Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  przez 3 miesiące, to nalicza się ją proporcjonalnie w wysokości 92,67 zł za każdy miesiąc (92,67x3=278,01 zł). Zmiany VAT 2011 - czytaj więcej na Money.pl Musimy jednak pamiętać, (...)

 • Zmiany VAT 2011: koniec ulg na paliwa

  Od 1 stycznia 2011 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odliczania VAT dla samochodów z kratką i paliwa, jakie wlewamy do baków takich pojazdów. Prezydent Bronisław Komorowski

 • Które firmy stracą na zmianach w VAT?

  przedstawione w kwocie brutto. Niestety tracące na długoterminowych umowach firmy będą musiały zdać się przy renegocjacji na dobrą wolę kontrahentów. Zmiany w VAT 2011 - czytaj (...)

 • Porada prawna na temat zmiany vat 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiany vat 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Fakturę wyślesz e-mailem od stycznia

  została wystawiona przez daną firmę lub osobę oraz że jej treść nie zmieniła się w trakcie przesyłania od nadawcy do odbiorcy. Zmiany w VAT 2011 - czytaj więcej na Money.pl Autentyczność (...)

 • Reforma stawek VAT!

  prawidłowości zastosowanych stawek VAT. Będzie ją wydawał wyznaczony dyrektor izby administracji skarbowej na potrzeby opodatkowania VAT towaru lub usługi. Co będzie zawierała WIS? Będzie (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie byłeś czynnym podatnikiem (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 do ustawy (...)

 • Zwolnienie VAT 2011: limit do 150 tys. zł

  Madejski, e-prawnik.pl zwolnienie z VAT, VAT 2011, zwolnienie VAT, kasa fiskalna, zmiany w VAT, zmiany VAT

 • Państwo bezradne wobec oszustów podatkowych. Oto raport NIK

  zaniżeń VAT, 8,8 proc. w 2012 r. oraz 4,8 proc. w I półroczu 2013 r. Natomiast w dziewięciu urzędach skarbowych w 2011 r. dla Skarbu Państwa odzyskano 22,1 proc. kwoty zaniżeń VAT, (...)

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych

  działalności gospodarczej. Opodatkowanie VAT dostawy wynajętej nieruchomości komercyjnej Istotne pojęcia Za "standardowe elementy typowe dla transakcji nieruchomościowych" opodatkowanych VAT (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  terminu rozliczenia VAT w imporcie Ustawa zmienia także przepisy dotyczące rozliczania podatku VAT w imporcie mającą na celu poprawę konkurencyjności polskich portów. Rozwiązanie to (...)

 • VAT do zmiany

  ;, które do 2019 r. powinny wejść w życie. Tych krótkoterminowych środków wyraźnie domagały się państwa członkowskie, aby poprawić codzienne funkcjonowanie obecnego systemu VAT (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  podatnicy VAT (zgodnie z art. 96 ust. 9 albo 9a ustawy o VAT), których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona (zgodnie z art. 96 ust. 9h-j ustawy o VAT). Informacje (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  2011 r. wykonywanie czynności opodatkowanych podatkiem VAT są zwolnieni od podatku VAT?  Jak stanowi art. 113.1 VAT zwalnia się od podatku podatników, u których (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  pojazdów (Dz.U. z 19 maja 2009 Nr 74 poz. 634). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zmiana prawa, maksymalna prędkość, faktury, e-faktura, urlop ojcowski, stawki VAT, VAT 2011, internet, (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  podatników VAT 80 procent to osoby fizyczne. Oznacza to, że projektowane zmiany już w zakresie samego VAT-u może odczuć około 1,2 mln podatników. Trudno dokładnie stwierdzić, gdyż (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  stanowią bardzo dobry materiał do prowadzenia szybkiej i efektywnej analizy, resort rozważa rozbudowę schemy JPK_VAT o nowe informacje, wykraczające poza zakres ewidencji VAT. Rozbudowa schemy (...)

 • Przez kolejne lata będziemy płacili wyższy VAT

  końca 2016 r. Za przyjęciem ustawy głosowało 232 posłów, przeciwko zmianom było 221 posłów. Łatwiej podnieść VAT niż PIT VAT to podatek, który przynosi najwyższe wpływy do budżetu (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  VAT oraz WDT do Hiszpanii na kwotę 40.000 zł netto. Jednocześnie podatnik zakupił towary handlowe na kwotę 160.000 zł netto oraz 35.200 zł VAT. Podatnik zakupił również środek trwały za (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  Od 2018 r. wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT Mikroprzedsiębiorco! Jesteś podatnikiem VAT i składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K? Od 1 stycznia 2018 r. masz prowadzić (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  z rejestru VAT-UE. Jakie zmiany w zakresie rejestracji przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT? Przede wszystkim należy zauważyć, że zmiany w zakresie rejestracji, które przewiduje (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  czynności zwolnione od podatku, pozostają w rejestrze jako podatnicy VAT zwolnieni (art. 96 ust. 10 ustawy o VAT). Aktualizacja danych rejestracyjnych dla potrzeb VAT Aktualizacja rejestracji (...)

 • Mechanizm tzw. podzielonej płatności VAT

  ;łdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych i ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.   mechanizm podzielonej płatności, VAT, split payment, nabywca, podatnik (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  Rok 2011 przywitał podatnika kolejnymi nowelizacjami z zakresu ustawy podatku od towarów i usług (dalej VAT). Jedną z bardziej istotnych zmian, szczególnie dla kierowców, jest

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)

 • Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

  Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka na ciastka (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane