Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Informacje na temat spółki z o.o.

  zobowiązania cywilnoprawne spółki z o.o., a więc za zobowiązania w przeważającej mierze wynikające z umów (np. sprzedaży, najmu, dzierżawy, zlecenia etc.) uregulowana (...)

 • Spłata długu rodziców przez dzieci

  dochodzenie spłaty długu od dzieci, jeśli rodzice nie są w stanie go spłacić? Prawo co do zasady nie przewiduje odpowiedzialności opartej na więzach rodzinnych za zobowiązania cywilnoprawne. (...)

 • Przedsiębiorcy łatwiej odzyskają długi

  BIG-u, jest ograniczony. Biura prowadzą rejestry obejmujące wyłącznie zobowiązania cywilnoprawne - i to tylko takie, o których informacje przekażą sami wierzyciele. Po zmianie przepisów

 • Porada prawna na temat zobowiązania cywilnoprawne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zobowiązania cywilnoprawne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura podpisana przez osobę nieuprawnioną

  . faktura, zobowiązania cywilnoprawne, podpis, pełnomocnik, nieuprawniony

 • Odpowiedzialność dzieci za długi po rodzicach

  Czy dzieci muszą płacić za długi rodziców jeśli nie były żadnymi żyrantami? Prawo nie przewiduje zasadniczo odpowiedzialności opartej na więzach rodzinnych za zobowiązania cywilnoprawne. (...)

 • Jak zapewnić sobie wyłączność współpracy z kontrahentem? – opinia prawna

  celu skutecznego dochodzenia roszczenia za niedotrzymanie określonego zobowiązania Firma będzie więc musiała udowodnić następujące okoliczności: Istnienie zobowiązania podwykonawcy, na (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  czynności cywilnoprawne:  1) sprzedaż walut obcych;  2)  przeniesienie własności nieruchomości lub ich części, wraz z częściami składowymi, z wyjątkiem budynków mieszkalnych (...)

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  akcesoryjne, ulegają przedawnieniu wraz z roszczeniem głównym. Jeśli natomiast do wygaśnięcia zobowiązania doszło z innych przyczyn, np. poprzez opóźnioną zapłatę, albo jeśli doszło (...)

 • Kodeks cywilny

  Państwa nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania państwowych osób prawnych, chyba że przepis odrębny stanowi inaczej. Państwowe osoby prawne nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania (...)

 • Od czego trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?

  , opodatkowanie, czynności cywilnoprawne, podatek od czynności cywilnoprawnych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane