Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zobowiązanie niezupełne

  Proszę o wyjaśnienie, co oznacza termin: \"Zobowiązanie niezupełne (naturalne)\"? Zobowiązanie niezupełne (naturalne) to takie zobowiązanie, które jest pozbawione (...)

 • Zobowiązanie niezupełne (naturalne)

  Czym jest zobowiązanie niezupełne (naturalne)? Zobowiązanie niezupełne (naturalne) to takie zobowiązanie, które jest pozbawione przymusu państwowego. Oznacza (...)

 • Cesja wierzytelności przedawnionych

  chwili, gdy wierzytelność się przedawniła. przedawnienie, zobowiązanie naturalne, cesja, sprzedaż wierzytelność, wierzytelności, przedawnione zobowiązanie

 • Porada prawna na temat zobowiązanie naturalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zobowiązanie naturalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zrzeczenie się korzystania z zarzutu przedawnienia

  zobowiązanie naturalne staje się ponownie zobowiązaniem zupełnym. Wynikające z niego roszczenie odzyskuje przymiot zaskarżalności. Nowy termin przedawnienia zaczyna biec od chwili zrzeczenia (...)

 • Przedawnienie roszczeń a zastaw rejestrowy

  charakteru na tzw. zobowiązanie naturalne. Podstawą wygaśnięcia wierzytelności jest natomiast np. spełnienie świadczenia lub jego zrzeczenie się przez wierzyciela. prawo cywilne, roszczenia (...)

 • Wzięta pożyczka w parabanku-kiedy następuje przedawnienie?

  . Przedawnione roszczenie nie wygasa, a jedynie zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego przymusowej realizacji. Z dalszym istnieniem (...)

 • Przedawnienie roszczeń działalności gospodarczej

  roszczenie, uprawnienia do uchylenia się od jego zaspokojenia. Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność (...)

 • Wydziedziczenie a uprawnienie do zachowku

  jednak pamiętać, iż przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego przymusowej realizacji. Istnieje (...)

 • Skutki przedawnienia roszczenia cywilnego

  przysługuje roszczenie, uprawnienia do uchylenia się od jego zaspokojenia. Przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą (...)

 • Zarzut przedawnienia po wyroku prawomocnym

  przypadku uwzględnić z urzędu. Co więcej, przedawnione roszczenie nie wygasa, tylko zamienia się w tzw. zobowiązanie niezupełne (naturalne), którego cechą jest niemożność jego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Wezwanie do zapłaty OC po 10 latach!

  Witam, po 10 latach dostałem wezwanie do zapłaty II raty składki ubezpieczenia OC. Zaznaczam, ze rata ta została przeze mnie opłacona, jednak nie (...)

 • Firmy windykacyjne!!!Bardzo proszę o pomoc!!!

  Witam,wziąłem kilka lat temu kredyt część została spłacona ale w 2003 straciłem pracę.Nową mam od 2005 przychodzą do mnie listy z firmy windykacyjnej (...)

 • Znowu Kruk!!

  Moja sytuacja wygląda następująco: przeszło 3 lata temu PTK Centertel rozwiązała ze mną umowę za niezapłacony rachunek naliczając mi karę umowną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane