Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  uczącej się na częściowe pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem w szkole nowego roku szkolnego.2. Dodatek wypłaca się jeden raz w roku, we wrześniu, w wysokości 90,00 zł na (...)

 • Trwała niezdolność do pracy a wysokość zachowku

  2/3 kierowaliśmy się następująca myślą: by otrzymać dodatek pielęgnacyjny do emerytury przed ukończeniem 75. roku życia należy przedstawić orzeczenie o całkowitej niezdolności (...)

 • Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  mieścić się w pewnych określonych granicach wiekowych. Zatem dodatek przysługuje dla dziecka w wieku: do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności; powyżej (...)

 • Porada prawna na temat zus dodatek po 75 roku zycia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zus dodatek po 75 roku zycia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  roku następującego po roku podatkowym, płatnik przekazuje informacje, o których mowa w ust. 2, w terminie do dnia zaprzestania działalności.4. Na pisemny wniosek podatnika, o którym (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  pełnoletniej, która się uczy i samotnie wychowuje dziecko, zasiłek dla osób uczących się, jednorazowy dodatek z tytułu urodzenia się dziecka, dodatek z tytułu opieki nad (...)

 • Podstawa wymiaru Twojej składki na ubezpieczenie społeczne - sprawdź ile wynosi i jak ją ustalić

  zatrudnionym na morskich statkach handlowych i rybackich - w części odpowiadającej 75% dodatków,  dodatek za rozłąkę wypłacany pracownikom czasowo przeniesionym oraz strawne - (...)

 • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  roku będą musiały przedstawić zaświadczenie o uzyskanych dochodach w roku 2002. Kryterium dochodowe uprawniające do pobierania świadczeń do dnia 30 kwietnia 2004 roku nie uległo zmianie. (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  do pracy.Wynagrodzenie roczne wypłaca się, nie później niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku kalendarzowego następującego po roku, za który przysługuje to wynagrodzenie. Pracownikowi, (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  nie przewidywały żadnego systemu weryfikacji spełnienia warunku niemożliwości sprzedaży po przyznaniu świadczenia (nawet po kilku latach),- trwają czynności zmierzające do wywłaszczenia (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  obowiązek sporządzania rocznych informacji (PIT-11) w trakcie roku podatkowego, jeśli ich obowiązek poboru zaliczek na podatek ustał w ciągu roku podatkowego (jeżeli np. w ciągu roku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane