Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . § 2. Jeżeli nie umówiono się inaczej, składka powinna być zapłacona jednocześnie z zawarciem umowy ubezpieczenia, a jeżeli umowa doszła do skutku przed doręczeniem dokumentu ubezpieczenia

 • Zrzeczenie sie nieruchomości

  sporządzenie aktu notarialnego zawierającego zrzeczenie (dotychczasowy właściciel traci prawo własności, a gmina je nabywa). Zwrócić należy jednak uwagę, iż z dniem 15 lipca 2006 r. powołany (...)

 • Zrzeczenie się udziału w spadku

  Co oznacza sformułowanie "zrzeczenie się udziału za spłatą przed sądem w postępowaniu o dział spadku"? Czy można to interpretować, że np. jeden ze spadkobierców zrzeka się swojej części na (...)

 • Porada prawna na temat zrzeczenie sie ubezpieczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zrzeczenie sie ubezpieczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  stwierdzeniu nabycia spadku, odrzucenie, zrzeczenie sie, dział spadkku, umowny, spłaty

 • Zrzeczenie się zachowku

  jest to, że zrzekający się oraz jego zstępni, których obejmuje zrzeczenie się dziedziczenia, zostają wyłączeni od dziedziczenia, tak jakby nie dożyli otwarcia spadku. Zrzeczenie się dziedziczenia (...)

 • Przedawnienie roszczeń z ubezpieczenia majątkowego

  z umowy ubezpieczenia? Zgodnie z postanowieniami kodeksu cywilnego dotyczącymi umowy ubezpieczenia, roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech. Dotyczy to zarówno (...)

 • Zrzeczenie się obywatelstwa

  razu do jego Kancelarii). obywatelstwo, utrata, zrzeczenie sie, prezydent, zgoda, konsul

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot prowizji

  odpowiedzialność za zwrot prowizji wypłaconej z góry, w razie rozwiązania umowy przez klienta przed upływem 24 miesięcy od zawarcia umowy ubezpieczenia. Art. 84 Kodeksu pracy wyraźnie stanowi, że (...)

 • Zrzeczenie się prawa do własności

  proszę o zapoznanie się z treścią artykułu Zrzeczenie się nieruchomości oraz użytkowania wieczystego Nie jest możliwe zrzeczenie sie na rzecz określonej osoby. W sytuacji opisanej (...)

 • Zrzeczenie się spadku

  jakby nie dożyła otwarcia spadku. W przypadku jeśli np. jest dwoje rodzeństwa i tylko oni będą dziedziczyli po spadkodawcy, to zrzeczenie sie spadku spowoduje, że cały przypadnie drugiemu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane