Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  powołanych do dziedziczenia w zbiegu z małżonkiem. Z roszczeniem o wyłączenie może więc wystąpić dziecko lub dalsi zstępni spadkodawcy, a także jego rodzice, rodzeństwo i zstępni rodzeństwa. (...)

 • Czy dalsi krewni spadkodawcy mają prawa do spadku?

  , iż wymienione wyżej osoby, tj. zstępni, małżonek, rodzice, rodzeństwo i zstępni rodzeństwa spadkodawcy, dziadkowie i ich zstępni oraz przysposobieni, należą do kręgu bliskich (...)

 • Zasady dziedziczenia w przypadku adopcji

  : zstępni, małżonek, rodzice, rodzeństwo, zstępni rodzeństwa. Osoba z której kategorii będzie zarazem należeć do krewnych adoptującego? Z pewnością potomstwo adoptowanego (...)

 • Opinia prawna na temat zstępni rodzeństwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zstępni rodzeństwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Testament a zwolnienie podatkowe

  to nie przysługuje w przypadku dziedziczenia przez dzieci i wnuki rodzeństwa (tzw. zstępnych rodzeństwa). Zstępni rodzeństwa będą opodatkowani podatkiem od spadków i darowizn (...)

 • Postępowanie w sprawach spadkowych

  bezdzietnej cioci zmarłej w Z. zstępni rodzeństwa - jestem córką siostry - już mam postanowienie po mamie. Ja mieszkam w WR. i tu zmarła moja Mama. W którym sądzie rejonowym mam złożyć (...)

 • Zmiany w prawie spadkowym - dziadkowie będą dziedziczyć

  Krąg Małżonek i rodzice Małżonek i rodzice III Krąg Rodzice i rodzeństwo (zstępni rodzeństwa) Rodzice IV Krąg Gmina/Skarb Państwa Rodzeństwo (zstępni (...)

 • Czy dziedziczą dalsi krewni?

  spadkobierców ustawowych, do których należą małżonek, zstępni (potomstwo), rodzeństwo oraz rodzice. W miejsce nieżyjących zstępnych oraz rodzeństwa wchodzą ich zstępni. (...)

 • Drogie prezenty komunijne trzeba zgłosić fiskusowi

  , rodzeństwo rodziców, zstępni i małżonkowie, pasierbów, małżonkowie rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, rodzeństwa małżonków, małżonków innych (...)

 • Odrzucenie spadku a pobyt za granicą

  miejsce wchodzą jego zstępni czyli jego dzieci, a w dalszej kolejności wnuki, prawnuki. Jeżeli brak jest rodziców spadkodawcy, jego dzieci, rodzeństwa i jego dzieci, wtedy cały spadek należy (...)

 • Rzeczy nabyte przed małżeństwem a skład spadku

  ich zstępni. W braku zstępnych spadkodawcy, spadek dziedziczą małżonek, rodzeństwo i rodzicie spadkodawcy. W braku rodzeństwa, w ich miejsce wchodzą zstępni rodzeństwa. W braku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa darowizny części samochodu, kiedy nie zapłacimy podatku

  Czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć jak ominąć podatek przy darowiźnie części samochodu? Nie wiem do końca czy jest to omijanie ale jeśli (...)

 • umowa słowna

  Witam,bardzo prosze o pomoc ,gdyz obecnie moja sytuacja jest powazna i plinie potrzebuje rady.Moze zaczne od poczatku-zanim moi rodzice wybudowali sobie (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Testament, spadek, bardzo trudna sprawa

  Witam mam prośbę, czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie czy kuzyn (dokladnie sytuacja wyglada tak: Zmarły miał już nieżyjącą matkę, która (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane