Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potrącenia komornicze z zasiłku

  kwoty najniższej emerytury i renty. Z przepisów tych nie wynika więc czy są to kwoty netto czy brutto, jednak od emerytury i renty opłaca się składkę zdrowotną (art. 66 ust. 1 pkt. (...)

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  traktowania, może zostać pozwany do sądu pracy. Przyznane odszkodowanie wynosi w tych przypadkach nie mniej niż najniższa pensja. składki ZUS, składki ZUS 2012, najniższa krajowa 2012, najniższa (...)

 • Umowy śmieciowe – przekleństwo czy dobrodziejstwo

  zleceń równocześnie, składki do ZUS będą opłacana tylko od jednego z nich. Taka regulacja pozwala na wybranie do oskładkowania umowy o najniższej wartości. W każdym przypadku (...)

 • Opinia prawna na temat zus pracownika od najniższej krajowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus pracownika od najniższej krajowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych

  Warunkiem otrzymania zasiłku dla bezrobotnego jest odpowiedni staż pracy. W związku z tym, czy do stażu pracy zalicza się miesiące, gdy składka ZUS naliczana była od 50% najniższej (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych,podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności w interesie zakładu pracy, nawet bez polecenia,w czasie pozostawania (...)

 • Szkolenie pracownika poza godzinami pracy

  najniższej pensji, a tym samym wypłacanie większych poborów pracownikowi i oszukiwanie zarówno pracownika jak i skarbu państwa? Zgodnie z postanowieniami kodeksu pracy, pora nocna obejmuje 8 (...)

 • Zaległe składki ZUS z FGŚP

  Firma (sp. z o.o.) złożyła wniosek do sądu o upadłość. Od ponad roku nie odprowadzała składek ZUS od mojego wynagrodzenia (ponad średnia krajowa) ? Ewentualne dochodzenie tych składek (...)

 • Kontrakt menadżerski i działalność gospodarcza

  składki na ZUS w pełnym wymiarze, drugi z właścicieli jest tylko na kontrakcie menadżerskim w sp. z o.o. , o której właśnie piszę. Co ze składkami do ZUS w przypadku obydwu panów? Obowiązkowo

 • Świadczenie przedemerytalne - co się zmienia z dniem 1 sierpnia 2004 r.?

  . 1252). świadczenie przedemerytalne, ubezpieczenie społeczne, urząd pracy, ZUS, stosunek pracy, emerytura, renta

 • Składki ZUS od kwot wypłaconych niepracownikom

  podróży służbowej poza granicami kraju to przychód ten nie jest wliczany do podstawy, od której pobiera się składkę ZUS. ZUS, składka, przychód, podstawa, ubezpieczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • SPŁATA ZADŁUŻENIA

  Syn mój ma zadłużenie wobec sieci komórkowej Idea w wysokości 927,-zł.Od firmy windykacyjnej "Intrum-Justita" otrzymał wezwanie do zapłaty:należność (...)

 • komornik a ugoda

  Podpisalam umowe z wierzycielem na splate zadluzenia w ktorej wierzyciel zobowiazal sie do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Tymczasem komornik zajmuje (...)

 • Wysokie wynagrodzenie a składki ZUS

  A ja mam pytanie? Płace miesięcznie ponad 8000tys. ZUS za pracowników, mają oni wysokie wypłaty stąd taka kwota. Chciałbym im obniżyć pensje do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane