Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe zasady udzielania ochrony świadkom koronnym

  koronnym jest podejrzany, który został dopuszczony do składania zeznań w charakterze świadka, na zasadach i w trybie określonych ustawą o świadku setOstatni( '10' ); koronnym; podejrzany, (...)

 • Zmiana zeznań

  miejsce w stosunku do świadka składającego zeznanie bez względu na którym etapie postępowania kłamstwo ma miejsce - także w czasie przesłuchania na policji. Podkreślić jednak należy, iż jeżeli (...)

 • Utajnienie adresu świadka w postępowaniu karnym

  wiadomości organów prowadzących postępowanie i sądu, niemniej zastrzeżenie takie następuje dopiero na wniosek świadka, który musi zawierać uzasadnienie wskazujące na obawę użycia przemocy lub (...)

 • Porada prawna na temat zmiana zeznań świadka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana zeznań świadka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odmowa zeznań przez świadka

  przyjąć pogląd odmienny. Zwolennicy drugiego poglądu zwracają bowiem uwagę na fakt, iż w stosunku do strony wezwanej do składania zeznań w charakterze świadka, nie stosuje się przepisów (...)

 • Przesłuchanie świadka

  świadka na wezwanie sądu może być usprawiedliwione jedynie ważnymi powodami. Do sądu należy ocena zasadności tego usprawiedliwienia. W razie nieusprawiedliwionego niestawiennictwa sąd może posłużyć (...)

 • Niestawiennictwo świadka a bieg rozprawy

  w odpowiednim zakresie zeznań świadka złożonych poprzednio w postępowaniu przygotowawczym albo przed sądem, jeżeli: 1.świadek bezpodstawnie odmawia zeznań; 2.świadek zeznaje wyraźnie (...)

 • Kto może odmówić składania zeznań w postępowaniu karnym?

  . Byłej konkubinie oskarżonego nie przysługuje jednak prawo odmowy składania zeznań, zatem nie ma potrzeby informować jej o tym. Oskarżony o współudział Prawo odmowy zeznań przysługuje (...)

 • Prawo złożenia wniosku o zachowanie w tajemnicy okoliczności umożliwiających ujawnienie tożsamości świadka

  umożliwiających ujawnienie tożsamości świadka oraz sposobu postępowania z protokołami z zeznań tego świadka (Dz. U. 2003 r., Nr 108, poz.1024); Art. 184 ustawy z dnia 6 (...)

 • Świadek incognito

  prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Protokół przesłuchania świadka wolno wówczas udostępniać oskarżonemu lub obrońcy tylko w sposób uniemożliwiający ujawnienie tożsamości świadka. (...)

 • Fałszywe zeznania a wiarygodność zeznań świadka

  kwestionuje treść tych zeznań, czy za wiarygodne uznawane są tylko takie twierdzenia, które potwierdzone zostały innymi dowodami w postaci dokumentów lub zaświadczeń? Przyrzeczenie prawdomówności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ukarany grzywną, a następnie świadkiem

  Chciałbym zapytać Was, co może oznaczać następująca sytuacja: Zostałem ukarany (bezpodstawnie, niesłusznie i bez dowodów, a także jedynie na (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)

 • składanie fałszywych zeznań

  Witam, co mi grozi za składanie fałszywych zeznań? Otóż jakiś czas temu kupiłem koledze telefon komórkowy, na siebie, ale on miał go spłacać. (...)

 • Świadek w sprawie morderstwa

  Witam Składałem zeznania ponad rok temu jako świadek w sprawie morderstwa i teraz takie pytanie. Składałem te zeznania, ale nie zaznaczyłem, że (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane