Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  . Potrącenie następuje w drodze postanowienia, na które służy zażalenie.§ 7. Jednostka budżetowa, której zobowiązanie zostało potrącone z wierzytelności podatnika, jest obowiązana wpłacić (...)

 • Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  ,Wierzyciel może dochodzić także zaspokojenia z przedmiotów, na które została rozszerzona wspólność majątkowa, jeżeli zobowiązanie jednego z małżonków powstało przed (...)

 • Sposoby powstawania zobowiązań podatkowych

  decyzję dokonuje wymiaru podatku – obowiązek podatkowy zostaje przekształcony w konkretne zobowiązanie podatkowe ustalone w tej decyzji. Zobowiązanie to powstaje z dniem doręczenia decyzji (...)

 • Porada prawna na temat zobowiązanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zobowiązanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zobowiązanie albo spełni określone świadczenie, ten, kto takie przyrzeczenie uczynił, odpowiedzialny jest za szkodę, którą druga strona ponosi przez to, że osoba trzecia odmawia zaciągnięcia (...)

 • Gwarancja bankowa

  potwierdzające zobowiązanie innego banku wynikające z gwarancji bankowej. Bank, który dokonuje potwierdzenia sam zaciąga określone zobowiązanie, gdyż beneficjent gwarancji może żądać (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe się przedawniają?

  prawa do ulgi, co najmniej na 2 miesiące przed upływem terminu trzyletniego, organ podatkowy ma na wydanie decyzji 5 lat. Dodatkowe zobowiązanie w VAT Dodatkowe zobowiązanie w podatku od (...)

 • Przedawnienie zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  utraty prawa do ulgi, co najmniej na 2 miesiące przed upływem terminu trzyletniego, organ podatkowy ma na wydanie decyzji 5 lat. Dodatkowe zobowiązanie w VAT Dodatkowe zobowiązanie w podatku (...)

 • Na czym polega instytucja odnowienia długu – czyli jak odzyskać swoje pieniądze?

  ; określającą sposób spłaty zobowiązania z nowej podstawy. Czy zabezpieczenie rzeczowe przechodzą na nowe zobowiązanie? Jeżeli wierzytelność była zabezpieczona poręczeniem lub ograniczonym (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe ulegają przedawnieniu?

  przypadku przedawnienia prawa do ustalenia zobowiązania podatkowego zobowiązanie podatkowe w ogóle nie powstaje, po przerwie biegu terminu przedawnienia, termin ten zaczyna biec od nowa. Należy

 • Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

  należnego zobowiązania podatkowego za drugi miesiąc ostatniego kwartału, w którym rozliczali się za okresy miesięczne. Jeżeli u takich podatników zobowiązanie podatkowe w danym miesiącu nie wystąpiło

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane