Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  przedsiębiorcą. Przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy spółki cywilnej. Do ewidencji działalności gospodarczej wpisuje się osobę, zatem także jej NIP i REGON. NIP spółki (...)

 • PL przed NIP

  Używałam pieczątki z PL przed NIP, wystawiając różne dokumenty, w tym również faktury krajowe oraz zagraniczne pozawspólnotowe (co prawda, wpisując w danych firmy NIP, nie używałam (...)

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  aktualizacyjnego dla osoby zamierzającej podjąć działalność gospodarczą należy dołączyć informację o rachunkach bankowych (NIP-B) oraz informację o miejscu wykonywania działalności gospodarczej (...)

 • Opinia prawna na temat znajdz nip firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat znajdz nip firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ważność hipoteki ustawowej

  czasowych pomiędzy kolejnymi wydarzeniami. hioteka, ważność hipoteki, zmiana nazwy firmy, księgi wieczyste,

 • Czy zgłaszać do US otwarcie r-ku depozytowego?

  rachunku, oraz określenie posiadacza rachunku. Z przepisów wskazanej ustawy, a także z konstrukcji formularza aktualizacyjnego NIP-2 wynika, że podatnik ma obowiązek informować naczelnika urzędu (...)

 • Faktury z innych państw UE

  niego na potrzeby transakcji wewątrzwspólnotowych (w celu nadania NIP-UE z kodem PL) przed dniem dokonania pierwszego wewnątrzwspólnotowego nabycia. Koszt uzyskania przychodu stanowi podatek VAT należny (...)

 • Likwidacja "spółki małżeńskiej"

  będzie kontynuował działalność (ten z małżonków którego numerem NIP dotychczas małżonkowie się posługiwali), drugi natomiast zrezygnuje ze statusu przedsiębiorcy. likwidacja spółki małżeńskiej, (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  indywidualnej działalności (obecnie w nazwie firmy są nazwiska obydwojga małżonków i określenie s.c.). Jaki druk mam złożyć w Urzędzie skarbowym i w jakim terminie? Np. NIP-2 ma rubryki (...)

 • Przedstawicielstwo firmy z USA

  jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie odrębnych ustaw są podatnikami, podlegają obowiązkowi ewidencyjnemu oraz otrzymują numery identyfikacji podatkowej, zwane "NIP

 • Spółka małżeńska – opinia prawna (opinia nie uwzględnia zmian wynikających z ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej)

  1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (Dz. U. 1995 r., Nr 142, poz. 702 ze zmianami, dalej: ustawa o NIP),Ustawa z dnia 19 listopada 1999 r. Prawo działalności gospodarczej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane