Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak bronić się przed znęcaniem się?

  dwoje małżonków wzajemnie się wyzywa, popycha, bije i poniża, to oboje zostaną skazani za znęcanie się nad osobą najbliższą. Znęca się fizycznie lub psychicznie – (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  granica kary za zabicie zwierząt i znęcanie się nad nimi zwiększy się z 2 do 3 lat pozbawienia wolności), a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – z 3 do (...)

 • Lepsza ochrona zwierząt

  na zwierzętach. Środek ten stał się natomiast obligatoryjny przy znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. Nowe przepisy umożliwiają też orzekanie zakazu posiadania zwierząt w razie (...)

 • Porada prawna na temat znęcanie się

  Nie szukaj dłużej informacji na temat znęcanie się, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie przy przestępstwie znęcania

  się” jest zachowaniem intensywnym i częstotliwym, złożonym zazwyczaj z wielu elementów wykonawczych działania przestępnego. przestępstwo, znęcanie się, postępowanie przed (...)

 • Wycofanie się z oskarżenia

  Przeciwko osobie było prowadzone postępowanie karne o znęcanie się nad rodziną. Akt oskarżenia znalazł się w sądzie - jest już wyznaczony pierwszy termin rozprawy. Oskarżony przebywa (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  dawna domagali się, aby polskie państwo nie było bezradne wobec zwyrodnialców znęcających się nad zwierzętami. Sejm przyjął przepisy, które sprawią, że państwo będzie stanowczo (...)

 • Znęcanie się nad zwierzętami

  zwierzęcia można uznać za znęcanie się nad zwierzęciem, a w konsekwencji czyn zabroniony w rozumieniu art. 35 wyżej powołanej ustawy. W przypadku powzięcia wiadomości o znęcaniu się (...)

 • Znęcanie się psychiczne nad małżonkiem

  celu znęcanie się będzie trudne. Wydaje się, że w przedstawionej sytuacji będzie wchodzić w grę raczej tzw. zamiar ewentualny, tj. zachowanie zostało podjęte bezpośrednio w celu (...)

 • Większe sankcje za okrucieństwo wobec zwierząt

  przepisy wejdą w życie? Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.     sankcje, zwierzęta, zabijanie zwierząt, znęcanie się, kara, przestępstwo, zwierzę, pies, (...)

 • Odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych

  Od momentu rozwodu z Mamą (w 1972 r.) Ojciec mój rozpoczął systematyczne znęcanie się nad Mama, Siostra i mną. Mam na myśli znęcanie się psychiczne poprzez słowo pisane. Ja (...)

 • Znamiona przestępstwa znęcania

  , koniecznym jest odwołanie się do nauki i doktryny prawa karnego. Kodeks karny w artykule 207 znęcanie się psychiczne i fizyczne kwalifikuje jako czyn zabroniony (przestępstwo) zagrożone (...)

 • Większa ochrona małoletnich

  znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub stan fizyczny może zostać nałożona kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Kto zaś będzie (...)

 • Znęcał się nad rodziną

  K. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Groził jej pozbawieniem życia. Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż tego typu sytuacja nie zdarzyła się po raz (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej a inne sprawy

  ). Czy zwrócenie się do sądu z tą sprawą wstrzymuje lub wpływa na inne toczące sie sprawy (alimenty, dochodzenie w sprawie o znęcanie się)? Czy może zdarzyć się tak, że sąd (...)

 • Zaostrzenie kar za przestępstwa wobec dzieci

  lat 2 do 12. W nowelizowanym art. 207 k.k., w dodawanym § 1a, wprowadza się postać kwalifikowaną przestępstwa znęcania się określonego w § 1, przy czym, również w tym przepisie

 • Bezpodstawne wzbogacenie a zrzeczenie się spadku

  konkretnej osoby. Faktem oczywistym jest, że jeśli było dwóch spadkobierców i jeden z nich zrzekł się spadku to de facto dokonał tego na rzecz drugiego, lecz gdyby było ich trzech i zrzekł się (...)

 • Za psa na łańcuchu areszt lub grzywna

  lat ograniczenia lub pozbawienia wolności (obecnie jest to rok), a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem - do trzech lat (obecnie - dwa lata). Ten, kto będzie znęcał się (...)

 • Eksmisja współmałżonka

  fakt, jaki tytuł prawny do lokalu przysługuje małżonkowi. eksmisja, współmałżonek, znęcanie się, mieszkanie

 • Przeciw okrucieństwu wobec zwierząt

  zaplanowano? W projekcie znajdują się następujące propozycje: zwiększenie kar za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi z 2 do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku dokonania (...)

 • Kiedy możesz być oskarżycielem posiłkowym - opinia prawna

  konkretnym przypadku chodzi o przestępstwo znęcania się, a pokrzywdzonym jest osoba, nad którą się znęcano. Fakt ten ustalony w toku postępowania przygotowawczego nie jest równoznaczny (...)

 • Kasacja od wyroku w sprawie karnej

  znęcanie się w okresie od 1 stycznia do 1 czerwca, a następnie oskarżony ponownie za znęcanie się w okresie od 1 stycznia do 1 sierpnia tego samego roku, to przyjmuje się, (...)

 • Dowód w sprawie o znęcanie się

  pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Opinia, którą Pani dysponuje może być pomocna, choć może jednak się zdarzyć, że sąd odmówi dopuszczenia takiego dowodu. znęcanie się, (...)

 • Kalisz - Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

  Policjanci zatrzymali 29-latka, który wyrzucił przez okno psa, a następnie wrzucił go do rzeki. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Odpowie przed

 • Kto może się pojednać za małoletniego pokrzywdzonego

  pewnej sprawie o znęcanie się rodzica nad dzieckiem pojawiła się wątpliwość, czy ze sprawcą – rodzicem w imieniu małoletniego dziecka może pojednać się kurator ustanowiony (...)

 • Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem

  : www.policja.pl / KGP, 4 października 2008 kara, zwierzęta, znęcanie się nad zwierzętami, przestępstwo, Policja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • Eksmisja wraz z rozwodem

  Prawie 2 lata temu złożyłam pozew do sądu o rozwód i eksmisję męża z powodu znęcania sie nad rodziną. Jedna sprawa o znęcanie została, za moja (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane