Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata jednorazowego odszkodowania żonie rencisty zmarłego z powodu choroby zawodowej - opinia prawna

  uszczerbek na zdrowiu uznany ojcu przed śmiercią wynosi 100%, ZUS stoi na stanowisku, że odszkodowanie nie może zostać wypłacone. Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu było rzeczywiście (...)

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  ), po śmierci Ciotki, będzie prościej i taniej, Ciotka ma rodzeństwo (siostrę z mężem oraz brata z żoną i dwójką dzieci). W przedstawionej przez Pana sytuacji, w której de facto wynika, (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia

  w stanie tego sprawdzić. Obecnie po 6 latach mąż dostał wezwanie uzupełnić druki ZUS DRA i zapłacić składki za 3 miesiące z odsetkami. Na moje telefoniczne zapytanie, dlaczego żądanie (...)

 • Opinia prawna na temat zus odszkodowanie po śmierci teścia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus odszkodowanie po śmierci teścia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie, zasiłek na dziecko czy pomoc z opieki społecznej? Sprawdź, czy w ogóle musisz składać PIT. Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie

 • Pierwsze rodziny ofiar dostały po 40 tys. złotych

  wypełniania formalności związanych z wypłatą świadczeń po śmierci ofiar katastrofy. Prezes ZUS polecił również swoim podwładnym, aby otaczali szczególną troską wszystkich (...)

 • Wypadek przy pracy - co dalej?

  dopiero po dokonanym uzgodnieniu ze społecznym inspektorem pracy, po dokonaniu oględzin miejsca wypadku oraz po sporządzeniu, jeśli zachodzi potrzeba, szkicu lub fotografii miejsca wypadku. (...)

 • Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  dochody nie są zwolnione od zapłaty podatku, lecz nie przekroczą też tzw. kwoty wolnej od podatku, to musimy rozliczyć się z fiskusem. Wspomniana kwota to 3.091 złotych. Po pierwsze może się to (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane