Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  naczelnika urzędu skarbowego o tych okolicznościach, w terminie 7 dni od ich zaistnienia. Jeżeli dodatkowo zmiany te zostaną dokonane w okresie 12 miesięcy licząc od miesiąca, (...)

 • Leasing w podatku VAT

  od towarów i usług,w tej części, w której zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty lub zwrot (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  zarejestrowana w tym terminie, podatnik ma w dalszym ciągu prawo do pełnego odliczenia podatku od rat leasingowych. Od dnia 22.08.2005 r. nie może już jednak w ogóle (...)

 • Porada prawna na temat zmiany w odliczaniu vat od paliwa od 01.04.2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiany w odliczaniu vat od paliwa od 01.04.2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  wprowadziła również nowe zasady w odliczania podatku VAT od samochodów osobowych. Zmiany te weszły w życie dopiero w dniu 22 sierpnia 2005 r. Dwie (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  , poz. 1652), które dotyczyły  ograniczeń w odliczaniu podatku od zakupu, najmu czy też leasingu samochodów, a także w zakresie odliczania podatku VAT (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  odliczenie podatku może w takich wypadkach nastąpić w drodze wznowienia postępowania zakończonego decyzją ostateczną. Zgodnie z Ordynacją podatkową wznowienie postępowania jest możliwe (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  zależności od spełnienia warunków wskazanych w art. 86a ustawy o VAT.  Odliczanie paliwa podatku od nabywanych paliw W przypadku nabycia paliw silnikowych, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku (...)

 • Samochody osobowe a VAT

  aut z kratką, mimo że wcześniej wszystkie korzystały z tej możliwości. Kto nie spełnił wymogów, mógł odliczyć tylko 50 % VAT zawartego w cenie kupowanego samochodu, ale nie więcej niż (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  stanowi natomiast eliminację 30% sankcji w przypadku zaniżenia zobowiązania podatkowego przez podatnika. Jakie zmiany przewidziano w zakresie kas fiskalnych? Proponowane zmiany w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane