Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  sprecyzowany, niemniej przyjmuje się, że praca podjęta w trakcie urlopu wychowawczego nie powinna przekroczyć połowy etatu. Pojęcie etatu lub jego części jest wprawdzie charakterystyczne dla (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka lub po przyjęciu dziecka na wychowanie jako rodzina zastępcza), złoży pisemny wniosek o udzielenie po urlopie macierzyńskim (...)

 • Zwolnienie pracownika

  Pracownik zgłosił gotowość podjęcia pracy od 02.01.2014 r. po wykorzystanym urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. Jednocześnie zwrócił się do pracodawcy o obniżenie wymiaru czasu pracy (...)

 • Porada prawna na temat zmniejszenie etatu po macierzyńskim

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmniejszenie etatu po macierzyńskim, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  finansowania składek na ubezpieczenia niani po upływie 3 miesięcy od dnia rozpoczęcia urlopu bezpłatnego, zawieszenia działalności.  3. dziecko nie jest umieszczone w żłobku, klubie dziecięcym, (...)

 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

  potwierdzeniem odbioru. Jeżeli bowiem wniosek o zmniejszenie wymiaru zatrudnienia został złożony po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania stosunku pracy, zgody na to zmniejszenie (...)

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  prowadzącymi szkolenia specjalizacyjne będą zawierały zobowiązanie tychże podmiotów do zapewnienia lekarzom prawa do odpoczynku po obowiązkowym dyżurze medycznym wynikającym z realizacji (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?

  kwestii. 1. Z opisu stanu faktycznego wynika, iż obecnie przebywa Pani na urlopie macierzyńskim. Bezpośrednio po jego zakończeniu chce Pani skorzystać z urlopu wypoczynkowego, a następnie wychowawczego

 • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osoby na urlopie wychowawczym

  2018 r. pobierała zasiłek chorobowy, od 15 stycznia 2018 r. do 17 maja 2018 r. przebywała na urlopie macierzyńskim i dodatkowym urlopie macierzyńskim, od 18 maja 2018 r. do 4 lipca 2018 r. była (...)

 • Prawa ojca

  przez ubezpieczoną-matkę dziecka po wykorzystaniu przez nią tego zasiłku za okres co najmniej 8 tygodni po porodzie. Ojciec może przejąć część urlopu macierzyńskiego także w razie zgonu (...)

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów

  Pana obowiązku alimentacyjnego. Proszę bowiem pamiętać, że po pierwsze oboje rodzice mają obowiązek alimentacyjny wobec dzieci, a po drugi – żona wypełnia ten obowiązek w części (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?

  urlopie macierzyńskim co do zasady muszą podjąć w ciągu trzech tygodni po porodzie. W sytuacji, gdy urlop rodzicielski udzielany jest w częściach przypadających jedna po drugiej, (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Na marginesie wymaga również zauważyć, że urlop wychowawczy przypadający pracownicy w wymiarze 3 lat może być wykorzystany przez nią w (...)

 • Ciąża a zwolnienie

  lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca nie ma obowiązku udzielić Pani urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Jeśli jednak tak uczyni, nie będzie mógł wypowiedzieć umowy (...)

 • Zwolnienie nauczyciela na urlopie macierzyńskim

  Nauczyciela, a do tego dopiero po urlopie macierzyńskim. nauczyciel mianowany, karta nauczyciela, urlop macierzyński, zwolnienie

 • Urlopy i zwolnienia

  wypoczynkowego Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, uzyskuje z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po (...)

 • Urlop wypoczynkowy - najważniejsze zasady

  podejmujący pracę po raz pierwszy, uzyskuje z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku. Za każdy miesiąc ma prawo do 1/12 z (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  trzymiesięcznego wypowiedzenia Należy jednak pamiętać, że prawo do dni wolnych od pracy pracownik może wykorzystać do dnia rozwiązania umowy o pracę (wygaśnięcia stosunku pracy). Po tym dniu (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  , któremu przysługiwało do 9 tygodni urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. Rezygnacja z części urlopu macierzyńskiego Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  sposobów załatwiania spraw – dotąd  dopuszczalne było ich ustne załatwianie, po zmianach będzie ono mogło nastąpić także drogą telefoniczną, za pomocą środków komunikacji (...)

 • Zwolnienie nauczyciela

  zarządu, a po jego upływie - dodatkowo przez czas odpowiadający połowie okresu określonego uchwałą, nie dłużej jednak niż rok po jego upływie. Pracodawca - co do zasady - nie może również (...)

 • Urlop rodzicielski. Od dziś wielkie zmiany

  również poprawić sytuację kobiet na rynku pracy. Można będzie łączyć pracę maksymalnie na pół etatu z dodatkowym urlopem macierzyńskim i urlopem rodzicielskim. Wtedy pracownik (...)

 • Brak uzyskiwania przychodów a obowiązek składkowy

  zaprzestaniem objęcia ubezpieczeniem społecznym mimo niedochowania warunków formalnych w postaci stosownych zgłoszeń. Być może w ten sposób uda się uzyskać zmniejszenie obowiązku spłaty (...)

 • Opinia do projektu zmian ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

  zezwolenia na pracę, po którym należało legalizować pobyt i dopiero uzyskać finalne zezwolenie. Obecny projekt przewiduje tylko jedno zezwolenie, które wydaje się na okres dłuższy niż (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • powrót po urlopie

  Witam Mam ogromny problem.W chwili obecnej jestem na urlopie macierzyńskim i wykorzystuje dodatkowo urlop wypoczynkowy. Dowiedziałam się,że mój pracodawca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane