Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zrzeczenie się prawa do spadku

  zachowku\' można osiągnąć jedynie poprzez zawarcie umowy o zrzeczenie się spadku, która jest wyjątkiem od reguły przewidzianej w art. 1047. Umowa o zrzeczenie się (...)

 • Zrzeczenie się spadku czy odrzucenie spadku

  W zeszłym tygodniu uprawomocnił się wyrok sądu w sprawie nabycia przeze mnie spadku po moim dziadku. Dziadek zmarł 18 miesięcy temu. Chciałbym zrzec się spadku w części przypadającej (...)

 • Zrzeczenie się spadku bez formy aktu notarialnego

  spadkobierców, a więc przede wszystkim dzieci. Podobnie nalezy ocenić dalsze spadkobranie po tych dzieciach. Nie było możliwe zrzeczenie się spadku dokonane już po śmierci spadkodawcy, (...)

 • Porada prawna na temat zrzeczenie się spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zrzeczenie się spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezpodstawne wzbogacenie a zrzeczenie się spadku

  może się zrzec w ten sposób, iż postanowi, że zrzeka się na rzecz jednego z dwóch pozostałych. Jeśli cokolwiek odbywa się na podstawie określonej umowy np. zrzeczenia się (...)

 • Zrzeczenie się spadku

  , przyjęcie spadku, postępowanie spadkowe, zrzeczenie się spadku

 • Zrzeczenie się dziedziczenia

  zrzekającego się, chyba że umówiono się inaczej. Zrzekający się oraz jego zstępni, których obejmuje zrzeczenie się dziedziczenia, zostają wyłączeni od dziedziczenia, (...)

 • Zrzeczenie dziedziczenia a roszczenia banku

  po mnie, zgodnie z umową notarialną. W tej chwili mam wątpliwości po zapoznaniu się z art. 1024 k.c. Przypuszczam, że bank będzie chciał uznać za bezskuteczne zrzeczenie się dziedziczenia (...)

 • Rozporządzenie udziałem w spadku

  z regulacją prawną w miejsce nie tyle zrzekających się osób, lecz odrzucających spadek wchodzą inne – w tym przypadku dzieci. Przykładowo Pana brat nie mógłby się zrzec spadku (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  również zstępnych zrzekającego się, chyba że umówiono się inaczej.§ 2. Zrzekający się oraz jego zstępni, których obejmuje zrzeczenie się dziedziczenia, (...)

 • Zrzeczenie się spadku po rodzicach

  . Treścią  umowy będzie zrzeczenie się na prawa do spadku. Umowa taka nie może wskazywać na czyją rzecz następuje zrzeczenie. To, że następuje to na rzecz siostry, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zrzeczenie się spadku

  Witam W jaki sposób należy zrzec się spadku? Od czego zacząć? Dzień dobry. Rodzice mi zapisali w testamencie majątek wraz z długami, (...)

 • długi rodziców

  Czy pełnoletnie dzieci mające własne rodziny odpowiadają w jakiś sposób za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko (...)

 • Zrzeczenie się spadku a odrzucenie spadku

  Czym różni się zrzeczenie spadku od odrzucenia i jakie są konsekwencje tych czynności?

 • Odrzucenie spadku i zamiana mieszkania ?

  Otóż moja sprawa wygląda następująco: Po śmierci ojca złożyłam w sądzie wniosek o odrzucenie spadku ( CHODZI DOKŁADNIE O MIESZKANIE SPÓŁDZIELCZE (...)

 • Art. 1015 - Tytuł swojego powołania

  Witam, Co jest 'tytułem powołania', a dokładniej kiedy on następuje dla rodzeństwa, jeśli w chwili śmierci żyli zarówno potomkowie jak i rodzeństwo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane