Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny.

  ;b. Karalne jest więc takie pomówienie, które może prowadzić do upokorzenia danej osoby w opinii innych osób, spowodować, że inne osoby będą uważać pokrzywdzonego za osobę (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę.

  publicznie; znieważenie innej osoby podczas jej nieobecności, lecz z zamiarem, aby zniewaga do tej osoby dotarła (np. za pośrednictwem osoby trzeciej). Pojęcie „znieważa” (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego

  Internecie w zamiarze, aby jej znieważająca treść dotarła do opisywanej osoby. Również w przypadku zniewagi nie jest konieczne wystąpienie skutku w postaci negatywnych odczuć po stronie opisywanej (...)

 • Porada prawna na temat zniesławienie osoby prawnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zniesławienie osoby prawnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

  pomocy prawnej lub osoby uprawnionej do jej reprezentowania. W przypadku nieporadności osoby ubiegającej się o przyznanie pomocy prawnej lub niemożności osobistego sporządzenia (...)

 • Kodeks cywilny

  określenie formy prawnej osoby prawnej, które może być podane w skrócie, a ponadto może wskazywać na przedmiot działalności, siedzibę tej osoby oraz inne określenia dowolnie (...)

 • Zatarcie skazania a określenie kogoś przestępcą

  Czy w sytuacji kiedy wyrok został już usunięty z bazy KRK, a inna osoba próbuje wykorzystać fakt skazania i rozpowiada o tym, można zaskarżyć ją o zniesławienie? Zniesławienie jest zgodnie (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  obrane. § 3. Firma osoby prawnej może zawierać nazwisko lub pseudonim osoby fizycznej, jeżeli służy to ukazaniu związków tej osoby z powstaniem lub działalnością (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu?

  , prawdopodobnie przez wynajęte osoby. Osoby te piszą o mnie że jestem oszustką, że nie znam się na tym co robię. Nie ukrywam że jest to dla mnie bardzo stresująca i bolesna sytuacja. Co mogę (...)

 • Znieważenie w miejscu publicznym

  ). dobra osobiste, naruszenie dóbr osobistych, cześć, godność, zniesławienie, przestępstwo prywatnoskargowe zniesławienia, pokrzywdzony

 • Niepochlebne opinie w internecie na temat innej osoby a odpowiedzialność karna

  , wykonywania zawodu lub prowadzenia określonej działalności. Art. 212 chroni nie tylko cześć innej osoby, ale także grupy osób, instytucji, osoby prawnej oraz jednostki organizacyjnej (...)

 • Dobra osobiste i zniesławienie w gazecie

  to zniesławienie). Na wniosek zainteresowanej osoby fizycznej, prawnej lub innej jednostki organizacyjnej redaktor naczelny redakcji właściwego dziennika lub czasopisma jest obowiązany (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  przedmiocie przekazania osoby ściganej. Art. 607d. § 1. Jeżeli miejsce pobytu osoby ściganej jest znane, sąd okręgowy, który wydał nakaz, przekazuje go bezpośrednio właściwemu (...)

 • Pomoc prawna za darmo dla najuboższych w projekcie

  udzielona, gdy ze względu na szczególne okoliczności osoba zainteresowana nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej, podpis osoby ubiegającej się o udzielenie pomocy prawnej (...)

 • Publiczne poszukiwanie dłużnika

  stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (...)

 • Doniesienie do prokuratury

  . zniesławienie, przestępstwo, prokuratura

 • Podstawa prawna przestępstwa zniesławienia

  osoby oskarżonego, zarzucanego mu czynu oraz wskazania dowodów, na których opiera się oskarżenie. zniesławienie, akt oskarżenia, prywatne oskarżenie, przestępstwo, zniewaga

 • Kurator spółki jako pracodawca

  jaką rolę wstępuje zatem kurator w okresie (przeważnie ograniczonej czasowo) kurateli nad osobą prawną? Czy pracodawcy - osoby prawnej a może osób umocowanych - zarządu osoby prawnej (...)

 • Ściganie przestępstwa zniesławienia

  zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła. „Znieważenie” to ubliżenie komuś słowem lub czynem, ciężka obraza, obelżywy epitet, gest, rysunek. Za zniesławienie sprawca może (...)

 • Pomówienie w internecie

  organizacyjnej niemającej osobowości prawnej. Zniesławienie jest przestępstwem umyślnym, które można popełnić zarówno w zamiarze bezpośrednim, jak i ewentualnym co oznacza, (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody.

  momencie śmierci. Przez cały ten okres nie można ich wyłączyć ani ograniczyć. Co więcej, nie mamy prawa przenieść naszych dóbr osobistych na inną jednostkę ani w drodze czynności prawnej, (...)

 • Rozwód - podział majątku wspólnego

  dokonaniem czynności prawnej. Zgodnie z art. 212 § 1 kk Kto pomawia inna osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie (...)

 • Nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich potrzebujących

  nieodpłatnej pomocy prawnej do innych systemów pomocy, o ile przedstawiony przez nią problem nie ma jedynie natury prawnej. Ustawa nakłada na starostę obowiązek prowadzenia i publikowania (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  , uwzględnia zgodny zamiar stron i cel czynności, a nie tylko dosłowne brzmienie oświadczeń woli złożonych przez strony czynności. § 2. Jeżeli pod pozorem dokonania czynności prawnej (...)

 • Cześć człowieka a prawo karne

  , osoby prawnej oraz jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej. Cześć podmiotu podlega ochronie również wówczas, gdy ma on w społeczności złą opinię, nawet (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ustawowego osoby, której postępowanie dotyczy. W wypadkach ważniejszych powinien ponadto w miarę możności wysłuchać osoby bliskie tej osoby. § 2. Wysłuchanie małoletniego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Zniesławienie i zniewaga

  Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój (...)

 • pozew o zniesławienie,ublizanie itp.

  Witam w kwesti prawnej jestem zupełnym laikiem wiec pozwoliłem sobie na wpis. Sprawa jest dosc nietypowa-pewna kobieta poznana przez internet u trzymaywała (...)

 • Zniesławienie

  Problem jest następujący, notorycznie od kilku lat ja i moja najbliższa rodzina jesteśmy przy świadkach, znieważani, wyzywani od dziwek, kurew,alfonsów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane