarzowym 2013 albo 2014, wynosi: 1) 20% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 80% emerytury (...)

 • Jeśli nie chcesz głodować...

  emerytury wystąpią dopiero po osiągnięciu 60 lat życia. Metoda mieszana będzie też zastosowana do obliczenia emerytury z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym (...)

 • Warto domagać się od ZUS odsetek za opóźnienie w przyznaniu lub wypłacie emerytury czy renty!

  uzasadnieniem ZUS otrzymał 14 stycznia 2005 r., ale kolegium ZUS skierowało wyrok do wykonania dopiero 9 marca 2005 r. Maria J. wystąpiła do ZUS o zapłatę odsetek z tytułu opóźnienia (...)

 • Fundusze emerytalne i wcześniejsze emerytury

  ich braku - na poczet przyszłych składek, chyba że płatnik składek złoży wniosek o zwrot składek. Przepis ten jest na bieżąco realizowany przez ZUS i w związku z tym ZUS jest rozliczony (...)

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  emerytury. W nowym systemie składki emerytalne zapisuje się na indywidualnych kontach, a wysokość emerytury z ZUS liczyć się będzie dzieląc zbierany tam kapitał przez liczbę lat, (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  przez emeryta, do 60% najniższej emerytury, a zwiększono wymiar części składkowej do 2% najniższej emerytury za każdy rok ubezpieczenia, która jest wypłacana bez konieczności przekazania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane