Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potrącenia komornicze z zasiłku

  kwoty najniższej emerytury i renty. Z przepisów tych nie wynika więc czy są to kwoty netto czy brutto, jednak od emerytury i renty opłaca się składkę zdrowotną (art. 66 ust. 1 pkt. (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  traktowania, może zostać pozwany do sądu pracy. Przyznane odszkodowanie wynosi w tych przypadkach nie mniej niż najniższa pensja. składki ZUS, składki ZUS 2012, najniższa krajowa 2012, najniższa (...)

 • Umowy śmieciowe – przekleństwo czy dobrodziejstwo

  zleceń równocześnie, składki do ZUS będą opłacana tylko od jednego z nich. Taka regulacja pozwala na wybranie do oskładkowania umowy o najniższej wartości. W każdym przypadku (...)

 • Opinia prawna na temat zus pracownika od najniższej krajowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus pracownika od najniższej krajowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych

  Warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnego jest odpowiedni staż pracy. W związku z tym, czy do stażu pracy zalicza się miesiące, gdy składka ZUS naliczana była od 50% najniższej (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych,podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności w interesie zakładu pracy, nawet bez polecenia,w czasie pozostawania (...)

 • Szkolenie pracownika poza godzinami pracy

  najniższej pensji, a tym samym wypłacanie większych poborów pracownikowi i oszukiwanie zarówno pracownika jak i skarbu państwa? Zgodnie z postanowieniami kodeksu pracy, pora nocna obejmuje 8 (...)

 • Najniższa krajowa 2014 - ile wynosi?

  pracownika, tj. 13,71%; kwota wolna od potrąceń: w przypadku potrąceń niealimentacyjnych 100% minimalnego wynagrodzenia, przypadku potrąceń zaliczek pieniężnych udzielonych pracownikowi (...)

 • Zaległe składki ZUS z FGŚP

  Firma (sp. z o.o.) złożyła wniosek do sądu o upadłość. Od ponad roku nie odprowadzała składek ZUS od mojego wynagrodzenia (ponad średnia krajowa) ? Ewentualne dochodzenie tych składek (...)

 • Kontrakt menadżerski i działalność gospodarcza

  składki na ZUS w pełnym wymiarze, drugi z właścicieli jest tylko na kontrakcie menadżerskim w sp. z o.o. , o której właśnie piszę. Co ze składkami do ZUS w przypadku obydwu panów? Obowiązkowo

 • Świadczenie przedemerytalne - co się zmienia z dniem 1 sierpnia 2004 r.?

  . 1252). świadczenie przedemerytalne, ubezpieczenie społeczne, urząd pracy, ZUS, stosunek pracy, emerytura, renta

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • SPŁATA ZADŁUŻENIA

  Syn mój ma zadłużenie wobec sieci komórkowej Idea w wysokości 927,-zł.Od firmy windykacyjnej "Intrum-Justita" otrzymał wezwanie do zapłaty:należność (...)

 • komornik a ugoda

  Podpisalam umowe z wierzycielem na splate zadluzenia w ktorej wierzyciel zobowiazal sie do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Tymczasem komornik zajmuje (...)

 • Wysokie wynagrodzenie a składki ZUS

  A ja mam pytanie? Płace miesięcznie ponad 8000tys. ZUS za pracowników, mają oni wysokie wypłaty stąd taka kwota. Chciałbym im obniżyć pensje do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane