Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przejęcie długu przedsiębiorcy

  wierzyciel nie wiedział, że osoba przejmująca dług jest niewypłacalna. Zgodnie z opisaną sytuacją może Pan przejąć zobowiązania cywilnoprawne żony, jest Pan bowiem w zakresie prawa cywilnego (...)

 • Spłata długu rodziców przez dzieci

  dochodzenie spłaty długu od dzieci, jeśli rodzice nie są w stanie go spłacić? Prawo co do zasady nie przewiduje odpowiedzialności opartej na więzach rodzinnych za zobowiązania cywilnoprawne. (...)

 • Umorzenie odsetek od zaległości podatkowej

  zyskowności lub stratą, wzrostem zadłużenia lub niemożnością uzyskania bankowych kredytów, poręczeń lub gwarancji. Postępowanie restrukturyzacyjne może obejmować: zobowiązania cywilnoprawne (...)

 • Opinia prawna na temat zobowiązania cywilnoprawne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zobowiązania cywilnoprawne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura podpisana przez osobę nieuprawnioną

  . faktura, zobowiązania cywilnoprawne, podpis, pełnomocnik, nieuprawniony

 • Odpowiedzialność dzieci za długi po rodzicach

  Czy dzieci muszą płacić za długi rodziców jeśli nie były żadnymi żyrantami? Prawo nie przewiduje zasadniczo odpowiedzialności opartej na więzach rodzinnych za zobowiązania cywilnoprawne. (...)

 • Restrukturyzacja ZOZ-ów

  propozycją, restrukturyzacją mogą być objęte tylko jeden raz zakłady opieki zdrowotnej, które w dniu 31 marca 2003 r. zatrudniały ponad 50 osób. Restrukturyzacja finansowa obejmie zobowiązania (...)

 • Przeniesienie należności z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne

  jest to możliwe. Należności wobec ZUS są bowiem należnościami publicznoprawnymi. Nie są to zobowiązania cywilnoprawne. Wobec tego nie jest możliwe zastosowanie cywilnoprawnej instytucji zmiany (...)

 • Jak zapewnić sobie wyłączność współpracy z kontrahentem? – opinia prawna

  celu skutecznego dochodzenia roszczenia za niedotrzymanie określonego zobowiązania Firma będzie więc musiała udowodnić następujące okoliczności: Istnienie zobowiązania podwykonawcy, na (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  czynności cywilnoprawne:  1) sprzedaż walut obcych;  2)  przeniesienie własności nieruchomości lub ich części, wraz z częściami składowymi, z wyjątkiem budynków mieszkalnych (...)

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  , ulegają przedawnieniu wraz z roszczeniem głównym. Jeśli natomiast do wygaśnięcia zobowiązania doszło z innych przyczyn, np. poprzez opóźnioną zapłatę, albo jeśli doszło do przerwania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane